EB és tippjáték

Cherrug

Well-Known Member
Néztem és nem volt gondom a játékvezetéssel nekem...Ha a félidőt néztétek ott volt egy nagyon jó bejátszás, h a magyar védő labda nélkül szépen elviszi az izlandi csatárt.Többi játékszituáció meg elment sőt 2X magyaroknak befújt olyat, h nem is értek hozzájuk csak elestek.

Többek között az angol és a német sajtó szerint se volt jogos, az izlandi edző is szigorú ítéletnek nevezte, a World Referee* is erősen bírálja a bírót, ezek alapján szerintem nem véletlenül tartjuk botrányosnak a bíró ténykedését. :)

*
"I am also not sure if he used the same measurement for both sides. (...)
The second Icelandic player fell in a spectacular manner but actually already before actually being slighthly touched by the defender. (...)
So he whistled for almost everything which was in contrast to most of the refs at this tournament."

Utoljára szerkesztve:

DeletedUser14678

Vendég

Nekem elég komoly gondom volt a játékvezetéssel, ilyen kontár bírót nem szabadna engedni bíráskodni többet az EB-n.

DeletedUser15763

Vendég

Egyetértek, már nemzetközileg is kikezdték, h túlságosan elfogult volt, és szinte csak izlandiaknak fújt, remélem a kopasz fejét egyhamar nem látjuk. Tuti Collina a példaképe :D

Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vendég
Nagyon kemény meccs volt, az utolsó percig végigizgultam, és ha nem lett volna tizenegyes, nyert volna a válogatott..
Sajnos ez volt a probléma:

Én ezt nem venném 100%nak, h nyertek volna a mieink. Gondold végig, 90 percen át úgysem védekeztek volna az izlandiak, hogy 0:0 maradjon. Nem lett volna érdekük, mert nekik csak a győzelem ért volna bármit is, hogy bejussanak a legjobb 16ba. A döntetlen = a kudarccal nekik, mert az osztrákokkal kiki meccset kell játszaniuk, ahol sztem az osztrákok bedarálják őket. Szóval ha az első félidő 0:0 maradt volna, akkor a második félidőbe elkezdtek volna támadni az izlandiak is (több kontra lett volna), és amilyen potya szerencsénk van betaláltak volna támadásból egyszer, vagy 0:0 maradt volna végéig.
De visszakanyarodva ez az X is nagy szó, mert amíg Storck nem cserélte le Stiebert, meg Priskint, addig 0-k voltak a támadásaink, hiába volt nálunk a labda, de amint 3:4:3mal álltunk fel a cserék után, ami nagy húzás volt Storcktól, hogy mindent felrakott egy lapra, onnantól kezdve lettek normálisabb lövéseink, támadásaink. Gyakorlatilag ez volt a szerencsénk is, hogy feltett mindent vagy semmit az edzőnk, és lett X.
Szóval volt egy kis szerencsénk is, meg egy oltári nagy pechünk is.

Kanyim

Veteran Member
Ma Wales és Anglia győzelmét várom.. Azaz angol csoportelsőséget és walesi 2. helyet. Ezzel mi már fixen továbbjutók lennénk...viszont akkor onnantól már ki kellene kapni Portugáliától... A csoportelsőnk sanszosan a belgákat kapja, míg a másodikunk a walesieket.. a harmadik meg a német-spanyol egyikét.. belgák is kivernek minket, de akkor már inkább egy nagy csapattól essünk ki, és amennyiben Izland nem győz akkor meg másodikok vagyunk és Walessel játszunk.

DeletedUser

Vendég
Ööö...azért a belgákról tett kijelentéssel szerintem óvatosan.Oké,hogy az íreket megverték,és az olaszoktól kaptak ki,de ha megnézed,mi Ausztriát 2-0-ra vertük,akiknek a portugálok egy gólt sem tudtak rúgni (beleszámítva Ronaldo 11-esét),és meg merem kockáztatni,hogy simán van esélyünk a portugálok ellen.Persze,ha ez így van,akkor papír alapon a belgákkal nem lehet akkora gond.

Vessetek meg érte,de én úgy gondolom,hogy a belgákba is többet látnak egyesek,mint ami bennük van most.Persze,legyen igazam,ha ellenük kell játsszunk. :D :D :D

DeletedUser11118

Vendég
Előre leszögezem, hogy nagyon drukkolok a magyaroknak és gyönyörű amit eddig elértek, de azért nem kell a ló túloldalára átesni. Az összehasonlítás már ott sántít, hogy az osztrákok teljesen mást játszottak ellenünk, mint a portugálok ellen. Ellenünk nyerni akartak így értelemszerű, hogy egy fokkal könnyebb nekik gólt rúgni, ráadásul a második emberelőnyben született, úgy hogy támadtak az egyenlítésért. A portugálok ellen meg javarészt bekkeltek, az megint egy más szitu. Ettől függetlenül a portugálok mind a két meccsen rúghattak volna 5-öt, úgyhogy azért nagyon nem kell meglepődni, ha ellenünk kijön nekik a lépés és megpakolnak minket. Ne így legyen, de ha így lesz ettől még túlteljesítettünk minden előzetes elvárást már így is.
A belgákról meg annyit, hogy a franciák mellett a legerősebb keret, csak nem érzem bennük a csapategységet. De ha gatyába rázzák magukat, mint az írek ellen, akkor simán a torna egyik esélyesei.
Talán elmondható, hogy kb 90%, hogy továbbmegyünk és nagyon úgy fest a mai nap után, hogy igazi nagycsapat lesz az ellenfél, bárhogy is matekoznánk. Ha ikszelünk legalább, akkor valszeg belgák, a 2. hely az angolokat jelenti, a 3. meg vagy német vagy spanyol várhatóan.

Kanyim

Én is megemelem mindenemet a magyarok előtt.. én már 3 tisztes helytállás után boldog lettem volna..szóval most kb szárnyalok... de azért látni kell hogy osztrákok elleni 2-0-ban volt néhány óriási mák (kapufa, 100% helyzetben elcsúszó osztrák csatár,stb..) Izland elleni az tényleg megsüvegelendő volt (főleg a 2. félidő)
De az is igaz hogy a portugálok ha kicsit koncentráltabbak és szerencsésebbek akkor lazán állhatnának 2 győzelemmel.. szóval ellenünk is bőven ők az esélyesek. (bár mivel nekik csak a győzelem a jó, jönni fognak, és kontrákkal megpróbálhatjuk megdolgozni őket... viszont ha ők szereznek vezetést akkor az ő kontráiknál lazán lefutják a védőinket)

A tegnapi eredmények után meg tényleg csak erősebb csapat jöhet. belga-angol-spanyol/német... hát én ebből mind játékoskeret és mind eddig mutatott játék alapján Angliát látom a leggyengébbnek (de így is lazán 70%-30%-al esélyesebbek lennének nálunk)

Cherrug

A tegnapi eredmények után meg tényleg csak erősebb csapat jöhet.

Szerintem Wales erősebb mint Anglia, hiába kaptak ki tőlük, a jelenlegi ellenfelek közül az angoloknak örülnék a legjobban. Annyira ötlettelenek voltak tegnap is, hogy kis szerencsével még esélyünk is lenne ellenük.

Vendég

Az első meccs. :D :D :D :D :D :D
Még mindig bennem van. :D :D :D :D
Nagyot fordult a világ. :D :D

Kanyim

Szombati meccseken sztem Lengyelország, Wales sima.
A horvát-portugál már neccesebb, de a horvátokat meggyőzőbbnek érzem.

Vasárnapra előretekintve értelemszerűen a belgák jóval esélyesebbek minden téren, de hát osztrákok és portugálok ellen is ezt gondoltam, szóval bízom a csodában... (ami lehet hogy már egy szoros meccs lenne)
Akkor lesz nagy baj ha megszerzik ellenünk a vezetést, mert a gyors és jó játékosaik szétfutják majd a védelmünket a kontráiknál.

DeletedUser

Vendég
Ne legyél már ennyire derűlátó,ez nem papíralapú játék...!!
Lassan el lehetne ismerni,hogy van annyi ebben a válogatottban,hogy ezzel a hozzáállással,kitartással,küzdéssel végigmenetelhet a döntőig is!