Továbbítva Cirkuszi reformok

DeletedUser17653

Vendég
Sok fele láttam már, hogy problémás az a játékmechanizmus, amiről most szót szeretnék ejteni. Relative engem nagyon nem érdekel a dolog még, de érdemes lesz erről is beszélgetni. (nem teszem bele az ötletek/javaslatokba mert legalább látható lesz ez normálisan)

Van ez a vándorcirkusz. A cirkusz építéséhez való pontok, illetve termékek száma arányosan nő, a szerverek lakosságától függően. Amikor ez ki lett találta, akkor még se mostani termékes szett nem volt, se túltolt építési gúnyák, röviden ha a szerveren akartunk valamit, akkor mindenkinek be kellett tenni a dolgokat, hogy lehessen cirkuszolni (nem itt).

Manapság ez már nem így működik. Amíg anno kellett legalább 2-3 nap ennek a fehúzására, ha a fél szerver ráfeszült, ma a létszámcsökkenés, és a szettek végett kb 10 óra alatt, 5 emberrel végig lehet tolni egy vásárt. Ezzel a következő bajok vannak csak:


  1. Azok a játékosok, akik meg akarják csinálni a kalandokat, nem fogják
  2. Elvesztette a lényegi részét a dolog, mert pár ember az egész szervernek megcsinálja a vásárt, a többi meg nem igazán tesz hozzá semmit
  3. Az eredményeket se fogják elérni a játékosok, akik mondjuk reggel 7 fele érnek ide, mert hajnali 3-kor már minden termék bent van a keriben, meg a fél építés is kész
  4. Nem csak eredmény, de kötvény se jut annak aki nem marad itt hajnalig
Hirtelen tolmácsolom azokat, amiket nekem mondtak el, hogy mik lehetnének az ötletek erre. Hangsúlyozom még egyszer, engem ez nem érint, mert nem érdekel annyira azok a cuccok amit a vásár ad, számomra jelentéktelenek.

  • A jelenlegi termék vagy szint arányokat kellene megemelni, a lakosság számától függően szerverenként, kb a duplájára.
  • Limitet szabni a termék / építési pontoknak, illetve a kötvényeknek, hogy az egész szerver szépen dolgozzon együtt, ha akarnak valamit
  • Bevezetni az esetleges globális cirkuszt, ami annyit takar, hogy az összes szerver egy cirkuszt építsen, ennek megfelelő mennyiségű termékkel és építéssel
  • Ha valakinek megvan az eredmény meg a kaland, akkor kapjon egy kis debuffot, hogy legyen esélye a frissebb karaktereknek is megszerezni ezt, illetve akkor már izgalmasabb ezt megcsinálni.
  • Meg gondoljuk át a nyereményeket (szerintem)
Mivel melócsából vagyok, majd megszerkesztem később hogy jól is nézzen ki ez az egész. Akit érdekel ez, az ötleteljen, cáfoljon meg, vagy erősítse meg a gondolatokat normális hangnemben, hogy lehessen egy komplett csomagot leadni majd a csapatnak a fejlesztők felé.

Nszksz!
 

Aviendha

Active Member
Nekem tetszik az ötlet, én sem bírom hogy amikor reggel idekeveredek, már esélytelen terméket berakni a cirkuszba, de az építés se valószínű, hogy összejön. Annyival egészíteném ki, hogy nem csak a szerver létszámát, hanem annak korát is figyelembe kéne venni. Pl hiába van a vadi új szerveren 50k játékos (tudom, nem lesz), de azok még kis szintűek, nincsenek feltolt ruhái, nincsenek elraktározott ezerféle termékei. Emiatt a nagyobb létszám lassabban fogja felépíteni a cirkuszt, mint mondjuk egy V1-Florida világ. A régi szerókon ráadásul "uncsiznak" az emberek, tehát bőven ráér cirkuszt építeni (no megelsétálni oda 5 perc alatt, nem 30 mint egy újon), míg a friss szervereken még TP-znek, kalandoznak a játékosok.
 

Kasza1987

Veteran Member
Pont tegnap költöttem el vagy 1500-2000 kötvényt a cirkuszra, igazából kíváncsi voltam, hogy mi újság nála.
95% gyakori termék volt
1% (1db) nagyon ritka
a maradék meg rendkívüli meg ritka, szóval semmi értelmes nem esett.

Magyarul ti azt szeretnétek, hogy több termék keljen ugyan azért kevésbé hasznos tárgyakért?
Akinek van felesleges terméke szóljon beregelek a szerverre és átveszem őket, nem kell egy közösséget bántani mert van pár játékos aki évek óta csak terméket szed 150% tárgy találással. Ha meg annyi szükségetek van az eredményre szólni kell hogy ne 3 kor hanem mondjuk 6 kor nyisson ki a cirkusz.
Nem azt kell nézni, hogy a játékosok 10% birtokolja a termékek 90%, és azért pár játékos miatt legyen mindenkinek rosszabb.

De tegyük fel, van egy csomó termékem, megnövelték a hozzá terméket és sikerült az eredmény, utánna lenne kedved csak azért terméket szedni, és betenni a cirkuszba, hogy következő alkalommal is felépüljön a vándor cirkusz? Valahogy sejtem hirtelen alább hagyna lelkesedés mikor megvan cél.
 

Old Mustáros Kéz

Veteran Member
ha most felépül kevesebb mint 9 óra alatt, akkor ha dupla lenne a termékigény, akkor is felépülne kevesebb, mint 1 nap alatt.
Pontosan tudjuk, hogy semmi értelmeset nem fogunk nyitni, mégis évek óta felépül a cirkusz elég gyorsan.
Ugyanis kötvényt és ingyen buffokat kapunk, mégha nem is a legacélosabbak.
 
Fent