Oktoberfest 2019 Awesomia Erődharcok

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
oktoberfest_banner.png
Kedves Játékosaink,

Tartsatok velünk néhány izgalmas Awesomia Erődharca az Oktoberfest ideje alatt, és gazdagodjatok értékes nyereményekkel! Sikeres volt az aratási idő, így van okunk az ünneplésre, ezért is minden résztvevőt díjazni fogunk, és ezenfelül a The West Csapata is jelen lesz egyese harcok ideje alatt (sajnos nem feltétlen mindegyik alatt), így a jó hangulat és szórakozás garantált! :)

Az elmúlt napokban indított felmérés alapján próbáltunk olyan időpontokat választani amikor a legtöbben ráértek, ezért is az első héten előfordulhat olyan hogy egy időpontban két szerveren is indul harc, viszont a második és harmadik héten óránként lesznek, így szerettünk volna kedvezni azoknak is akik több világon is játszanak.

Az alábbiakban részletezésre kerülnek a jutalmak és a harcok pontos időpontjai:


Oktoberfest_Awesomia_1h%C3%A9t.png
Oktoberfest_Awesomia_2h%C3%A9t.png
Oktoberfest_Awesomia_3h%C3%A9t.png
Első hét:
9000 Perec
(ID:975000)
Sok finom perec, amely felhasználót az Oktoberfest ideje alatt.
Vörös levél (ID:2137000)
Egy vörös levél, telepakolva sok-sok papírral (50 kötvény).
Második hét:
1500 Perec
(ID:973000)
Sok finom perec, amely felhasználót az Oktoberfest ideje alatt.
Zöld boríték (ID:2136000)
Egy zöld boríték, telepakolva sok-sok papírral (25 kötvény).
Ritka Oktoberfest láda (ID:50681000)
Tartalmaz egy tárgyat (ruha, nadrág, cipő) az előző Oktoberfest eseményekről.

Harmadik hét:
1500 Perec
(ID:973000)
Sok finom perec, amely felhasználót az Oktoberfest ideje alatt.
Zöld boríték (ID:2136000)
Egy zöld boríték, telepakolva sok-sok papírral (25 kötvény).
Kalóriabomba (ID:2235000)
Újratölti az életerőt és az energiát 25%-al.

Kérjük szépen ezen időszak alatt ne hívja ki senki az Awesomia erődöt! Minden ilyen kérés törlésre fog kerülni.

Találkozunk a csatatéren,
A The West Csapata
 

Mandarinrece

Veteran Member
Ex-Csapattag
Kedves Játékosok!

Az első heti harc Hawaii világon 2019.09.21-én, szombaton 21:00-kor kerül megrendezésre. Elnézést kérünk a kellemetlenségekért.

Üdvözlettel, Mandarinrece
A The West Csapata
 

DeletedUser17653

Vendég
Akkor holnapra nem hívok harcot Hawaii szerveren, csak el ne maradjon megint.

Egyébként mikor tiszteltetek meg engem azzal, hogy lezárt bejelentésekhez hozzá tudjak szólni, amikor elvileg csak nektek lehetne? :D Legközelebb szóljatok már nekem erről :D Viszont a fizetést elfogadom :)
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Akkor holnapra nem hívok harcot Hawaii szerveren, csak el ne maradjon megint.

Egyébként mikor tiszteltetek meg engem azzal, hogy lezárt bejelentésekhez hozzá tudjak szólni, amikor elvileg csak nektek lehetne? :D Legközelebb szóljatok már nekem erről :D Viszont a fizetést elfogadom :)

Én nem zárom le a bejelentéseket, úgy gondolom a legjobb ha bármi kérdésetek vagy visszajelzésetek van, akkor tudjatok oda is írni. :)
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Visszajelzéseitek alapján módosul V1-en és Floridán a 3. héti harcok ideje - mindkét esetben a szavazók legalább 65%-a szeretett volna későbbi időpontot.

Florida
2019-10-05 20:00

Világ 1
2019-10-06 20:00


 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Sziasztok,

Köszönjük szépen mindenkinek a részvételt és a sok visszajelzést az erődharcokkal kapcsolatban.

Mivel V1-en az elmúlt 3 harcból minden alkalommal túljelentkezés volt és sokan lemaradtak a harcokról, így a következő megoldással állunk elé a kellemetlenségekre való tekintettel:


Szervezünk még 2 harcot Világ 1-en, amelyben felosszuk a játékosokat szakma szerint, így biztosan senki se marad le.


1. harc
Időpont:
2019-10-11 20:00
Csatlakozási feltétel: Kovács vagy Istállómester szakma
Jutalmak mindkét fél részére: 1500 Perec, Zöld boríték és Kalóriabomba


2. harc
Időpont:
2019-10-12 20:00
Csatlakozási feltétel: Sarlatán vagy Szakács szakma
Jutalmak mindkét fél részére: 1500 Perec, Zöld boríték és Kalóriabomba

Jó szórakozást kívánunk!
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
k%C3%B6vetelm%C3%A9ny.png

Megerősítés: A csatlakozási feltétel azt jelenti, hogy a rendszer csak akkor enged csatlakozni a harchoz, ha teljesíted ezt a feltételt. Bárki aki csatlakozni tud a harchoz, az jogosult a részvételre.

Például: Az első harcra egy Sarlatán mesterséggel rendelkező játékos nem fog tudni csatlakozni, akármennyire is szeretne, mivel csak Kovács vagy Istállómester csatlakozhat. (Megpróbálhat csatlakozni, de a rendszer automatikusan elutasítja ezt, és nem engedi.)
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Szakma nélküliek harcra való bekerülése

Aki még nem választott szakmát, és nem tervezi továbbra sem, de játszani szeretne, az kérjük Support levélben írja le, hogy melyik harcon és mely oldalon szeretne részt venni.

FONTOS! Csak egy harcon lehetséges a részvétel!
 

szebar

Member
Kedves Syntex nagyon kedves tőletek de ezzel többet ártotok a világnak mint használtok lesz 2 harcunk 2 nap így hogy szét lett szedve a dolog mesterség szerint semmi értelme mivel a felállás is összevissza lesz a legtöbb ember védeni áll mert hát nyerni kell és kiegyensúlyozatlan lesz a harc ráadásul ha nem lesz híva az Awes harc mellé amit kétlek 1 napot harc nélkül kell tölteni minusz 6k tp + 20-23 kötvény vannak emberek akik szinte már csak a harc miatt játszanak.Meg mivel csak 2 szakmabeliek harcolhatnak egyszerre le lehetett volna zavarni 1 nap alatt mivel 1 közepes erőd is elég lett volna erre a célra.
 

DeletedUser17653

Vendég
Kedves Syntex nagyon kedves tőletek de ezzel többet ártotok a világnak mint használtok lesz 2 harcunk 2 nap így hogy szét lett szedve a dolog mesterség szerint semmi értelme mivel a felállás is összevissza lesz a legtöbb ember védeni áll mert hát nyerni kell és kiegyensúlyozatlan lesz a harc ráadásul ha nem lesz híva az Awes harc mellé amit kétlek 1 napot harc nélkül kell tölteni minusz 6k tp + 20-23 kötvény vannak emberek akik szinte már csak a harc miatt játszanak.Meg mivel csak 2 szakmabeliek harcolhatnak egyszerre le lehetett volna zavarni 1 nap alatt mivel 1 közepes erőd is elég lett volna erre a célra.
Jó az, v1 elbírja a 2 harcot egy nap, max érdektelenség lesz awen, mert a rendes harcnak, nagyobb a tétje :D Aki meg 3 óra melót sajnál magától az elmegy 1500 perecért.

Szerencse hogy hawaiin nincs ilyen gond, mondjuk ott már hívható erőd sincs.
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Kedves Syntex nagyon kedves tőletek de ezzel többet ártotok a világnak mint használtok lesz 2 harcunk 2 nap így hogy szét lett szedve a dolog mesterség szerint semmi értelme mivel a felállás is összevissza lesz a legtöbb ember védeni áll mert hát nyerni kell és kiegyensúlyozatlan lesz a harc ráadásul ha nem lesz híva az Awes harc mellé amit kétlek 1 napot harc nélkül kell tölteni minusz 6k tp + 20-23 kötvény vannak emberek akik szinte már csak a harc miatt játszanak.Meg mivel csak 2 szakmabeliek harcolhatnak egyszerre le lehetett volna zavarni 1 nap alatt mivel 1 közepes erőd is elég lett volna erre a célra.

Sajnálom, ha nem tetszik a megoldás, viszont rengeteg visszajelzést kaptunk ezzel kapcsolatban, és egyhangúan ez a döntés a lehető legjobb amit hozhattunk. Más módon nem igazán tudjuk felosztani a játékosokat, valamilyen kritériumot úgyis kell találni, mert másképp túljelentkezés lesz. Próbálkoztunk már a két erőddel, az első harc során, viszont sajnos nem ez a megoldás amit keresünk. Viszont ha van javaslatod, hogy miként lehetne ezt mégis jobban megcsinálni, szívesen várjuk.
 

DeletedUser17653

Vendég
Kedves Syntex,

Ahogy a németeknél jelenleg játszik az erődharc létszámcsökkentés, úgy ugyan annyival meg is lehetne növellni a v1-es srácoknak valamennyire az erődharc részvételi limitet. Lehet több meló picit, de kivitelezhető.

Továbbá, ez a szakmára osztott erődharcosdi jó lehet még, ha mondjuk a kovács sarlatán menne az istállómester és szakács ellen, természetesen felmérve az erőviszonyokat előtte. Fél óra lenne végig nézni 270 játékos szakmáit, szóval annyira ez se kivitelezhetetlen (tudom, hobbiból csináljátok, viszont ezzel talán még jobban fel lehetne dobni a hangulatot). Ezt lehetne a végtelenségig fokozni, addig tudtok szervezni ilyen harcokat amíg van rá kapacitásotok.

Ha minimális mennyiségű rang ki lenne osztva a harcokon, akkor a csapat is tudna cserélődni minden egyes alkalommal. Anno amikor túljelentkezés volt a játék fénykorában egy egy nagy erődre, akkor mi így csináltuk.

Következő dolog. Ha lehetne úgy szervezni ezt az egészet, hogy az adminok által vezérelt karakterek és városok külön szövetségekben lennének ezen Awesomia szervezett harcok ideje alatt, akkor nem lenne többé olyan helyzet, mint amit hawaiin csináltunk. Nem fog beállni mindenki védeni, hanem rendes harcot lehetne generálni.

Ezen erődharcok idejére szeretném javasolni a ládák visszahelyezését a régi rendszer alapján, mely a tapasztalati pont, s a kötvény elveit követve, ezek is teljesítmény alapján lennének kiosztva (pl a gyenge teljesítményre egy acél kazetta, az odaverős brutál teljesítményre pedig egyedi értékes, kettő között meg az egyedi kazetta). Mondjuk én ezt sima harcokra is visszahoznám.

..és egy mobilos applikáció is sokat dobna a harcokon, illetve a játékon. Ha eszembe jut valamilyen ötlet, majd jövök megint jártatni a szám.
 

LDuck

Veteran Member
Kedves Lynx!

Az Awe erdő létszám megemelését én is támogatnám. A többi erőd szerintem jó így, mer nincs annyi harcos.

Viszont az adminos rangozással illetve pár szövivezérnek való rangosztással nem értek egyet. Az ilyen, plussz jutalmakért szervezett harcok esetében akkor mindig ugyan azok maradnának ki. A szövi nélküli, aki amúgy nem nagyon jár harcra, de tud, szóval nem arról beszélek aki össze-vissza van pontozva és nincs még rendes ruhája se :) Szóval pl olyan mint én. A napi harcokon nincs ott, de egy jó adminosra elmegy. Akkor én kimaradnék, nem válogatnának be, mert inkább a szövis. Még akkoris, ha az a szövis 2k éps, úszáson vannak a pontjai, és futós ruhába megy el, mellékesen az sem tudja merre van az előre. Szerintem egy adminos harc esetében senkinek nincs joga megmondani, hogy te harcolhatsz, te meg nem. Mivel ez nem ugyan az, mint ami minden este van. Meg amúgy is, miért pont annak a 2 szövinek a vezetője kapjon rangot? És a harmadikkal mi van?

Ahogy az utóbbi időben látszik, a normál harcokon néha még a közepes erőd sem telik meg. Ilyen adminosnál esetleg betelik a nagy (flórin csak az egyik oldal). Egyedül v1, ahol még ilyen tömegeket tud megmozgatni 1 ilyen esemény.
Szóval inkább azt mondanám, adjanak jogot az adminoknak, hogy módosítsák az erődök (vagy akár csak awe erőd) lészámát, ezáltal biztosítva, hogy mindenki beférjen.
 

DeletedUser17653

Vendég
Hápi isten ments, hogy a normál harcok létszámával bármit is csináljanak, én csak awera értettem :D Egyébként, ha meg lenne növelve a létszám, és a rangozásnál pedig onként kérne mindenki rangot, akkor nem lenne azzal probléma, hogy mindig ugyan azon játékosok maradnának ki, főleg, hogy nem is maradna ki szinte senki. Nyilván, aki nem jár rendesen harcokra, csak hébe hóba megy ajándékért, az dolgozzon is meg a rangjáért. Ezért is javasoltam, hogy a két, egymás ellen harcoló szövetségek legyenek 2 oldalra bontva, ne össze-vissza, továbbá szépen kérjen mindenki rangot, ha harcolni szeretne. :)

Több szövetség: Ha csak 3 szövetségről beszélünk, akkor ketté osztani a brigádot, és két külön levelet küldeni nekik. 4 szövetségnél egyik csapat védeni, másik támadni, és cserélgetik az oldalakat. Ezek olyan apró részletek, amit egy kávé mellett meg lehet oldani.

Minden lényege a több férőhely, esetlegesen 5 körrel több játékidő csak a szervezett harcokon (Awe), a többi meg maradjon úgy, ahogy eddig. 20-20 plusz játékos ha beférne Awesomiába, akkor nem maradna ki senki, sőt, több aktiv játékosa lesz mind a két oldalnak, ha még rangot is kérnének.
 

.RandomHero.

Veteran Member
Kedves Lynx!

Az Awe erdő létszám megemelését én is támogatnám. A többi erőd szerintem jó így, mer nincs annyi harcos.

Viszont az adminos rangozással illetve pár szövivezérnek való rangosztással nem értek egyet. Az ilyen, plussz jutalmakért szervezett harcok esetében akkor mindig ugyan azok maradnának ki. A szövi nélküli, aki amúgy nem nagyon jár harcra, de tud, szóval nem arról beszélek aki össze-vissza van pontozva és nincs még rendes ruhája se :) Szóval pl olyan mint én. A napi harcokon nincs ott, de egy jó adminosra elmegy. Akkor én kimaradnék, nem válogatnának be, mert inkább a szövis. Még akkoris, ha az a szövis 2k éps, úszáson vannak a pontjai, és futós ruhába megy el, mellékesen az sem tudja merre van az előre. Szerintem egy adminos harc esetében senkinek nincs joga megmondani, hogy te harcolhatsz, te meg nem. Mivel ez nem ugyan az, mint ami minden este van. Meg amúgy is, miért pont annak a 2 szövinek a vezetője kapjon rangot? És a harmadikkal mi van?

Ahogy az utóbbi időben látszik, a normál harcokon néha még a közepes erőd sem telik meg. Ilyen adminosnál esetleg betelik a nagy (flórin csak az egyik oldal). Egyedül v1, ahol még ilyen tömegeket tud megmozgatni 1 ilyen esemény.
Szóval inkább azt mondanám, adjanak jogot az adminoknak, hogy módosítsák az erődök (vagy akár csak awe erőd) lészámát, ezáltal biztosítva, hogy mindenki beférjen.


esetleg a kezdés előtt 5 perccel online játékosokat 1 közlegénnyel megdobni(adminok által, hogy fel se merüljön hogy valakit a két szép szeméért juttatnak be), offok meg érkezési sorrend
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Köszönjük a visszajelzéseket.

Sajnos az erődök méretét csökkenteni valóban lehet, de növelni sajnos nem. Ennél nagyobb értéket sajnos nem tudunk beállítani.


Talán a legjobb megoldás az lesz, hogy az indulás előtt 1 órával kihirdetni a harcot, így azok csatlakoznának akik aktívan részt szeretnének venni a harcon. Következőre kipróbáljuk ezt is.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent