Kibeszélő Aratási idő és párbaj mini-esemény

DeletedUser17653

Vendég
Tegyük félre most a pushingot, mert nehezet kérdeztem.

.net és.de fórumait böngésztem kicsit,s rátaláltam egy érdekes dologra. Tételezzük fel, ma kiszednek, mert 3 ko-t kér a nép, én meg elbukom a 2 érmés kalandot mert 24 órán keresztül védve vagyok. Tételezzük azt is fel, hogy minden nap kijövök ko védelemből a kaland miatt, de visszapakolnak.

A kérdés: 10-es skálán mekkora kicseszés ezen példák alapján azokkal, akik akarnának csinálni valamit, de nem tudnak? Menjenek vegyék meg rögért, pandémia idején, amikor épphogy tudják etetni az otthoniakat? Ellenben a szent patrikos hülyeségnél, ahol tudtunk válogatni a kalandok között, itt csak 1 kaland van. Kapjon a játékos 4 ko-t 19 nap alatt, már nincs meg a szett. Meg amit enzoék is mondtak, van 2 ellenfelük, ők most hogy üssenek ki ma 3 embert?

Mondjuk én elvagyok, de a többség szerencsétekre nem belőlem áll, hanem azokból, aki épp ezért tetű mérges. Én meg mutogatok majd ide, hogy nem az én hibám amiért nincs megint átgondolva nagyon sok minden.
 

Aviendha

Active Member
Az Aratómunkás fegyverei olyan fegyverkészlet, amelyet szándékosan értékesítési/kiárusítási fegyverkészletként hoztunk létre. Ez az első alkalom, hogy lehetőséget biztosítunk ezen fegyverek megszerzésére aktívan játszással és napi párbaj küldetések elvégzésével. Kérjük vegyétek figyelembe, hogy a fegyverszett bónuszhoz elegendő 2 fegyver (egy párbaj- és egy erődharcfegyver), azaz elegendő csak 20 érmét gyűjteni.
Áhá, tehát örülnünk kéne, hogy a játékosok egy bizonyos kis rétegének lehetőséget biztosítanak, hogy ingyen szerezzék meg a rögös fegyókat... Nem az a gond, hogy nehéz. Lehetne nehéz másképp is. Lehetne pl választani, hogy kiütök 3 játékost párbajban vagy leadok 3000 kávét (pl). Mert a tegnapi 3 érmés lehetetlenség után ma 2 érmés lehetetlenség van. Az 5 érme. Jövő héten is ez lesz, az már 10 érme. És akkor még ki tudja mik lesznek a továbbiak..

Szerintem az lenne korrekt, ha mindenkinek egyformán meglennének az esélyei, nem csak a brutál párbajosoknak.
 
Én nekem már nem aktuális a 400-as szint.
2019-ben 400>190-re csökkentettem. Majd visszamentem 310PB szintre.
2020-ban 310>150-re csökkentettem. Jelenleg is lent tartom a szintem, valszeg örökre már.
Ez az egyetlen megoldás, ha játszani akarjuk a játékot párbajosként. A fejlesztők segítségét várhatjuk örökké is, de a végső megoldás úgy is az lesz, hogy saját magunknak kell lecsökkenteni 1000-2000 vereséggel a pb szintet. Néha azért beletoltam a csökkentő italból, de 210 alatt már nem éri meg használni. 180 pb szint alatt pedig egy-két nap alatt le lehet vinni 150-re.

Játszhatóság kedvéért teljesen tönkretettem a statom, legalább 300× kaptam ki másoktól rendesen. (Csökkentés alatt ez 2243-ra nőtt, súlycsoportban tartás végett ez a szám folyton növekedni fog. :D)
Csökkentéssel ez lett a vége:
gyVyWfE.png

mpRNaHl.png
 

DeletedUser17653

Vendég
ha elfogadjátok a kalandot,akkor holnap is megtudjátok csinálni,csak várni kell 1 hetet,amire le tudjátok zárni..
Ez szép és jó, kb augusztus 28-ig. Utána várhatsz akár egy évet is, hogy lezárhasd a kalandokat, mert 29.-e után a következő szombat szeptember 5-re esik, ami meg már event után van. (4.-én vége az eventnek, a kalandnak és ennek is). Oké, hogy a jól működő ideiglenes megoldások véglegesek, de tetű nagy mágusnak kell lenni hogy kb 1 heti kalandot halasztással megcsinálj, amikor már event sincs.
 

DeletedUser17249

Vendég
Ez az event nagyon sikeredetlen lett számomra. A hiányzó kalandtárgyak miatt nem lehet a kalandot folytatni, lezárni. Csak szerencse kérdése, nem szorgalom, idő ráfordítása, hogy ki csinálja meg elsőként. És hát a pisztolyt be sem kellett volna tenni, vagy nagyobb találati aránnyal. A párbajnál is egyetértek Enzoval. Összegezve: ez valahogy nesze semmi, fogd meg jól. Meggondolandó, hogy van-e értelme a rozskalászok keresésén, nyitásán kívül bármit is csinálni.
 

freedgess

Active Member
Ez szép és jó, kb augusztus 28-ig. Utána várhatsz akár egy évet is, hogy lezárhasd a kalandokat, mert 29.-e után a következő szombat szeptember 5-re esik, ami meg már event után van. (4.-én vége az eventnek, a kalandnak és ennek is). Oké, hogy a jól működő ideiglenes megoldások véglegesek, de tetű nagy mágusnak kell lenni hogy kb 1 heti kalandot halasztással megcsinálj, amikor már event sincs.

hát figyelni kell rá,hogy ne üssenek ki,aki meg birka,az így járt
pont ez a lényege ennek a párbajos eventnek,hogy mindenki üt mindenkit,így nem lesz meg mindenkinek a fegyószett
és am se kell mindennap a másikat ütni,olyan is lesz,hogy csak az npc-ket kell,azt meg könnyű
 

DeletedUser17653

Vendég
hát figyelni kell rá,hogy ne üssenek ki,aki meg birka,az így járt
pont ez a lényege ennek a párbajos eventnek,hogy mindenki üt mindenkit,így nem lesz meg mindenkinek a fegyószett
és am se kell mindennap a másikat ütni,olyan is lesz,hogy csak az npc-ket kell,azt meg könnyű
Az a baj, ilyen picike community-nél gondolni kell azokra, akik nem úgy állnak cuccok, és minden terén, mint mi. Ha az átkos időszakban lennénk (2009-2014) akkor röhögnék minden nyavajgáson, így meg muszáj vagyok egy ici picit együtt érezni (attól még röhögök).

Na mindegy. Lehetett volna ezt jobban is kivitelezni.
 

grumpy cat2

Active Member
van 1 heted megcsinálni
ha elfogadjátok a kalandot,akkor holnap is megtudjátok csinálni,csak várni kell 1 hetet,amire le tudjátok zárni..
Teljesen igazatok van de ha jövőhéten szerdáig teljesítem a kalandot és lezárom akkor újra megnyílik egy ugyan olyan kaland ugyan azokkal a feltételekkel...akkor csesszem el más játékosok lehetőségeit azzal, hogy aznap kiütöm őket és ők nem tudják lezárni, vagy pedig hagyjam és elesek megint 2 éremtől? (plusz majd 1 idő után nem lesz többé következő hét)

hát figyelni kell rá,hogy ne üssenek ki,aki meg birka,az így járt
Hajnali időszakokba nem tud minden játékos, (főleg a zöme) folyamatosan fent lenni és azt nézni, hogy mikor támadják egymás után párbajba. Ez miatt meg az öreg 72 órás taktikát újra elővenni mikor kalandok miatt szükségem van a KO-n kívüli időszakra nevetséges.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Áhá, tehát örülnünk kéne, hogy a játékosok egy bizonyos kis rétegének lehetőséget biztosítanak, hogy ingyen szerezzék meg a rögös fegyókat... Nem az a gond, hogy nehéz. Lehetne nehéz másképp is. Lehetne pl választani, hogy kiütök 3 játékost párbajban vagy leadok 3000 kávét (pl). Mert a tegnapi 3 érmés lehetetlenség után ma 2 érmés lehetetlenség van. Az 5 érme. Jövő héten is ez lesz, az már 10 érme. És akkor még ki tudja mik lesznek a továbbiak..

Szerintem az lenne korrekt, ha mindenkinek egyformán meglennének az esélyei, nem csak a brutál párbajosoknak.

Vizsgáljuk a teljes képet, mert abból láthatjuk a mögöttes dolgokat, hogy miért így csinálták. (Hozzáteszem szerintem sem ez a legjobb út.) Lássuk meg benne a pozitív és a negatív dolgokat is, ne csak az érme egyik felét:

A játék egyik területén sincsenek meg mindenkinek egyformán az esélyei.(Vagyis igazából bárkiből válhat top párbajos, top szakmás, top erődös, top bármi...csak rá kell költeni hozzá)
Nyilván aki a játék adott területéhez jobban áll felszereléssel és/vagy jobban ért, előnyben fog lenni azokkal szemben akik kevésbé.
Világosan meg lett mondva, hogy párbaj event lesz, ne várjuk már ide is azt, hogy a szakmával meg a termékekkel meg lehessen oldani. Volt szakmás event is, oda a szakma meg a termékek kellettek, mégse volt felháborodás, hogy a párbajosoknak miért nem lehet mást választani... (Amúgy is párbajos szerelés...)
Abban viszont egyetértek, hogy jó lenne ha nem minden ilyen kisebb event egy rétegre lenne fókuszálva, hanem a játék különböző területén játszó játékosok mind ki tudnák választani a számukra közel álló kalandfeladatokat. Például 4 féle kaland minden nap, de csak egyet lehet megcsinálni, akinek amelyik éppen szimpatikusabb. Na így mindjárt korrekt lenne.

Amúgy meg mindenki úgy tekint ezekre a cuccokra, mint a Szent Patrik eventen, hogy össze kell szedni mind. Csak ne felejtsük el, hogy az az aktivitásra volt kihegyezve, és csak azért cserébe lehetett megszerezni. Itt más a helyzet, ez egy rögös szett, amit vásárolhatósága előtt akár ingyen is meg lehet szerezni vagy fejleszteni a darabját. Nyilvánvalóan a legtöbbeknek nem lesz meg a fejlesztés vagy a teljes szett (például nekem se), de épp elég extra, hogy ingyenes játékkal is lehet belőle darabot szerezni vagy akár a teljes szettet. Ilyet nem nagyon csináltak eddig, gondoljunk csak bele például ha a Rajongói szettnél pár darabot vagy akár az egészet ingyenesen meg lehetett volna szerezni hasonlóképpen...
Értékelni kellene, hogy végre adnak lehetőséget rögköltés nélkül is megszerezni rögös szettet (és hát nyilván nehéz, mert rögös cucc, nem egy mihaszna tárgy, mint sok kaland végén) Persze gondolhatjuk, hogy nem véletlenül csinálták pont ezt a párbajos szettet ilyenre, hiszen tudjuk hogy áll párbaj terület a játékon belül(és emiatt hányan vennék meg), nyilvánvalóan ez egy jó csali, hogy párbaj irányultsággal ruházzanak be az emberek(ha másért nem is, azért, hogy meglegyen a szett és az eredmény), és még az is lehet, hogy páran kedvet kapnak a párbajhoz. Mondjuk én személy szerint nem látom ebben a megoldást a párbaj terület feltámasztásához. De lehet nem is volt ez cél vele...
 
Utoljára szerkesztve:

freedgess

Active Member
Teljesen igazatok van de ha jövőhéten szerdáig teljesítem a kalandot és lezárom akkor újra megnyílik egy ugyan olyan kaland ugyan azokkal a feltételekkel...akkor csesszem el más játékosok lehetőségeit azzal, hogy aznap kiütöm őket és ők nem tudják lezárni, vagy pedig hagyjam és elesek megint 2 éremtől? (plusz majd 1 idő után nem lesz többé következő hét)


Hajnali időszakokba nem tud minden játékos, (főleg a zöme) folyamatosan fent lenni és azt nézni, hogy mikor támadják egymás után párbajba. Ez miatt meg az öreg 72 órás taktikát újra elővenni mikor kalandok miatt szükségem van a KO-n kívüli időszakra nevetséges.

hát 16 órára kell este elküldeni a karit aludni,és akkor nem tudnak kiütni..
 
Fent