Adventi Kalendárium játék kibeszélője

Simple

Well-Known Member
Ex-Csapattag
- 4 játék nincs még lepontozva, várhatóan a napokban ezek is meg lesznek, utána összesítünk.
- Miután kihirdetésre kerültek a pontszámok, erről kaptok még bővebb információt, amikor ez megtörténik.
 

szölőcukor

Well-Known Member
Hali, vitotkoznék az egyik igaz-hamis állítással, ami a következő lenne:
A Shopban megszerezhetőek egyenként is a különböző szett darabok, ezek limitált számban (10) állnak rendelkezésre, és addig érhetőek el a SHOPban amíg meg nem veszik az egészet.

A megoldás szerint ez az állítás hamis, hiszen nincs szó arról, hogy időlimitesek is ezek a tárgyak. Viszont az állítás magában azt mondja, hogy addig érhetőek el ezek, amíg meg nem veszik őket. Ha megveszik őket, onnantól kezdve NEM elérhetőek ezek a tárgyak, szóval az állítás IGAZ.

El ismerem, a hamis talán közelebb van a valósághoz, viszont úgy is lehet értelmezni ezt, hogy igaz legyen, tehát szeretném kérvényezni az igaz válaszok elfogadását is.
Ahogy látom nem csak én gondolkodtam így, ez a statement picit el lett rontva, hiszen az igaz hamisnak egyszerűen eldöntendő kérdésnek kéne lennie, ez nem olyan lett.
 

jaklee

Veteran Member
Hali, vitotkoznék az egyik igaz-hamis állítással, ami a következő lenne:
A Shopban megszerezhetőek egyenként is a különböző szett darabok, ezek limitált számban (10) állnak rendelkezésre, és addig érhetőek el a SHOPban amíg meg nem veszik az egészet.

A megoldás szerint ez az állítás hamis, hiszen nincs szó arról, hogy időlimitesek is ezek a tárgyak. Viszont az állítás magában azt mondja, hogy addig érhetőek el ezek, amíg meg nem veszik őket. Ha megveszik őket, onnantól kezdve NEM elérhetőek ezek a tárgyak, szóval az állítás IGAZ.

El ismerem, a hamis talán közelebb van a valósághoz, viszont úgy is lehet értelmezni ezt, hogy igaz legyen, tehát szeretném kérvényezni az igaz válaszok elfogadását is.
Ahogy látom nem csak én gondolkodtam így, ez a statement picit el lett rontva, hiszen az igaz hamisnak egyszerűen eldöntendő kérdésnek kéne lennie, ez nem olyan lett.


Teljesen egyetértek, szerintem is mindkettő helyes gondolatmenet.
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Hali, vitotkoznék az egyik igaz-hamis állítással, ami a következő lenne:
A Shopban megszerezhetőek egyenként is a különböző szett darabok, ezek limitált számban (10) állnak rendelkezésre, és addig érhetőek el a SHOPban amíg meg nem veszik az egészet.

A megoldás szerint ez az állítás hamis, hiszen nincs szó arról, hogy időlimitesek is ezek a tárgyak. Viszont az állítás magában azt mondja, hogy addig érhetőek el ezek, amíg meg nem veszik őket. Ha megveszik őket, onnantól kezdve NEM elérhetőek ezek a tárgyak, szóval az állítás IGAZ.

El ismerem, a hamis talán közelebb van a valósághoz, viszont úgy is lehet értelmezni ezt, hogy igaz legyen, tehát szeretném kérvényezni az igaz válaszok elfogadását is.
Ahogy látom nem csak én gondolkodtam így, ez a statement picit el lett rontva, hiszen az igaz hamisnak egyszerűen eldöntendő kérdésnek kéne lennie, ez nem olyan lett.
Az állítás így lenne igaz: A Shopban megszerezhetőek egyenként is a különböző szett darabok, ezek limitált számban (10) és limitált ideig (4 óra) állnak rendelkezésre, és addig érhetőek el a SHOPban amíg meg nem veszik az egészet vagy le nem jár az ajánlat időkorlátja.
 

LDuck

Veteran Member
Kedves Syntex!

Két kalendáriumi játéknál is valahogy nem az utolsó helyere kerül a kiírt megfejtésed. Ez bebonyolítja a fórumot, és olvasatlannak mutatja a 2 témát holott már sokszor megnyitottam (plusz nehezen található meg). Megtennéd, hogy átrakod ezeket a végére? Akár törlés-újramegírás eszközökkel
Érintett témák: 12 és 23-as játék

Köszönettel
a fórumozók
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Igen látom, de nem tudom miért, már próbáltam törölni és újra kiírni, de csak az a helyzet. Elnézést kérek a kellemetlenségért.

Edit: A hibát továbbítottam az illetékeseknek.
 
Utoljára szerkesztve:

deluigi

Well-Known Member
Hali, vitotkoznék az egyik igaz-hamis állítással, ami a következő lenne:
A Shopban megszerezhetőek egyenként is a különböző szett darabok, ezek limitált számban (10) állnak rendelkezésre, és addig érhetőek el a SHOPban amíg meg nem veszik az egészet.

sajnos, nem igaz, mert 4 ora mulva meg szeretnem venni, de mar nem elerhetoek, pedig nem lett megveve mind a 10 darab
a te allitasod szerint viszont tovabbra is a shopban kellene lenniuk
szoval HAMIS
 

szölőcukor

Well-Known Member
sajnos, nem igaz, mert 4 ora mulva meg szeretnem venni, de mar nem elerhetoek, pedig nem lett megveve mind a 10 darab
a te allitasod szerint viszont tovabbra is a shopban kellene lenniuk
szoval HAMIS

Nem, ez nem így van. Ez csak az egyik értelmezési mód, ahogy te gondolod. :) A probléma itt van, egy igaz hamisnak szimplán eldöntendő kérdésekből kellene állni, viszont itt van egy másik opció is.
 

szölőcukor

Well-Known Member
sajnos, nem igaz, mert 4 ora mulva meg szeretnem venni, de mar nem elerhetoek, pedig nem lett megveve mind a 10 darab
a te allitasod szerint viszont tovabbra is a shopban kellene lenniuk
szoval HAMIS

Nem, ez nem így van. Ez csak az egyik értelmezési mód, ahogy te gondolod. :) A probléma itt van, egy igaz hamisnak szimplán eldöntendő kérdésekből kellene állni, viszont itt van egy másik opció is.
 
Fent