A puncs nem pancs! (Képek)

DeletedUser8504

Vendég
Üdv!

Szeretnék benevezni a piálós versenyre. Mivel az eddigi megmérettetéseket mind elbuktam, ezúttal nem veszem félvállról a feladatot. 18 már elmúltam, így egy szeszes itallal neveznék be, ami saját recept alapján készült, google barátom segítsége nélkül. A recept a következő:

Hozzávalók:
5dkg cukor
5dl fehérbor
5dl zöldtea
2dl narancslé (100%-os)
1dl Ouzo
Fűszerezésnek: mazsola (5dkg), szárított narancshéj, csillagánizs, fahéjrúd, szegfűszeg.

Elkészítés:
Először a cukit tessék karamellizálni a fazékban, majd ha homogén massza lett, óvatosan tegyük hozzá a folyadékokat (kivéve az Ouzo). A sorrend opcionális, de lehetőleg tea -> narancs -> bor legyen a sorrend. Adalékokat ízlés szerint, lehetőleg ne sajnáljuk. Főzzük össze, forrásig. Ezután fedővel 5 percet várjunk. Legvégül az Ouzot öntsük bele, majd a fedőt vissza. (Nehogy el illanjon az etil belőle) :)

Képek:

Resize of PB270044_2.jpg


Itt főzöm:
Resize of PB270085_2.jpg



Itt iszom: Resize of PB270087_2.jpg
 

strategicfan

Active Member
Sziasztok,
A következő puncs kis cowgirl-nek és cowboy-nak is fogyasztható, mivel alkoholmentes, de aki édesebb élményekre vágyik rummal ízesítheti :)

Hozzávalók:
- 1 liter víz
- 3 filter fekete tea
- 5 evőkanál málnaszirup (vagy szörp)
- 3 dl narancslé
- 3 evőkanál citromlé
- 1 púpos teáskanál mézeskalács fűszerkeverék
- 2 evőkanál méz
- 1db narancs (díszítéshez)

Elkészítés:
Felforralom a vizet, majd beleteszem a teafiltereket, állni hagyom 5 percig. Majd kevergetés mellett hozzáadom a málnaszirupot, narancslevet, citromlevet, fűszerkeveréket. A végén elkavarom a mézet, és negyed szelet narancs darabokat vágok az italba. A pohár szélére félkarika narancsot tehetünk díszítésnek.

Íme a végeredmény, egészségetekre!
 

Csatolmányok

  • puncsos.jpg
    puncsos.jpg
    766,2 KB · Megtekintések: 17

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Gyümölcsös puncs /Alkoholmentes/:

3 dl erősre főzött gyümölcstea
3 dl friss narancslé
● 3 dl almalé + 1/2 citrom leve
1 egész nagy fahéj
3-4 db. szegfűszeg
3 ek. gyümölcscukor


>>> Ezeket keverjük össze és forraljuk fel. Forrást követően, még 5 percig főzzük. Majd, ha letelt az idő lehűtjük.
Díszítésnek 1 banánt 1 narancsot és 1 kis fürt szőlőt vágunk bele... végül pohárba öntve tálaljuk.


Sajnos lemaradt a képemről most a cetli (Elfelejtettem) a nevemmel és a dátummal, de remélem ez nem jelent nagy problémát, ha ide írom az adatokat:

Krisztoph Snow
2016. 11. 30.

27920161130_155425.jpg
 

DeletedUser17562

Vendég

  • Íme az én puncsom!
    Hozzávalók:
    5dl almalé
    2dl fehérbor
    1dl rum
    cukor
    fűszerek (ízlés szerint): vaníliás cukor, szegfűszeg, fahéjrúd, mazsola
    Az almalevet, fehérbort, a fűszereket, és a cukrot egy főzőedényben elkeverjük és felhevítjük. A végén hozzáadjuk a rumot.

    Tálalás előtt leszűrtem az itókát, és egy kis rumba áztatott mazsolával turbóztam fel. ;)
    Proszit!

 

Csatolmányok

  • PB300024_2.jpg
    PB300024_2.jpg
    65,6 KB · Megtekintések: 16

DeletedUser17053

Vendég
Remélem még nem késtem el. Ha jól tudom ez az utolsó nap, így én is neveznék a versenyre. Hátha sikerül nyernem és egy jó hangulatot dobni a fórumosok életébe :D
Ezt a receptet használjuk minden évben és az egész család szereti, remélem nektek is fog ;)

Hozzávalók:
-0,5 l édes vörösbor
-0,5 l édes fehérbor
-3 dl rum
-1 kg kristálycukor
-4 citrom
-4 narancs

Elkészítés:
-Hámozzuk le a gyümölcsök külső héját.
-A héjakat 1 l vízzel forraljuk fel, majd öntsük hozzá az alkoholt (a borokat és a rumot ;)
http://prntscr.com/de4nxu
-Közben adjuk hozzá a cukrot, és forráspontig hevítsük.
-Csavarjuk bele a megmaradt (már héj nélküli) gyümölcsök levét (hagyhatunk egy keveset a díszítésre is) , és jól keverjük össze.
- Azonnal tálaljuk, míg meleg. Ki szeret ilyen hidegbe hideg italt inni? :D
http://prntscr.com/de4n51

Egészségetekre :)


 

DeletedUser17478

Vendég
Köszönjük a recepteket, képeket. Hamarosan jelentkezünk az eredménnyel :)
 

DeletedUser8504

Vendég
Köszönöm a megtisztelő első helyezést!!!
Ugyanakkor elismerésem a kedves gesztusért a harmadik helyezettet illetően. ;)
 

DeletedUser17053

Vendég
Gratulálok a többi helyezettnek és köszönöm a nyereményt.
Ezt a nyereményt viszont *SZÁMOS* névre kérném, nem pedig *SZAMOS* névre. Az eredményhirdető poszton a téveset láttam. :)
Előre is köszönöm :)
 
Fent