The West Times 2021 23. szám - július

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Szia Kedves XelioX újra!

Én arra volnék kíváncsi, hogy Te milyen verseket vagy képes költeni? Másnak a szellemi termékeit a legkönnyebb leminősíteni, ezért is érdekel annyira, hogy vajon tudnád-e jobban csinálni? Vadnyugati köntösbe bújtatni egy amatőr vagyis nem professzionális haladó költő irományait vajon hogy másképp lehetne csinálni? Ha csak a másnak a becsmérlését szeretnéd nem szóltam semmit, de ellenkező esetben Te magad is felmutathatnál, már valami jót, lelkünknek szépet. Egyébként meg fejlődöm, ez abból is látszik, hogy ugyan, még fejlett nem vagyok azt le is tagadnám, de minden építő kritika a fejlődésemre késztet. Már, ha a kritika építő jellegű természetesen.

Nagy Tisztelettel feléd:

Krisz


"Kolléga".

Én a hallgatóság vagyok. A kritika már megtörtént, csak nem érted. A közösségnek írsz, ezzel vállalod azt, hogy kapsz hideget, meleget.
Az, hogy csak negatív kritikát kapsz, illetve, rajtam kívül senki sem méltat arra, hogy megmondja, ez rossz, szerintem elgondolkodtató.
Ahogy az is, hogy személyes támadásként éled meg a kritikát.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Szerintem olvass utána, hogy mit jelent a trash fogalma, illetve hogy miben különbözik a humortól. Egészen furcsa, hogy a rendszer szintű problémákat úgy magyarázod, hogy az végül "úgymond humor" lesz. Van, aki felismeri a trash-t, és meg tudja különböztetni a humortól, míg van aki a rendszer szintű problémák kifejezését is úgy tudja csűrni-csavarni, hogy végül humor legyen belőle. Csak ez attól még nincs így, hiába a mellébeszélés.
Nem kell elfogadnom, hogy a TW Times nem egy kizárólag engem kiszolgáló létesítmény, hiszen ez maximum számodra nem volt eddig egyértelmű. Pont úgy, ahogy az sem, hogy mint The West játékos, így én is éppúgy célközönsége vagyok, mint más játékosok. Ráadásul éppúgy véleményezhetek, sőt akár kritizálhatok is, mint ahogy azt a véleménynyilvánítás szabadsága mindenki másnak is engedélyezi. Megértem, hogy zavar a véleményem, mert nem egyezik a tieddel és nem vagy képes elfogadni, hogy az élet nem csupán fekete és fehér. Így jártál! Az emberek márpedig különbözőek, és bizony lesznek akik nem úgy gondolkodnak, mint te, hanem jobban, vagy éppen rosszabbul, sőt lehet, hogy csak másképp. Ezen gondolom megint meg fogsz sértődni, de ez legyen a te problémád.(Maximum majd írsz egy hasonló szintű hozzászólást mint az előző kettőd.)
A kritikát megfogalmaztam, igaz nem neked szólt, szóval igazából akinek nem inge... :lol: De ha már reagálsz rá, tehetted volna értelmesen ész érvek mentén is személyeskedés helyett. @Benjamni20 megmutatta, hogyan lehet érdemben reagálni még olyan véleményre is, ami nem egyezik a sajáttal. Nem szégyen példát venni, és tanulni másoktól!


Nekem csak annyi a bajom ezzel, hogy locsogsz összevissza, és továbbra sem tudod mi az a trash. Ez lehetséges, hogy a generációs különbségekből fakad.
Csak ugye ha fogalmunk sincs arról miről beszélünk, nem szólalunk meg, vagy éppen az adott fogalmat nem használjuk.
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
"Kolléga".

Én a hallgatóság vagyok.

Kedves Kolléga úr! (Ha, már kollégád lehettem legalább egy kommentnyi ideig...)

Hát persze.... most jössz azzal, hogy te csak a hallgatóság vagy... ez annyira törvényszerű volt, mint a Nap kering Föld körül... pedig aztán én nem is arra gondoltam, hogy vedd át a helyem a timesban, mondjuk azt is megtehetnéd nyugodt szívvel, de nem... egész egyszerűen csak arra kértelek mutass valamit, hogy Te jobban tudsz teljesíteni, ami a verseket illeti... bár nem mintha ez valamiféle verseny lenne, én személy szerint nem versenynek fogom fel a költészetet. Egyszerűen csak önkifejezési módként látom a versek világát. De gondolom ezzel te is éppen, így vagy, máskülönben tovább versengenél... :)

Nekem sem tetszenek krisz versei :(


Ami meg a verseket illeti... Sok milliárdan élünk ezen a bolygón, nem feltétlen várható el mindenkitől, hogy kedvelje a verseimet... De akkor, ha valakinek nem tetszik valami, akkor annak miért is kell annyira nagy hangot adni? Miért kell olvasnia? Miért nem tud elmenni mellette csendben? Hmmm... :)
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Kedves Kolléga úr! (Ha, már kollégád lehettem legalább egy kommentnyi ideig...)

Hát persze.... most jössz azzal, hogy te csak a hallgatóság vagy... ez annyira törvényszerű volt, mint a Nap kering Föld körül... pedig aztán én nem is arra gondoltam, hogy vedd át a helyem a timesban, mondjuk azt is megtehetnéd nyugodt szívvel, de nem... egész egyszerűen csak arra kértelek mutass valamit, hogy Te jobban tudsz teljesíteni, ami a verseket illeti... bár nem mintha ez valamiféle verseny lenne, én személy szerint nem versenynek fogom fel a költészetet. Egyszerűen csak önkifejezési módként látom a versek világát. De gondolom ezzel te is éppen, így vagy, máskülönben tovább versengenél... :)




Ami meg a verseket illeti... Sok milliárdan élünk ezen a bolygón, nem feltétlen várható el mindenkitől, hogy kedvelje a verseimet... De akkor, ha valakinek nem tetszik valami, akkor annak miért is kell annyira nagy hangot adni? Miért kell olvasnia? Miért nem tud elmenni mellette csendben? Hmmm... :)


De Krisz, az Isten áldjon meg száz gyerekkel. Egy olyan lapba írsz amit akarva akaratlanul elolvasunk.
Írd bele ezeket a verseket egy kis könyvbe otthon, aztán senkit nem fog zavarni az, hogy rosszak a versek.

A kritikára visszatérve.. Ameddig nekem (is) szolgáltatsz tartalmat, addig meg fogom írni ide, hogy ez egy nulla, de persze azt is, ha éppen sikerül valami értéket létrehoznod.
Gyanítom így én leszek az első aki el is olvassa a verseket, s megpróbálja megérteni azokat.
 

Deleted User - 779988

Vendég
Én nem szoktam a verseket olvasni. Régebben elolvastam tőle párat, de hibába mondanám, hogy nem tetszik/rossz, irreleváns lenne két okból: 1. Alapvetően nem vonz a lírikus része az irodalomnak. 2. Az előző miatt, mivel nem érdekel, nem is értek hozzá.

Ellenben Krisztoph Snow, vannak itt olyanok, akik szeretnék lírát olvasni. Itt mutatkozik meg a köpködés és az építő kritika közötti különbség.

Másrészt, a "csinálj jobbat" mentálitás használható, csak felesleges, ezzel csak eredendően elzárkózol a változástól, hiszen "csinálj jobbat- - - > enyém már jó".

Év végére, mikor már néhány új téma megjelenik az újságban, lehet egy szavazást csinálni. Több választási lehetőséget, és nézzük meg, hogy az olvasók milyen újságot szeretnének. Ha mondjuk 5-10% alatt van valamelyik téma érdekeltsége, akkor kikerül.

Bár felőlem Krisz nyugodtan írkálhatna továbbra is, de ugye, engem hidegen hagy.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Nekem csak annyi a bajom ezzel, hogy locsogsz összevissza, és továbbra sem tudod mi az a trash. Ez lehetséges, hogy a generációs különbségekből fakad.
Csak ugye ha fogalmunk sincs arról miről beszélünk, nem szólalunk meg, vagy éppen az adott fogalmat nem használjuk.

Most leírhatnám még egyszer újra, amit idéztél, mert hiába válaszolsz rá, ha nem érted ami le van írva.
Azért azt jó, ha tudod, hogy ha nem értesz valamit, nem biztos hogy a tartalomgyártóban van a hiba, csak azért mert nem a te szinteden kommunikálja, bármennyire is ezt próbálod sugallni. Tényleg nem szégyen tájékozódni és tanulni. Lehet, hogy a generációs különbségekből fakad, de a tanulás képessége nem szégyen, hanem egy erény, és sokkal hasznosabb folyamatosan új ismereteket szerezni, mint szemfedővel mondani a saját meggyőződést.
Harmadik reakciót írtad a kritikám nyomán, de még egyikben sem sikerült érdemben reagálni. Értem én, hogy nem is biztos, hogy az lett volna a cél, mert nyilván egyszerűbb a személyeskedés alapján sértésekkel próbálkozni, mint értelmezni összetett mondatokat. Csak így ennek pont annyi értelme van, mintha nem is írnál semmit. Azt javaslom, azért még próbálkozz, hátha pont negyedszerre sikerül. Ha ennyire rám vagy pörögve, igazán várnék már valami érdemleges választ is. Visszább lapozva volt, akitől lehet példát venni. Talán ez segít.
 

Deleted User - 779988

Vendég
Szerintem érdemes megkülönböztetni a káros és a "tartalmatlan" tartalmat. Ezt azért tartom nagyon fontosnak, mert a "trash" kifejezést leginkább a károsra használjuk/használják.

A tűzijáték finanszírozása kérdéskör nem volt káros,esetleg talán tartalmatlannak nevezhető. Ami érthető is lehetne, a többi témával szemben, lényegi részt nem hordoz.

Ellenben egy könnyedebb, kicsit humoros része az újságnak. Ami szerintem nem baj. Őszintén, én örülnék, ha lenne havonta egy-egy, a közösségi élettel foglalkozó része az újságnak.

Tény, én sem ezt "vártam", mint új téma, de véleményem szerint, ez nem vitte lejjebb a színvonalat.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Nem egyezik a véleményünk, mert én egyszerre gondolom károsnak és tartalmatlannak az említett TW Times cikket. Szerintem az a rész értéktelen, és nem illő az újság eddig tapasztalt színvonali mértékéhez. Ebből gondolom, hogy esett, sőt inkább zuhant az eddigi minőség. A könnyed résznek szánt cikk nekem így erőltetettnek tűnik, és ebben a formában sokkal inkább trash tartalom, mint humor. Ezzel együtt viszont elfogadom a te álláspontodat is, hiszen érthető a nézőpontod.

Abban viszont egyetértek veled, hogy bár itt a fórum, és a játékban is bőven van rá lehetőség, de a TW Times-ban is megjelenhet a West-közösség életével foglalkozó tartalom. Habár elnézve a kocsma chat-eket, könnyen trash-be fordulna az a rész is, ami meg inkább visszalépés, mint előrehaladás. Az biztos, ha a közösségi élettel foglalkozó cikk jön, ott nem nehéz mellényúlni, aminek következménye a közösség építése helyett annak rombolása.

Az éppen MPI-vel foglalkozó, Jó ha tudod rész talán kicsit ilyesmi, hiszen bár a játék van a középpontban, mégis hatással lehet a közösségre, és emelhet rajta. Még úgy is, hogy témából adódóan valószínűleg szűkebb az érdeklődési köre. Talán ezt a vonalat érdemes követni, a játék más részeit is felkarolva, és így szélesebbre húzni a célközönség spektrumát.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Most leírhatnám még egyszer újra, amit idéztél, mert hiába válaszolsz rá, ha nem érted ami le van írva.
Azért azt jó, ha tudod, hogy ha nem értesz valamit, nem biztos hogy a tartalomgyártóban van a hiba, csak azért mert nem a te szinteden kommunikálja, bármennyire is ezt próbálod sugallni. Tényleg nem szégyen tájékozódni és tanulni. Lehet, hogy a generációs különbségekből fakad, de a tanulás képessége nem szégyen, hanem egy erény, és sokkal hasznosabb folyamatosan új ismereteket szerezni, mint szemfedővel mondani a saját meggyőződést.
Harmadik reakciót írtad a kritikám nyomán, de még egyikben sem sikerült érdemben reagálni. Értem én, hogy nem is biztos, hogy az lett volna a cél, mert nyilván egyszerűbb a személyeskedés alapján sértésekkel próbálkozni, mint értelmezni összetett mondatokat. Csak így ennek pont annyi értelme van, mintha nem is írnál semmit. Azt javaslom, azért még próbálkozz, hátha pont negyedszerre sikerül. Ha ennyire rám vagy pörögve, igazán várnék már valami érdemleges választ is. Visszább lapozva volt, akitől lehet példát venni. Talán ez segít.


Az a baj, hogy nem fogjuk tudni megérteni egymást, mert a szokásos módon a magadét hajtogatod.
Attól még, hogy barokk körmondatokban több kommenten keresztül ugyanazt mondod, nem lesz igazad.
Továbbá melegen ajánlom, hogy gondold végig ezt a szintbeli tematikát, hiszen jelenleg továbbra is te vagy az aki nem érti a fogalmat.
Mondjuk az külön szórakoztató, hogy egy ténybeli állításra, egyből személyeskedéssel felelsz.
Szerintem ezzel nem az én szellemi képességeimet minősíted. :)
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Az a baj, hogy nem fogjuk tudni megérteni egymást, mert a szokásos módon a magadét hajtogatod.
Attól még, hogy barokk körmondatokban több kommenten keresztül ugyanazt mondod, nem lesz igazad.
Továbbá melegen ajánlom, hogy gondold végig ezt a szintbeli tematikát, hiszen jelenleg továbbra is te vagy az aki nem érti a fogalmat.
Mondjuk az külön szórakoztató, hogy egy ténybeli állításra, egyből személyeskedéssel felelsz.
Szerintem ezzel nem az én szellemi képességeimet minősíted. :)

Ezek szerint újfent félreértettél, hiszen míg én a tájékozottságodat minősítettem, te újfent az én szellemi képességeimet próbálod.
Furcsa, hogy te írod, hogy "szokásos módon a magadét hajtogatod", mikor a fentebb írtakból pont ennek fordítottja nyilvánvaló. Talán nem véletlen, hogy nem én emelten szót a te véleményedre hanem te az enyémre.
Értékelem az igyekezetet, hogy próbáltad "jól megmondani". De ettől persze a véleményem nem fog változni, ahogy a trash illetve a humor fogalma sem alakul át az eredetiből egy általad félremagyarázott verzióvá.
Kijelenthetjük, hogy negyedszerre sem sikerült. Az ötödik viszont már nem fog érdekelni, mivel nem látok előrelépést a folyamatban.

Annak viszont örülök, hogy a kritikám nagyobb figyelmet kapott, mint vártam. Igaz a reagálók egy része nem értette, és így elfogadni sem képes, de szerencsére nem kell nekik megfelelni. Érdekes megfigyelni, mennyire képesek emberek támadni más személyt csak azért, mert nem a mainstream divat szemszögéből szemléz egy-egy témát.

#barátszerzőposzt #mégmindigénvagyokatémapedigmásisvéleményezett #LikeTheColaAdAtEuros #árralszemben #mármegintkitűnökatömegből #hatershateandwinnerswin #givemorevibes

ui.: Akit esetleg zavar más kritikája, mert nem egyezik a sajátjával, és ki akarja szorítani, nyugodtan kérdezze meg @Klar -t, hogy lehet-e kulturált formában másoktól eltérő, akár negatív tartalmat is hordozó véleményt megformálni!
#mármegintaszabálybetartás #megaszabadvéleménynyilvánítás #ahashtagetértikezekúgyismegamémeketnemiskellnekikszókincsmegköltőistíluseszköz #lehetezértnemszeretikkrisztophotse #ezzelmeginténleszekatéma #csakfigyelj
 
Utoljára szerkesztve:

Robert117

Legendary player (Retired)
Nekem tetszett az újság változása ha ez még számít. Jót mosolyogtam az ominózus poénon is. Az meg hogy Robertnek nem tetszik nyugodjatok meg hogy csak jó pont, mert azt mutatja a legtöbb embernek be fog jönni ;)

Ez jó volt! :lol: Egyetértek veled, hogy a legtöbbnek be fog jönni, és biztos voltam benne, hogy neked is tetszik ez a fajta tartalom.
Nincsenek meglepetések, és ez jó is így! :D
 
Most szeretnék a szerepemen kívül hozzászólni a dolgokhoz.
Mielőtt szétszednétek egymást miattam, vagy a Breaking News cikk miatt. Sajnálom ,hogy valakit negatívan érint a létezésem ebben az újságban, meg úgy alapvetően hogy létezem. Engem is meglepetésként érintett ez a cikk, de jót mosolygtam rajta és nem is gondoltam volna hogy ilyen visszhangja lesz.
De én nagyon gyorsan túlléptem ezen, mármint hogy belekerültem egy cikkbe, rólam szól, de mégis alig foglalkozom vele. Hozzászoktam már, hogy egész nap képesek engem az emberek szidni, legalább is a szerepet akit eljátszok. Lehet, hogy trash lehet, hogy szórakoztató, igazából én csak magamat szórakoztatom ezzel az egész dologgal, aztán ha valakinek tetszik annak örülök, de ezt talán akkor is csinálnám ha senkinek nem tetszene. Tényleg csak azért csinálom ,hogy magamat szórakoztassam, nekem ezzel nincs is más célom.
Vannak részei a játéknak amit komolyabban veszek vagy vettem egykor, például az erődharcok vagy a párbaj. Sajnos mára nekem mindkettő meghalni látszik, egyetlen célom, hogy megtartsak egy aktívabb közösséget eldón akik eljárnak harcra így nem fog a világ sem kihalni. (Ezért vannak a szavazások is mostanában.) Azt vettem észre, hogyha elkezdem a hülyeségeim írogatni kocsmára/fórumra akkor picit fellendül az élet, picit aktívabb lesz minden, picit érdekli az embereket mi történik.

Ez egy szerepjáték, én Enzo di Rosetti formájában csak egy szerepet játszok el. Aki szeretne megismerheti azt is kivagyok valójában, az igazság az hogy én is egy teljesen normális, átlagos ember vagyok mint bármelyikőtök. És tudom hogy eléggé "alternatív" a humorom. :)
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Ezek szerint újfent félreértettél, hiszen míg én a tájékozottságodat minősítettem, te újfent az én szellemi képességeimet próbálod.
Furcsa, hogy te írod, hogy "szokásos módon a magadét hajtogatod", mikor a fentebb írtakból pont ennek fordítottja nyilvánvaló. Talán nem véletlen, hogy nem én emelten szót a te véleményedre hanem te az enyémre.
Értékelem az igyekezetet, hogy próbáltad "jól megmondani". De ettől persze a véleményem nem fog változni, ahogy a trash illetve a humor fogalma sem alakul át az eredetiből egy általad félremagyarázott verzióvá.
Kijelenthetjük, hogy negyedszerre sem sikerült. Az ötödik viszont már nem fog érdekelni, mivel nem látok előrelépést a folyamatban.

Annak viszont örülök, hogy a kritikám nagyobb figyelmet kapott, mint vártam. Igaz a reagálók egy része nem értette, és így elfogadni sem képes, de szerencsére nem kell nekik megfelelni. Érdekes megfigyelni, mennyire képesek emberek támadni más személyt csak azért, mert nem a mainstream divat szemszögéből szemléz egy-egy témát.

#barátszerzőposzt #mégmindigénvagyokatémapedigmásisvéleményezett #LikeTheColaAdAtEuros #árralszemben #mármegintkitűnökatömegből #hatershateandwinnerswin #givemorevibes

ui.: Akit esetleg zavar más kritikája, mert nem egyezik a sajátjával, és ki akarja szorítani, nyugodtan kérdezze meg @Klar -t, hogy lehet-e kulturált formában másoktól eltérő, akár negatív tartalmat is hordozó véleményt megformálni!
#mármegintaszabálybetartás #megaszabadvéleménynyilvánítás #ahashtagetértikezekúgyismegamémeketnemiskellnekikszókincsmegköltőistíluseszköz #lehetezértnemszeretikkrisztophotse #ezzelmeginténleszekatéma #csakfigyelj


Aztakutyafáját :D
Tehát nem tudod mi az a trash.
Nem lett volna egyszerűbb nem megszólalni?
De lásd, ma eltalálták milyen kávét szeretek, így segítek neked:
A trash egyfajta öncélú, tartalomtól mentes, magamutogatásban bővelkedő, az általános értékeknek ellentmondó produktum.
Amit Enzo vonatkozásában próbálsz állítani, több kevesebb sikerrel, nem felel meg ezen kritériumoknak.
Ezért is poén, és nevetünk.
És bár furcsán fog hatni számodra, de nem rajta, hanem vele.
De még ezzel se lenne akkora nagy gond. A te dolgod.
A probélmám már abban gyökeredzik, hogy szerinted automatikusan trashnek minősül az a humor, amit te ilyen olyan okokból kifolyólag nem értesz.
Ekkor pedig előhúzod a "közizléskártyát", és a saját nézőpontodat próbálod ráhúzni egy kollektív közösség véleményére.
Szerencsére a kettőnek igen kevés helyütt van meg a keresztmetszete, és így továbbra is lehetnek az újságban olyan tartalmak, melyek elütnek a szokásostól.

Az meg, hogy számolod, hányszor próbálok segíteni rajtad, és hányszor vagy képtelen felfogni ezeket.. Áhh :D
Ezt nevezzük cringének, vicces és egyben picit kellemetlen.

Mint a value és performance :D :D :D
 

Robert117

Legendary player (Retired)
@Enzo di Rosetti
Hasonló helyzetben érzem magam a kritikámmal kapcsolatban, mint te a cikkel, ahogy az első bekezdésedben fogalmazol.
Furcsa, hogy ennyire kiemelték a Breaking News cikkre vonatkozó részemet, holott a kritika pozitív és negatív részei a teljes TW Times-ra vonatkoztak, és végső soron az összkép volt a célkeresztben, nem pedig 1-1 cikk. Sőt szerintem még olyan is volt, aki a cikkre írt kritikát a te személyedre értelmezte.(lásd: xeliox- " Amit Enzo vonatkozásában próbálsz állítani ...") :njub:

A te szerepjátékoddal sincs semmi gond, remekül csinálod, hiszen még a "legnagyobb ellenség"-nek tűnő játékosok sem tudnak kikerülni, és bármit csinálsz, foglalkoznak veled. Habár lehet, nem ez a fő célod, de pontosan mutatja, hogy hány lépéssel vagy sokak előtt. Azt, hogy milyen ember van a karakter mögött, elég ha azok tudják, akik neked kifejezetten fontosak! :up:


@.XelioX.
Ez megint nem sikerült. Vagyis a diagnózist meg tudtad fogalmazni, csak rám jelentetted ki a magadra vonatkozó részeket. :lol:
Írom rövid tételmondatokban és egyszerűen, hogy te is megértsd végre:
Bárki írhat kritikát. (Ha tetszik, ha nem, ez van.)
A személyes nézőpontom nem közösségi vélemény. (Pont erre világított rá Kanyim is, de neked még ezután se esett le.)
Többet nem is írok, mert megint rápörögsz 1-1 szóra, és ismét elmarad a teljes szöveg értelmezése. :no:Mondjuk ez viccesebb mint az általad kiemelt cikk:whistle:
 
Fent