The West Times 2021 23. szám - július

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag

The_West_Times_logo.png


Ebben a számban elolvashatod az egykori Community Manager-rel, Syntex-szel készült interjút, két új tartalmat, amelyek a Könyvajánló, valamint a Jó, ha tudod! rovataink. Ebben a hónapban is készültünk nektek verssel és egy nyereményjátékkal.

Még arra a rejtélyre is fény derül, hogy ki fogja fedezni az idei tűzijátékok árát...


» TOVÁBB AZ AKTUÁLIS SZÁM ELOLVASÁSÁHOZ! «


A megújult újsággal kapcsolatban várjuk visszajelzéseiteket ezen témába! Ha hiányoltok belőle valamit vagy éppen keveslitek a tartalmát, akkor bátran osszátok meg velünk!:)
:lovetw:
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Lehet, hogy az előttem szólók nem ugyanazt az újságot látták, pedig lecsekkoltam; tényleg a 2021. júliusi részt olvastam.

Nem gondoltam volna, hogy ennyi kritika után sikerül alulmúlni az eddigi legrosszabbnak vélt kiadásokat is.
Habár a Syntex interjú sokat lendített a dolgon, és a könyvajánló is szimpatikusra sikerült, sőt még az örökzöld keresztrejtvény is megjelent, mégis az az érzésem, hogy most zuhant igazán a TW Times eddig meglévő komolysága és minősége.
Kimaradt a már-már ikonikussá váló Konyha rész, ami bár nem a nekem való téma, mindig tudott egy jó színt vinni az egészbe, és érezni lehetett rajta, hogy szeretettel, másoknak szánt inspirációval készült. Ezt a jelleget nem sikerült más témával pótolni, így hiányérzetem van.
Az új témaként debütáló Jó ha tudod rész, bár nem hinném hogy nekem valaha is sok újat fog mondani, sokaknak hasznos lehet, ezt kifejezetten jó ötletnek tartom. Még azzal együtt is, hogy pont az MPI lett górcső alá véve, amiről minden infót megtalál a wikin, akit érdekel és hamar bele lehet jönni. Aki annak nem nézett utána, sajnos valószínűleg ezt se fogja elolvasni.
A "Ki fogja fedezni a tűzijátékokat?" részt a főoldalon lévő leírás alapján kíváncsian vártam, hiszen biztos voltam benne, hogy valami érdekes újdonság érkezik. Utólag derült csak ki, hogy a szó legnegatívabb értelmében érkezett a meglepetés, hiszen ezzel a Times-ba is betört a kevésbé művelt emberek között népszerű, ugyanakkor értelmetlen és szükségtelen műfaj, a trash. Biztos van aki örül ennek, de úgy hittem, hogy a TW Times ezt a szintet azért meghaladta és ennél magasabb minőséget képvisel.
Az örömteli, hogy a kritikák hatására igyekezett változtatni a szerkesztőség, az viszont már kevésbé, hogy így összességében tovább esett az újság színvonala.

ui.: Persze ez a vélemény nyilván azokat zavarja a legjobban, akik a trash szintjén megrekedtek, és a kommunikációjuk is túlnyomórészt erre épül. Az értelmesebbek elfogadják a másik véleményét, akkor is ha az nem egyezik az övékkel, és nem támadják csak azért mert hajlandó volt egy építő jellegűnek szánt kritikát megfogalmazni. Nem véletlen, hogy olyan reakciók jönnek rá, amilyenek, illetve pont azoktól, akiktől... Mindenki tudja, hogy kik azok, akik nap mint nap csak így tudnak kommunikálni, akár kocsma chateken akár fórumon stb.
 
Utoljára szerkesztve:

Figura

(Kizárva)
Speed győztes 2022
Lehet, hogy az előttem szólók nem ugyanazt az újságot látták, pedig lecsekkoltam; tényleg a 2021. júliusi részt olvastam.

Nem gondoltam volna, hogy ennyi kritika után sikerül alulmúlni az eddigi legrosszabbnak vélt kiadásokat is.
Habár a Syntex interjú sokat lendített a dolgon, és a könyvajánló is szimpatikusra sikerült, sőt még az örökzöld keresztrejtvény is megjelent, mégis az az érzésem, hogy most zuhant igazán a TW Times eddig meglévő komolysága is minősége.
Kimaradt a már-már ikonikussá váló Konyha rész, ami bár nem a nekem való téma, mindig tudott egy jó színt vinni az egészbe, és érezni lehetett rajta, hogy szeretettel, másoknak szánt inspirációval készült. Ezt a jelleget nem sikerült más témával pótolni, így hiányérzetem van.
Az új témaként debütáló Jó ha tudod rész, bár nem hinném hogy nekem valaha is sok újat fog mondani, sokaknak hasznos lehet, ezt kifejezetten jó ötletnek tartom. Még azzal együtt is, hogy pont az MPI lett górcső alá véve, amiről minden infót megtalál a wikin, akit érdekel és hamar bele lehet jönni. Aki annak nem nézett utána, sajnos valószínűleg ezt se fogja elolvasni.
A "Ki fogja fedezni a tűzijátékokat?" részt a főoldalon lévő leírás alapján kíváncsian vártam, hiszen biztos voltam benne, hogy valami érdekes újdonság érkezik. Utólag derült csak ki, hogy a szó legnegatívabb értelmében érkezett a meglepetés, hiszen ezzel a Times-ba is betört a kevésbé művelt emberek között népszerű, ugyanakkor értelmetlen és szükségtelen műfaj, a trash. Biztos van aki örül ennek, de úgy hittem, hogy a TW Times ezt a szintet azért meghaladta és ennél magasabb minőséget képvisel.
Az örömteli, hogy a kritikák hatására igyekezett változtatni a szerkesztőség, az viszont már kevésbé, hogy így összességében tovább esett az újság színvonala.
xd hol a diszlájk?
 

Robert117

Legendary player (Retired)
xd hol a diszlájk?
A "trash off" gombbal együtt sajnos lemaradt, pedig az eltüntethetne pár értelmetlen hozzászólást, meg pár játékost is. :lol:

kieg.: Lehet, hogy neked nem volt világos, de nem te voltál a kritika címzettje. A véleménynyilvánításhoz pedig mindenkinek joga van, annak is aki kulturáltabb módon fejezi ki, mint a te hozzászólásod. Upsz!
 

.RandomHero.

Veteran Member
Lehet, hogy az előttem szólók nem ugyanazt az újságot látták, pedig lecsekkoltam; tényleg a 2021. júliusi részt olvastam.

Nem gondoltam volna, hogy ennyi kritika után sikerül alulmúlni az eddigi legrosszabbnak vélt kiadásokat is.
Habár a Syntex interjú sokat lendített a dolgon, és a könyvajánló is szimpatikusra sikerült, sőt még az örökzöld keresztrejtvény is megjelent, mégis az az érzésem, hogy most zuhant igazán a TW Times eddig meglévő komolysága is minősége.
Kimaradt a már-már ikonikussá váló Konyha rész, ami bár nem a nekem való téma, mindig tudott egy jó színt vinni az egészbe, és érezni lehetett rajta, hogy szeretettel, másoknak szánt inspirációval készült. Ezt a jelleget nem sikerült más témával pótolni, így hiányérzetem van.
Az új témaként debütáló Jó ha tudod rész, bár nem hinném hogy nekem valaha is sok újat fog mondani, sokaknak hasznos lehet, ezt kifejezetten jó ötletnek tartom. Még azzal együtt is, hogy pont az MPI lett górcső alá véve, amiről minden infót megtalál a wikin, akit érdekel és hamar bele lehet jönni. Aki annak nem nézett utána, sajnos valószínűleg ezt se fogja elolvasni.
A "Ki fogja fedezni a tűzijátékokat?" részt a főoldalon lévő leírás alapján kíváncsian vártam, hiszen biztos voltam benne, hogy valami érdekes újdonság érkezik. Utólag derült csak ki, hogy a szó legnegatívabb értelmében érkezett a meglepetés, hiszen ezzel a Times-ba is betört a kevésbé művelt emberek között népszerű, ugyanakkor értelmetlen és szükségtelen műfaj, a trash. Biztos van aki örül ennek, de úgy hittem, hogy a TW Times ezt a szintet azért meghaladta és ennél magasabb minőséget képvisel.
Az örömteli, hogy a kritikák hatására igyekezett változtatni a szerkesztőség, az viszont már kevésbé, hogy így összességében tovább esett az újság színvonala.
ok boomer
 

Benjamni20

Active Member
Lehet, hogy az előttem szólók nem ugyanazt az újságot látták, pedig lecsekkoltam; tényleg a 2021. júliusi részt olvastam.

Nem gondoltam volna, hogy ennyi kritika után sikerül alulmúlni az eddigi legrosszabbnak vélt kiadásokat is.
Habár a Syntex interjú sokat lendített a dolgon, és a könyvajánló is szimpatikusra sikerült, sőt még az örökzöld keresztrejtvény is megjelent, mégis az az érzésem, hogy most zuhant igazán a TW Times eddig meglévő komolysága is minősége.
Kimaradt a már-már ikonikussá váló Konyha rész, ami bár nem a nekem való téma, mindig tudott egy jó színt vinni az egészbe, és érezni lehetett rajta, hogy szeretettel, másoknak szánt inspirációval készült. Ezt a jelleget nem sikerült más témával pótolni, így hiányérzetem van.
Az új témaként debütáló Jó ha tudod rész, bár nem hinném hogy nekem valaha is sok újat fog mondani, sokaknak hasznos lehet, ezt kifejezetten jó ötletnek tartom. Még azzal együtt is, hogy pont az MPI lett górcső alá véve, amiről minden infót megtalál a wikin, akit érdekel és hamar bele lehet jönni. Aki annak nem nézett utána, sajnos valószínűleg ezt se fogja elolvasni.
A "Ki fogja fedezni a tűzijátékokat?" részt a főoldalon lévő leírás alapján kíváncsian vártam, hiszen biztos voltam benne, hogy valami érdekes újdonság érkezik. Utólag derült csak ki, hogy a szó legnegatívabb értelmében érkezett a meglepetés, hiszen ezzel a Times-ba is betört a kevésbé művelt emberek között népszerű, ugyanakkor értelmetlen és szükségtelen műfaj, a trash. Biztos van aki örül ennek, de úgy hittem, hogy a TW Times ezt a szintet azért meghaladta és ennél magasabb minőséget képvisel.
Az örömteli, hogy a kritikák hatására igyekezett változtatni a szerkesztőség, az viszont már kevésbé, hogy így összességében tovább esett az újság színvonala.
Nem értek egyet a kritikáddal, szerintem a múlt havihoz képest a mai szám sokkal jobb volt. MPI-vel sokan nincsenek tisztában, de ahogy te is leszűrted, nem a veterán játékosok rovata (lesz) ez. A breaking news lehet, hogy trash, attól függetlenül szórakoztatónak tartottam. Eddigi hozzászólásodból úgy érzem, hogy azt várod el a csapattól, hogy magaskultúrát állítsanak neked elő önkéntes alapon. Sokkal szimpibb volt nekem így, hogy életszagot is vittek bele, és nem a huszadik indiánsztorit olvasom sorozatban (annak is megvan a helye, de lényeg az egyensúly).
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Nem értek egyet a kritikáddal, szerintem a múlt havihoz képest a mai szám sokkal jobb volt. MPI-vel sokan nincsenek tisztában, de ahogy te is leszűrted, nem a veterán játékosok rovata (lesz) ez. A breaking news lehet, hogy trash, attól függetlenül szórakoztatónak tartottam. Eddigi hozzászólásodból úgy érzem, hogy azt várod el a csapattól, hogy magaskultúrát állítsanak neked elő önkéntes alapon. Sokkal szimpibb volt nekem így, hogy életszagot is vittek bele, és nem a huszadik indiánsztorit olvasom sorozatban (annak is megvan a helye, de lényeg az egyensúly).

Elfogadom a véleményed, és bár nem egyezik az enyémmel, meg tudom érteni az álláspontod. Annyit azért hozzátennék, hogy én sem a kulturális edukációt várom el a laptól, csupán nekem van egy alsó küszöb, ami alá nem mennék. Nekem ez már nem érte el azt a bizonyos alsó határt. Persze embere válogatja, nem vagyunk egyformák :) (Végre egy kulturált reakció a véleményemre! Köszi!)
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Bár új verselést nem tanultunk, továbbra is ugyanott toporgunk, az újság többi része határozottan jobb lett. Tartsuk ezt az irányt, és minden rendben lesz :) .
A Syntex interjú pedig külön finomság. Az pedig, hogy valakinek a lelkületén nem ragad meg a poén, nem a közösség bánata, hanem az egyén problémája.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Az pedig, hogy valakinek a lelkületén nem ragad meg a poén, nem a közösség bánata, hanem az egyén problémája.

Szeretném jelezni, hogy a trash nem egyenlő a humorral, és aki jó humorérzékkel van megáldva, nem is a trash műfaját kedveli jobban, talán nem véletlenül.
A közösség bánata, hogy lefelé szocializálódott a hangulat, és az egyének problémái, ha ezt felismerés nélkül átveszik. A globális világot tekintve persze vannak hasonló mozgalmak, amik ugyanígy züllesztik a társadalmat. Kár, hogy ez -igaz, ahhoz képest még csírájában-, de itt is megjelent.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Szeretném jelezni, hogy a trash nem egyenlő a humorral, és aki jó humorérzékkel van megáldva, nem is a trash műfaját kedveli jobban, talán nem véletlenül.
A közösség bánata, hogy lefelé szocializálódott a hangulat, és az egyének problémái, ha ezt felismerés nélkül átveszik. A globális világot tekintve persze vannak hasonló mozgalmak, amik ugyanígy züllesztik a társadalmat. Kár, hogy ez -igaz, ahhoz képest még csírájában-, de itt is megjelent.

Húúúha :D
Robi, a trash az tudod micsoda? Sodika és HErBy őrjöngései a YT felületén. Na az trash. Az, hogy valaki rendszerszintű problémákra mutat rá a nevetés eszközén keresztül, az nem trash, hanem egyfajta önkifejezés, úgymond humor. Van aki érti, van aki nem. Te ezek szerint nem. Ezzel nincs semmi baj, csak akkor fogadd el azt, hogy a West Times, nem Robert117 kiszolgáló létesítmény. :)
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Húúúha :D
Robi, a trash az tudod micsoda? Sodika és HErBy őrjöngései a YT felületén. Na az trash. Az, hogy valaki rendszerszintű problémákra mutat rá a nevetés eszközén keresztül, az nem trash, hanem egyfajta önkifejezés, úgymond humor. Van aki érti, van aki nem. Te ezek szerint nem. Ezzel nincs semmi baj, csak akkor fogadd el azt, hogy a West Times, nem Robert117 kiszolgáló létesítmény. :)

Szerintem olvass utána, hogy mit jelent a trash fogalma, illetve hogy miben különbözik a humortól. Egészen furcsa, hogy a rendszer szintű problémákat úgy magyarázod, hogy az végül "úgymond humor" lesz. Van, aki felismeri a trash-t, és meg tudja különböztetni a humortól, míg van aki a rendszer szintű problémák kifejezését is úgy tudja csűrni-csavarni, hogy végül humor legyen belőle. Csak ez attól még nincs így, hiába a mellébeszélés.
Nem kell elfogadnom, hogy a TW Times nem egy kizárólag engem kiszolgáló létesítmény, hiszen ez maximum számodra nem volt eddig egyértelmű. Pont úgy, ahogy az sem, hogy mint The West játékos, így én is éppúgy célközönsége vagyok, mint más játékosok. Ráadásul éppúgy véleményezhetek, sőt akár kritizálhatok is, mint ahogy azt a véleménynyilvánítás szabadsága mindenki másnak is engedélyezi. Megértem, hogy zavar a véleményem, mert nem egyezik a tieddel és nem vagy képes elfogadni, hogy az élet nem csupán fekete és fehér. Így jártál! Az emberek márpedig különbözőek, és bizony lesznek akik nem úgy gondolkodnak, mint te, hanem jobban, vagy éppen rosszabbul, sőt lehet, hogy csak másképp. Ezen gondolom megint meg fogsz sértődni, de ez legyen a te problémád.(Maximum majd írsz egy hasonló szintű hozzászólást mint az előző kettőd.)
A kritikát megfogalmaztam, igaz nem neked szólt, szóval igazából akinek nem inge... :lol: De ha már reagálsz rá, tehetted volna értelmesen ész érvek mentén is személyeskedés helyett. @Benjamni20 megmutatta, hogyan lehet érdemben reagálni még olyan véleményre is, ami nem egyezik a sajáttal. Nem szégyen példát venni, és tanulni másoktól!
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Bár új verselést nem tanultunk, továbbra is ugyanott toporgunk, :)

Szia Kedves XelioX újra!

Én arra volnék kíváncsi, hogy Te milyen verseket vagy képes költeni? Másnak a szellemi termékeit a legkönnyebb leminősíteni, ezért is érdekel annyira, hogy vajon tudnád-e jobban csinálni? Vadnyugati köntösbe bújtatni egy amatőr vagyis nem professzionális haladó költő irományait vajon hogy másképp lehetne csinálni? Ha csak a másnak a becsmérlését szeretnéd nem szóltam semmit, de ellenkező esetben Te magad is felmutathatnál, már valami jót, lelkünknek szépet. Egyébként meg fejlődöm, ez abból is látszik, hogy ugyan, még fejlett nem vagyok azt le is tagadnám, de minden építő kritika a fejlődésemre késztet. Már, ha a kritika építő jellegű természetesen.

Nagy Tisztelettel feléd:

Krisz
 
Fent