The West Times 2021 22. szám - június

Mandarinrece

Veteran Member
Ex-Csapattag

The_West_Times_logo.png


Ebben a számban elolvashatod Podw játékostársunkkal készült interjút, ha megéheztél, vár rád a legújabb receptünk, valamint megismerkedhetsz Pancho Villa történetével. Ebben a hónapban is készültünk nektek novellával, verssel és egy újabb filmmel.


» TOVÁBB AZ AKTUÁLIS SZÁM ELOLVASÁSÁHOZ! «


:) Visszajelzésedet várjuk ebben a témában! :)
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Sziasztok!

Az a baj, hogy ez színvonaltalan.

Egy pár hónapja már fogalmazódik bennem ez. A probléma az, hogy szerintem, hogy a West Times jelenlegi készítői kevésbé motiváltak, és ez látszik is a tartalom minőségén.

Őszintén, a játékosok jó része az interjú miatt olvassa az újságot, a többi tartalom másodlagos. A probléma ott kezdődik szerintem, hogy a készítőket egyáltalán nem érdekli az, hogy a tartalom fogyasztóinak mire lenne igényük. Az egyik főzni szeret, a másik pedig fárasztó, és érdektelen történeteket, verseket írni. (ugyanazon verslábakkal mindig)
De ezzel semmi baj sincs! Őszintén örülök, hogy szerettek ilyeneket csinálni, érdekel titeket, de az a helyzet, hogy minket meg nem. Ezeket otthon kell megélni, nem pedig itt.

A másik probléma az volna, hogy amúgy, hogy van az, hogy van akivel lehet interjú, meg van az akivel nem. Többnyire szimplán azért mert nem szeretitek az adott játékost, csak mert nem úgy játszik, ahogy ti.
Olyan érdekes, komoly eredményeket elérő, vagy éppen a játékba színtvivő játékosoktól veszitek el a lehetőséget, mint Bier vagy Enzo. Szimplán, mert mernek nevetni rajtatok, az egész játék milyenségén.

Továbbá, említettem, hogy egy két újságrész kivételével látszik az egészen, hogy semmi kedvetek hozzá. De akkor nem kell csinálni kérem.
Ebben az esetben bízzátok az újság szerkesztését a játékosokra, majd fogjatok egy supportos kollégát, aki minden hónapban leokézza az adott számot.

A jelenlegi gyakorlatot meg kell szüntetni, mert amilyen jól indult, ugyanolyan rosszra kezd az egész fordulni. Nem interjúztatunk úgy, s írunk újságot, hogy azt megíratjuk előre az alannyal, vagy éppen maguk a kérdések hosszabbak, mint a válaszok, s látszik az is, hogy az alanynak fogalma sincs arról, hogy ez mi akart lenni.

Remélem a sértődések elkönyvelését követően kezdtek valamit ezzel az egésszel, vagy hamarosan The West Lady interjúkat fogunk olvasgatni.

Üdv,
XX
 
Utoljára szerkesztve:

Sweetmint

Némber
A többiekkel ellentétben számomra egy fantasztikus élményt nyújtott ez a “podw-szatíra”, még nem nevettem ennyit egy interjún, eddig csak javarészt fájdalmas kínok és szekunder szégyenérzet volt a jellemző.

Továbbá, nem lenne rossz ez az egész újságkészítés, csak valószínűleg nem a legmegfelelőbb az újságírói gárda.
A mostani színvonal már már vetekszik egy Blikk nők magazin 37. oldalával.

Tisztelettel,
Zsófi
 

Deleted User - 779988

Vendég
Amennyiben ennyire rossz, érdemes valami megoldást találni erre. Számtalan módon meg lehet közelíteni ezt.

A) jelenlegi gardával
1. Összeülni, és megbeszélni, hogy mit szeretnétek csinálni, akarjátok-e csinálni. Felvetni újabb ötleteket.
2. Esetleg a játékosokat megkérdezni, akarnak-e valamilyen témát.
3. A rendszerességét átgondolni, jó-e a havi lap.

B) jelenlegi gárdával és újakkal
1. Ha kevesebb időt akarnak foglalkozni ezzel, vagy egyáltalán nem akarnak a régiek, hirdessenek felvételt.
1.1 A) 1-3-ig ugyanúgy érvényes itt is.

C) álljon össze új írótársaság.
Jelentsék be indulásukat, kérjenek Syntextől egy külön alfórumot, és írjanak ide, a fórumra.

Amennyiben viszont erre az újságosdira nincs igény, zárjuk rövidre az egészet.
 

egyeske

Active Member
Xelike drága levegőt azért kaptál rendesen miután ezt itt szépen leírtad? Ha úgy érzed hogy nem színvonalas akkor nem muszáj elolvasnod az újságot . Mellesleg megkerested már levélben is a újság szerkesztőit hogy mi a gondod , hátha vannak rá jó megoldások is ;) Kíváncsi lennék neked mit jelent a színvonalasság.
 

krcsirke

el pollo diablo
Maga az interjú részre ráférne egy bővítés véleményem szerint, tehát a régi maradna egy hosszabb interjúnak, utána lehetne több, rövidebb, aktuálisabb kérdéseket tartalmazó villáminterjúk, ami lényegi alap két-három kérdésen felül mindig tartalmazna kb 3-5 aktuálisat, illetve 1-2 geget, illetve egy állandót.
Emellett arany szösszeneteket is lehessen beküldeni, ami kocsmachaten, erődchaten vagy szövetségi chaten történik, persze anonimitást megőrizve.

Villáminterjúra példa:
Hét interjúja, Hét világban a Hét eseményei (mint alcím példa)

1. Egy rövid bemutatkozás megkérdezése (név, világ említése, illetve westen mi a fő profilja)
2. Az aktuális téma, kérdés bemutatása (frissítés, erődharc, párbaj, craft, tp/templom verseny, új világ, események, speed, stb)
3. 4. 5. Témáról kérdezés (új világ téma esetén hogy állsz jelenleg, mi a célod, illetve mit gondolsz az új világról)
6. Geg kérdés (mit gondolsz fogják-e olvasni az interjúdat, mi a véleményed a rózsaszín tütü gyűjtőkről, lesz-e valaha olyan ember, aki megszerzi a rakéta teknőst imával, mit jósolsz, mennyi idő lesz mire valaki megszerzi a teljes The-West rajongói szettet, szerinted a 100. lapkiadásban kiről lesz főinterjú, a fórumon mikorra várható, hogy elérik a százezret a számolós topicban, következő lapszámban lévő történet kiről fog szólni, stb hasonló, vicces, komolytalan kérdés, amire komolytalan válasz várható)
7. Ha felkérnénk egy hosszabb interjúra, igent mondanál-e?

Arany szösszenetekre példa:

Játékos1: Gyertek MPI-re!
Játékos2: Ma még nem fájt a fejem, biztos akarom én ezt?
Játékos3: lol
Játékos1: Majd a kocsmán/bankon fogsz állni.

Ezt kell ugye anonimra tenni röviden így:

AAA: Gyertek MPI-re!
BBB: Ma még nem fájt a fejem, biztos akarom én ezt?
CCC: lol
AAA: Majd a kocsmán/bankon fogsz állni.

Értelemszerűen a beküldőnek kellene ezt anonim formátumra már átírni, illetve sértőt nem tartalmazhatna senki számára sem.

Persze ezek az én meglátásaim és példáim, nyugodtan lehet változtatni rajtuk, egyik sem kőbe vésett.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Xelike drága levegőt azért kaptál rendesen miután ezt itt szépen leírtad? Ha úgy érzed hogy nem színvonalas akkor nem muszáj elolvasnod az újságot . Mellesleg megkerested már levélben is a újság szerkesztőit hogy mi a gondod , hátha vannak rá jó megoldások is ;) Kíváncsi lennék neked mit jelent a színvonalasság.

Üdv!
Felvetettem azt, hogy ezt nem így kéne, a válasz az volt, hogy pedig így lesz, mert ehhez így van kedv. Ugyanakkor kiváltképp érdekelne, hogy mikor terelgettünk együtt libát, mert ezt a stílust nehezen viselem :)
 

egyeske

Active Member
Üdv!
Felvetettem azt, hogy ezt nem így kéne, a válasz az volt, hogy pedig így lesz, mert ehhez így van kedv. Ugyanakkor kiváltképp érdekelne, hogy mikor terelgettünk együtt libát, mert ezt a stílust nehezen viselem :)
Mikor terelgettünk libát? Ezt úgy érted hogy jár neked a tiszteletem? vajon ez tényleg így kéne hogy legyen? Amíg te a barátaimat szinte semmibe sem nézted a modoroddal addig részemről úgy írok ahogy akarok semmi sértőt nem írtam ha igen akkor bajok vannak oda fent . kérdeztem valamit nem méltattál válaszra sem ezért ennyi részemről ez az ügy lezárva :D
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Mikor terelgettünk libát? Ezt úgy érted hogy jár neked a tiszteletem? vajon ez tényleg így kéne hogy legyen? Amíg te a barátaimat szinte semmibe sem nézted a modoroddal addig részemről úgy írok ahogy akarok semmi sértőt nem írtam ha igen akkor bajok vannak oda fent . kérdeztem valamit nem méltattál válaszra sem ezért ennyi részemről ez az ügy lezárva :D

Az, hogy nem ismersz egynémely szófordulatot, azzal semmi baj nincs. Az, hogy megpróbálod éppen megszabni, hogy véleményt mondjunk az aktuális produktum felett, azzal már annál inkább. Szép dolog a barátság, de ha masnit kötünk egy kupac guanóra, az attól még egy jó nagy darab végtermék lesz, némi szövetdarabbal a tetején, semmi több.
 

Monó

Game Master
The West Csapat
Game Master
Az, hogy nem ismersz egynémely szófordulatot, azzal semmi baj nincs. Az, hogy megpróbálod éppen megszabni, hogy véleményt mondjunk az aktuális produktum felett, azzal már annál inkább. Szép dolog a barátság, de ha masnit kötünk egy kupac guanóra, az attól még egy jó nagy darab végtermék lesz, némi szövetdarabbal a tetején, semmi több.
Azért ez a hasonlat kissé erős, nem gondolod? Egyszerüen meglehet oldani ezt, volt lehetőség jelentkezni, és itt is lehetett volna írni, hogy a rovataim nem érdekelnek benneteket. Nem emlékszem rá, hogy ez megtörtént volna.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Azért ez a hasonlat kissé erős, nem gondolod? Egyszerüen meglehet oldani ezt, volt lehetőség jelentkezni, és itt is lehetett volna írni, hogy a rovataim nem érdekelnek benneteket. Nem emlékszem rá, hogy ez megtörtént volna.

Szerintem többen jeleztük már neked, hogy ez így nem jó. Érdemi változás nem történt. Az interjúztatás továbbra is aszerint megy, hogy kivel vagytok hajlandóak szóbaelegyedni. Ennek, meg annak a keresztmetszete, hogy ez mennyire érdekes, nem feltétlenül ér össze. Az újság fele továbbra is "Havas Kristóf próza és líra szakkör". Szerintem a felháborodás helyett/után gyakoroljatok önkritikát, nem fáj az annyira.
 
Fent