Kibeszélő 2021-es Függetlenség napi esemény

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Kedves Játékosok,

Ebben a topicban oszthatjátok meg velünk és egymással a véleményeteket az eseménnyel kapcsolatban.

Boldog ünneplést kíván,
A The West Csapata
;)
 

t.p.p.

A megmondó ember
Tudom, hogy nem a ti hibátok, hanem a fejlesztőké, de miért jönnek 18-asnál rosszabb szettek? Vagy észre vették, hogy a rögös cuccokkal meg a cortina-cortezzel kicsit elszálltak ? :D Hát ez így nem fogják megoldani, hogy olyan szettet hoznak be amitől a 3 évvel ezelőtti livi jobb :D
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Tudom, hogy nem a ti hibátok, hanem a fejlesztőké, de miért jönnek 18-asnál rosszabb szettek? Vagy észre vették, hogy a rögös cuccokkal meg a cortina-cortezzel kicsit elszálltak ? :D Hát ez így nem fogják megoldani, hogy olyan szettet hoznak be amitől a 3 évvel ezelőtti livi jobb :D
Köszönjük, hogy megosztottad a véleményedet velünk, továbbítom az észrevételedet.
 

Nirvana73

Member
Lehet nem ide kellene ezt irjam, de mar nem keresgelem a helyet es ide irom, mert nagyon bennem van..,
Tudom hogy ez az "event" nem az indianokrol szol, de a 'vadnyugaton' ok voltak a benszulottek es ha az amerikai allam ugy jott letre, hogy elobb a benszulott indianokat KIIRTOTTAK, (aztan persze, a kiirto farkasok kuzdelme utan, a nyertest unnepeltetjuk...) mi az utodok, legalabb egy kis tisztelettel kellene hozzajarulni es egy par indian szett ruhakat, fegyvereket es lo szetteket kellene gyartani, eloadni, (ugyanolyan eroseket es hasznosokat mint a masoke) nemcsak a zsido, vagy zsido nevu feherekrol kellene szo legyen ebben a jatekban. Tiszteletett az indianoknak! Uff, megmodtam!
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Július negyedikén az amerikaiak nem azt ünneplik meg, hogy az őslakos bennszülötteket kiszorították és ellehetetlenítették a lakóhelyükről, hanem azt, hogy 1776.07.04-én kinyilvánították a függetlenségüket Nagy-Britanniával szemben. Az általam felhozott példa nem teljesen tökéletes, de akkor joggal merülhetne fel, hogy mi magyarok miért ünnepeljük az államalapítást augusztus 20-án, hiszen a Kárpát-medencében élő avar, longobárd, germán törzseket "mi" is elüldöztük a lakóhelyükről.

A ma élő amerikaiak nem felelősök ezekért a cselekedetekért, pont úgy ahogyan a most élő mongolok sem felelősök a tatárjárásért vagy az újszülött magyar csecsemő a második világháború alatt magyar katonák által elkövetett újvidéki vérengzésért. Ezek a múltban megtörtént történelmi események, amelyeket szomorúsággal ugyan, de el kell fogadni.

A játékban számos indián kultúrával kapcsolatos kalandsor, karakter, szett, tárgy, kalandosztó kap teret. "A törzs" kalandtól kezdődően, Waupee fő kocsmai jelenlétén át, Csingacsguk/Manitu szettjén folytatván, Sacajawea, Taschunka, Geronimo tárgyain keresztül egészen Szent Kővel bezárólag. Természetesen a játékban indiánokkal kapcsolatos munkák is megtalálhatóak. A listát még lehetne folytatni, nem korlátozódik le ezekre.

A felhasználó számára különösen tiltottak az alábbiak:

Mindenfajta megkülönböztetés, így különösen a nem, faj, szín, etnikai vagy társadalmi származás, genetikai tulajdonság, nyelv, vallás vagy meggyőződés, politikai vagy más vélemény, nemzeti kisebbséghez tartozás, vagyoni helyzet, születés, fogyatékosság, kor vagy szexuális irányultság alapján történő megkülönböztetés.

A most játékba kerülő szettek nevei közül kettő az alapító atyákról lett elnevezve (Samuel Adams és James Wilson), Benjamin Rush aláírta a Függetlenségi nyilatkozatot, valamint Benjamin Kent aktívan harcolt a Massachusetts-i rabszolgaság eltörléséért, a Szabadság Fiai szervezet meghatározó tagja volt.

Rövidre zárva, továbbítom a munkatársaimnak, hogy van olyan magyar játékos, aki több olyan tartalmat szeretne látni a játékban, ami az indiánokkal kapcsolatos legyen akár szett név vagy új kalandsor. Azonban ezt a kibeszélőt tartsuk meg az eredeti céljának megfelelően és ne menjünk el más irányba.
 

Nirvana73

Member
Július negyedikén az amerikaiak nem azt ünneplik meg, hogy az őslakos bennszülötteket kiszorították és ellehetetlenítették a lakóhelyükről, hanem azt, hogy 1776.07.04-én kinyilvánították a függetlenségüket Nagy-Britanniával szemben. Az általam felhozott példa nem teljesen tökéletes, de akkor joggal merülhetne fel, hogy mi magyarok miért ünnepeljük az államalapítást augusztus 20-án, hiszen a Kárpát-medencében élő avar, longobárd, germán törzseket "mi" is elüldöztük a lakóhelyükről.

A ma élő amerikaiak nem felelősök ezekért a cselekedetekért, pont úgy ahogyan a most élő mongolok sem felelősök a tatárjárásért vagy az újszülött magyar csecsemő a második világháború alatt magyar katonák által elkövetett újvidéki vérengzésért. Ezek a múltban megtörtént történelmi események, amelyeket szomorúsággal ugyan, de el kell fogadni.

Tudom, hogy a Nagy-Britaniaval szembeni fuggetlenseget unnepelik es en zarojelben jegyeztem meg, hogy a kiirto farkasok osztozkodtak es a gyoztest most unnepeltetjuk. Ezek tenyek, hogy ott indianok laktak es most meg csak egy kis fuggetlen orszaguk se nincsen. DE legyszives ne keverd mocsokba a magyarsagot, mert az avarok a magyarsagot jelenti es nem zavartak ki senkit, mert nem honfoglalas volt, hanem masodik visszajovetel es csak vissza foglaltak ami az oveke volt. Aztan a masodik vilaghaborus ugyel kapcsolatban, a verengzes pont forditva volt. Sajnalat, hogy ilyen eltero tortenelmi tudasal rendelkezel. Tenleg sajnalatos. Az utokor azzal felelos, olyankor felelos hogyha nem ismeri el az oseik vetkeit, gazteteit es ugyanolyan modon folytatjak azokat.
 

Benjamni20

Active Member
Tudom, hogy a Nagy-Britaniaval szembeni fuggetlenseget unnepelik es en zarojelben jegyeztem meg, hogy a kiirto farkasok osztozkodtak es a gyoztest most unnepeltetjuk. Ezek tenyek, hogy ott indianok laktak es most meg csak egy kis fuggetlen orszaguk se nincsen. DE legyszives ne keverd mocsokba a magyarsagot, mert az avarok a magyarsagot jelenti es nem zavartak ki senkit, mert nem honfoglalas volt, hanem masodik visszajovetel es csak vissza foglaltak ami az oveke volt. Aztan a masodik vilaghaborus ugyel kapcsolatban, a verengzes pont forditva volt. Sajnalat, hogy ilyen eltero tortenelmi tudasal rendelkezel. Tenleg sajnalatos. Az utokor azzal felelos, olyankor felelos hogyha nem ismeri el az oseik vetkeit, gazteteit es ugyanolyan modon folytatjak azokat.
Válaszod és hangnemed felbosszant, egy igen hosszú kommentet töröltem ki, csak hogy ne fokozzam a helyzetet. Egyet tudok azzal érteni, hogy a mostani amerika egy leigázott földön élvezkedik össze-vissza, miközben az indiánok hasán kánkánt járnak a férgek (hasonlat). Viszont az érveléseddel nem tudok azonosulni, és meg lehet ezt sokkal konstruktívabban is fogalmazni.
 

krisz1212

Active Member
Aki picit többet játszik mint én és meg tudja mondani kb. a mostani viszonyokat, az meg tudná mondani fog-e érni akármelyik szett is bármit v nem? :D
 

Kanyim

Veteran Member
Tudom, hogy a Nagy-Britaniaval szembeni fuggetlenseget unnepelik es en zarojelben jegyeztem meg, hogy a kiirto farkasok osztozkodtak es a gyoztest most unnepeltetjuk. Ezek tenyek, hogy ott indianok laktak es most meg csak egy kis fuggetlen orszaguk se nincsen. DE legyszives ne keverd mocsokba a magyarsagot, mert az avarok a magyarsagot jelenti es nem zavartak ki senkit, mert nem honfoglalas volt, hanem masodik visszajovetel es csak vissza foglaltak ami az oveke volt. Aztan a masodik vilaghaborus ugyel kapcsolatban, a verengzes pont forditva volt. Sajnalat, hogy ilyen eltero tortenelmi tudasal rendelkezel. Tenleg sajnalatos. Az utokor azzal felelos, olyankor felelos hogyha nem ismeri el az oseik vetkeit, gazteteit es ugyanolyan modon folytatjak azokat.

Tyű ember ezt most tényleg egy játék fórumán kell tolni ? Téged idézve tényleg sajnálatos... hogy úgy érzed itt kell történelmi kioktatást folytatnod és okoskodnod. Pláne így, ilyen stílusban. Elárulom a hangnemed és a stílusod miatt kb lényegtelenné válik amit írni akartál...
 

Deleted User - 779988

Vendég
Ugyanitt, lesz Wiki oldala ennek az eseménynek? (illetve, ha már úgy is arra jár valaki, a tavalyit esetleg... így fű alatt... észrevétlenül betuszkolni a sorba?)
 

senki600

Egy vasútbarát
Csak én nem láttam ilyen "pereces" zsákot, ami x időnként ad y mennyiséget? Ha ilyen nem lesz, nem szóltam, de akkor legyen minden olcsóbb
 
Fent