Kibeszélő 2.127-es frissítés

DeletedUser17653

Vendég
Amúgy valószínűleg ugyis kijavítják, ezért számolni sem nagyon érdemes még. Én csak annak a jogosságát firtatom, hogy Avi karakterét erődharcos szempontból lehet szidni, mert nem lehet. Most nekem is van jobb dolgom mint veszekedni :D
Ha követed béta eseményeit, akkor láthattad, hogy Diggo összesen 1 darab béta harcon volt, ott megállapította, hogy nem jó az egész, utána meg kiadták a frissítést. Az meg engem nem érdekel kinek milyen karaktere van, ki erős ki nem, csak hülyék ne legyünk indokolatlanul. Mindig is ennyi volt a kérésem a világ fele.

Na mindegy. Szóval én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy lesz ebből bármi féle változtatás mostanában.

Pontosan azért, mert mikor kijött a képlet, szóltunk event fórumon, hogy nem jó, szóltunk béta fórumon is, hogy nem jó, szóltunk diggo-nak bétán, hogy nem jó, harcon is mondtuk hogy nem jó, és a képlet maradt ugyan úgy ahogy eddig (egy rakás hülyeség, cserébe rommá lesz terhelve a szerver is mert már az se tudja kiszámítani), aztán meg megkapjuk frissítésbe. Ahogyan Pimpa is mondaná, egyszer látták futni a képletet, kiderült, hogy rosszul van megírva, de azért kiadjuk frissítésbe hogy csináltunk valamit
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Robert117

Legendary player (Retired)
Meg kell védjem Avit - nem mintha szüksége volna rá-, egyértelműen a full ÉP jó a munkásnak is, a te wikis csodáiddal ellentétben nekem van igazi kalkulátorom :D

Nem hiszem, hogy egy 6000 életes hobbi-kalandornak kéne bármiféle kioktatást végbevinnie pontozást illetően.

Nincsenek wikis csodák. Információk, képletek és kalkulátorok vannak. Amelyekből rá lehet jönni, hogy mi az ami a leginkább működik, és igen látunk a full ÉP-nél erősebb munkás beállításokat a harcokon, csak körbe kellene nézni hozzá.
Azt nem tudom hogy jön a hatékony munkás beállításhoz, hogy én éppen 6k élettel, kalandorként különböző beállításokat tesztelek, mivel az én felszerelésem mellé sem lehet rámondani, hogy a full ÉP a legjobb.
Kioktatásról meg szó sincs, ahogy Avi erődharcos karaktere se lett szidva. Miért is lenne? Nyilvánvaló, hogy az élmezőnyben van a teljesítménye. Én csak azt jegyeztem meg, hogy ennél még mindig lenne feljebb. És lehet az álláspontommal egyetérteni, meg nem egyetérteni is, ez mindenkinek a maga dolga. A gyakorlatban ehhez inkább igazolásokat látok, mint cáfolatokat. Aki észre akarja ezeket venni, észre is veszi.
Veszekedni meg mindenen lehet, csak értelme nincsen. De valahogy mindig ez lesz a vége, amikor elfogynak az ész érvek.
 

Aston*

Well-Known Member
Ha követed béta eseményeit, akkor láthattad, hogy Diggo összesen 1 darab béta harcon volt, ott megállapította, hogy nem jó az egész, utána meg kiadták a frissítést. Az meg engem nem érdekel kinek milyen karaktere van, ki erős ki nem, csak hülyék ne legyünk indokolatlanul. Mindig is ennyi volt a kérésem a világ fele.

Na mindegy. Szóval én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy lesz ebből bármi féle változtatás mostanában.

Pontosan azért, mert mikor kijött a képlet, szóltunk event fórumon, hogy nem jó, szóltunk béta fórumon is, hogy nem jó, szóltunk diggo-nak bétán, hogy nem jó, harcon is mondtuk hogy nem jó, és a képlet maradt ugyan úgy ahogy eddig (egy rakás hülyeség, cserébe rommá lesz terhelve a szerver is mert már az se tudja kiszámítani), aztán meg megkapjuk frissítésbe. Ahogyan Pimpa is mondaná, egyszer látták futni a képletet, kiderült, hogy rosszul van megírva, de azért kiadjuk frissítésbe hogy csináltunk valamit
sima szeróra nem adták ki :D
 

Aston*

Well-Known Member
Nincsenek wikis csodák. Információk, képletek és kalkulátorok vannak. Amelyekből rá lehet jönni, hogy mi az ami a leginkább működik, és igen látunk a full ÉP-nél erősebb munkás beállításokat a harcokon, csak körbe kellene nézni hozzá.
Azt nem tudom hogy jön a hatékony munkás beállításhoz, hogy én éppen 6k élettel, kalandorként különböző beállításokat tesztelek, mivel az én felszerelésem mellé sem lehet rámondani, hogy a full ÉP a legjobb.
Kioktatásról meg szó sincs, ahogy Avi erődharcos karaktere se lett szidva. Miért is lenne? Nyilvánvaló, hogy az élmezőnyben van a teljesítménye. Én csak azt jegyeztem meg, hogy ennél még mindig lenne feljebb. És lehet az álláspontommal egyetérteni, meg nem egyetérteni is, ez mindenkinek a maga dolga. A gyakorlatban ehhez inkább igazolásokat látok, mint cáfolatokat. Aki észre akarja ezeket venni, észre is veszi.
Veszekedni meg mindenen lehet, csak értelme nincsen. De valahogy mindig ez lesz a vége, amikor elfogynak az ész érvek.

:D Morgan is csinált már diagrammokat, én is átszámoltam ezerszer. Nem tudsz jobb képességekre rakni full ép helyett, mret túl sokat adnak a szettek. Nyílván az ellenállás a superior, de mivel mindig 40-65% között lesz a térés ezért ha több életed többet is tudsz bekapni, leegyszerűsítve több golyót fogsz és azt jobban tudod növelni mint a %-ot az összes bekapott golyóhoz képest. Tehát könnyebb X-el több golyót bekapni és cserébe kevesebb eséllyel letérni a plusz golyók 50%-át mondjuk, mint kevesebb golyót fogni és annak akár 60-70%-át letérni. És még a munkás prémiummal sem elég erős, ha nem full ép-n van :D (nem fogom megosztani a kalkulátoromat amit amugy Hanninak köszönhetően raktunk össze, de szivesen válaszolok mindenre#credit) Aki meg azt mondja, hogy "a gyakorlat nem ezt mutatja" az nem játszott elég harcot. hosszútávra kell számolni.. nem egy harcra, ez az rng lényege, kaszinóztál már biztos, az is csak hosszútávon lesz bukó. Nyílván kentuckyn 600-as ellenállással full csapdán 10k hps melóssal mittomén miben azért lehet térni 400-at mert nem lövik át az ellenállását és kitért.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
A vita, és a vélemények ütköztetése, nem "marás" vagy "marakodás", szerintem nagyon is kulturáltan folyik a beszélgetés. :)

Ennyit még hozzátennék ehhez:
A vitával önmagával semmi baj nincsen egészen addig, amíg konstruktív jellegű diskurzus keretében, ész érvek mentén közelítünk egymástól eltérő álláspontokat a téma teljes körű megismerése, feltárása céljából. Onnantól, hogy ez már nem megfigyelhető, érdektelenné válik az eszmecsere, és általában veszekedés, túlzott személyeskedés és egymás szidása következik. Erre sajnos túl sok példát látunk, olyan környezetekben is, ahol illene rendelkezni a kulturális vita lefolytatásának képességével, mert az minimális elvárás lenne.
(Persze nem leszek álszent, sajnos néha én is azon kapom magam, hogy beleállok ilyen jellegű helyzetekbe, pedig ezekre semmi szükség nincs.)
 

DeletedUser17653

Vendég
Egy biztos, ilyen hozzáállással egyik nemzet csapata sem nyerné meg a jövőbeli IFBC-t.
Maradjunk a realitás talaján (az IFBC-n történtek kibeszélését és tényfeltárásait újra totálisan elkerülve, mert ez egy patchlog kibeszélő, és mert még mindig nincs kedvem hozzá), hogy még a következő IFBC sem biztos. Én számolni tudom hány nap alatt tűnt el 50 ember a szerveremről, és nem hetekről beszélünk, hanem a két szép kezemen meg meg tudom mutatni azt a mennyiséget, mennyi alatt lépett le 50 játékos. Viszont, csak így tovább mindenki!
 

DeletedUser16963

Vendég
"...amúgy nem értem miért baj az ha az a legerősebb aki fizetett érte :D szerintem teljesen fair..... amikor subabe 150-es fegyverszett-sebzézbónuszt ad 33 játékosnak támadáson, akkor kicsit elmegy a kedve az embernek a védéstől.


Fizetett érte. :)
 

Aston*

Well-Known Member
"...amúgy nem értem miért baj az ha az a legerősebb aki fizetett érte :D szerintem teljesen fair..... amikor subabe 150-es fegyverszett-sebzézbónuszt ad 33 játékosnak támadáson, akkor kicsit elmegy a kedve az embernek a védéstől.


Fizetett érte. :)

Teljesen jogos felvetés, azt hozzá kellett volna írnom amit olvastam egy kommentben és 'valamennyire' egyetértek vele, hogy az 1-fős szektorbónusz kiterjesztése az egész szektorra nem túl játékbarát, sub példája csak ennek a csúcsát mutatja be, az természetesen nem baj, hogy ő nagyon erős, mert erre utaltam én is a fizetéssel kapcsolatban. Én nem tudom hova rakjam magamat a szektorbónusz-kérdésben, ha 0-t adna a szektornak és magának teljeset se lenne jó, de a mostani sem túl balanszos belegondolva. Ötletek jöhetnek.. nagyjából ugyis csak azon a szinten ragadnak meg itt a dolgok
 
Fent