2020 12 éves a The West! - Nosztalgia

DeletedUser18194

Vendég
sziasztok
hát én most kezdtem ezt a világot nagyon jó élményeim vannak jók az erődharcok van sok segítő játékos. Nekem nagyon jól jött ez a szett amit húsvétkor kaptunk a hamis kártyás és az állomásvezető szett kellett még mert erődharcra járok :D
 

Lacx

2x
Speed győztes 2022
Minap olvasgattam a régi Support levelezéseimet, V6 kezdése is jól kezdődött :cool:

V6on:

Madarak elkergetése a földekről
Motiváció
99%
Időtartam 10 perc
Fizetség $ 0
Tapasztalati pont 0 tapasztalati pont
Sérülés Egy varjú megcsíp. 108 életerőpontot veszítettél.
Eszméletvesztés Az életerőpontod 0. Eszméleted veszted, nem kapsz fizetséget és tapasztalati pontokat a munkáért. Amikor felébredsz, egy hotelban vagy készpénz és tapasztalati pontok nélkül

ilyet ki látott ? :mad::mad::mad: még az elején rögtön.


RrIyORe.png
 

Törölt tag 18099

Vendég
Zönebona

De ha már nosztalgiázunk, akkor szóljon ez a dal elhunyt, és régi játékostársaink emlékére, akik már nincsenek köztünk
Főleg Jutka1 miatt, mert az ő kedvence volt ez. A veterán v1-eseknek, colorados LOD-osoknak, és v5-ösöknek nem kell bemutatnom, ki volt ő.
 

DeletedUser17846

Vendég
Mikor elkezdődött a West még a munkából szoktam játszani munka közben és sok kolegával együtt nagy párbajok voltak a cégen belül is :) aztán egy időre vége lett sajnos széttesett a nagy csapat és sok idő elteltável ismét nostalgiából alkezdtem játszani és ennek már 2 éve :)
 

Igymarad

Active Member
Tavaly kezdtem a játékot, valamikor a függetlenség napi event kezdetén Kentuckyn. Egyből magával ragadott a játék, napokat böngésztem a wikit, tw-calcot, hogy mi hogyan merre.
Fejlődgettem, aztán beálltam erődharcolni, ami nagyon megtetszett. Köszönhetően a Livingston ruhaszettnek egész jól is teljesítettem, majd kaptam ajándékba egy lószettet is.
Pár hónapra rá szert tettem egy amish szettre, illetve egy kettes Lucille lasszóra. Itt pontoztam át teljesen irisre, majd elkezdődött a párbajos nagyokatkritelős sorozat. Baromira élveztem ezt az egészet, jópárszor lőttem top sebzéseket.
Aztán jött a karácsonyi vásár, és mindenki összezapatázta magát. Emlékszem én is vettem ládát a Murrieta szett reményében, de 6 ból 5 Zapatát nyitottam. Hosszas kereskedések árán végül sikerült összeszedni egy kettes Murrieta ruha és egy egyes lószettet.
Nem volt fenékig tejfel, hiszen rengeteg térős tank ellen kellett, és kell most is harcolni. Meguntam, hogy 40% körül van a találati arányom, ezért pihentettem, de vissza-visszatérek a harcokhoz.
Mondhatjuk hogy Igymaradtam
 

DeletedUser12104

Vendég
Kisgyerek voltam, nagyon nagyon fiatal...Bátyám Klánháborúzott, a legjobbak között volt az =MHC= Klán top1 LET-je volt győztes szerveren...Láttam Őt játszani, láttam Őt örülni valaminek ami nem autótologatás odakint a porban...Jól sportolt, jó tanuló volt mégis itt játszott, nem értettem miért...Kipróbáltam, megfogott...Azóta megjártam a speed vb-t a Magyar csapattal, jóformán mindent elértem/elértünk ott...De engem mégse az kötött le...Mivel a két játék szorosan köthető egymáshoz (inno) és dobálta a hirdetést, ide keveredtem...Bátyámnak nem tetszett, Ő maradt a kh-n én jöttem ide, viszont a nevét hoztam, Ő imixxx volt én Tomixxx lettem...innen a név :) V2n a térkép jobb felső sarkába, kis kalandorommal fogalmam sem volt mit kell csinálni..."eltelt 1-2 szerver" v4-en találtam pár barátot akik segítettek megérteni a játékot...Emlékszem a nevükre, soha többé nem láttam Őket, de nem felejtem...megtanítottak az alapokra és innen indult minden...v4-en elvertem Geronimot, ott már tudtam, hogy merre kéne húznom a játékban :) v8-on belekóstoltam az erődharcba, szereztem ismertséget, de tovább álltam...Arizona jött...Az igazi, Aranyásó kalandor, Hernando karddal, elegáns zakóba, szívó-refin...Egy életre belém égett a kép, soha nem felejtem, imádtam...imádtam azt a korszakot...jóllehet néha munkás is volt az áldozatok között, de The Alamo lakosaként felértem a párbaj lista tetejére és stabilan álltam ott...Imádtam, minden percét...De jött az új szerver és valahogy mindig is "betegségem volt" egy valamit csináltam, de azt komolyan...Buffalon szintén felértem párbajban a csúcsra, de nem voltam ott huzamosabb ideig, a top3ban viszont elkamilláztam, sorra vertem az akkor berakott NPC-ket...de nem nyert a szerver részemről, mentem tovább Coloradora...majd Dakotára...Dakotán ismét a párbaj lista élén töltöttem egy rövidebb időt, de nem ragadtam meg ott sem...Innentől minden szerveren el-el indultam, nyertem Speed szerveren speedy gonzi címet, mikor milyen névvel, cserélgettem a neveket, Hawaii-n hamar kizártak az élről, nem is igazán volt időm játszani így eltűntem...Iowán volt egy karakterem, de nem adott semmit a játék, így be se léptem, majd v1-re visszamentem...208.02.07...A dátum ami valami színt kétség kívül vitt v1-re, csalódás, jó, rossz, győzelem, vereség balhé...mindent vittem magammal v1-re, száz szónak is egy (kijelentés) a vége....v1-en hamar kinyílt a csipám :) Rengeteg barátom lett, akkor még 1 nagyon alap tp%os szett volt és tapostam a szinteket felfelé, mindenki csak nézte...rengeteg segítséget kaptam, majd egész gyorsan ott találtam magam, hogy irányíthattam erődharcon...mire ide értem már a v4től befutott "pályafutásomból" előkerültek a régi barátok, kapcsolatok, így egyre nagyobb motiváció és bizonyítási vágy lett bennem...A sors úgy hozta, hogy apróbb vitába keveredve a szerveren erődharcért felelős két nagy szövetség között váltanom kellett...Ez az a váltás ami azt hiszem hozott magával újat bőven, számomra és elég sokak számára is...Kisgyerekes dacból, dühből, bizonyítási vágytól fűtve és tele önbizalommal részt vettem egy olyan programban ami felhúzta v1-et a legstabilabb, legnagyobb érdeklődésű (legalábbis erődharcban biztosan) szerverré. Alig 1 év alatt, megkockáztatom majdnem mindenki tudta a nevem v1-en, ki utált ki imádott, de egy dolgot nem lehetett Tőlem elvenni... a győzelem orientált maximalista énem, aki gyerekként képes volt örülni olyan győzelmeknek amely másoknak mindennapos volt...A konfliktusaim rendeződtek, persze mindig akad :) De jelenleg az első számú Magyar csapat egyik irányítójaként és másodharmadlagos vezetőjeként veszek részt a világbajnokságon, ami óriási megtiszteltetés. Bár rengeteg csalódás, szomorúság vereség ér/ért a játékkal kapcsolatban sokkal több a pozitív élmény... mind a mái napig számomra tele van kihívással, minden téren ahol logika és taktika szükséges imádok helytállni, több-kevesebb sikerrel és az biztos, hogy egy ideig még nem tervezek kiszállni, hisz ez a játék része a mindennapjaimnak. :)

Egy biztos...Bármit is tettem, magam adtam! :)
 

Deleted User - 669249

Vendég
Még általános iskola felső tagozatos voltam amikor elkezdtem a játékot V7-en, de kicsit később kiderült, hogy a barátaim is játszanak V3-on. Mindkét világon kalandor voltam (aranyásó és indián). Nagyjából minden nap a szünetekben beszéltünk a játékról, pedig nagyon sok mindent nem tudtunk elmondani róla :D
Amikor bejöttek az államokról elnevezett világok akkor az egyiken együtt kezdtünk és építgettük a városunkat. Elég hangulatos volt.
Utána több világon is játszottam, de az előbb említett kettő maradt meg fővilágnak. A V3-as karakteremmel nem tudom mi lett, de azt hiszem a V7-es karakteremmel játszom Dakotán. Még nincs 150, nagyon sok szünetet tartottam, talán a legutóbbi 4-5 évig tartott, de ezt a karaktert soha nem töröltem, csak legutóbb eladtam az összes cuccot jól megszívatva magam, de ez csak akkor esett le amikor újrakezdtem. Még emlékszem a régi kinézetre, a 2 órás munkaidőre és arra, hogy minden munka a térképen külön helyen szerepelt, és hogy régen egy fényes tárgy mennyivel ritkább volt, és többet ért.

Nem másolni szeretném az előttem szóló bejegyzését, de nálunk is hasonló volt a felállás. Testvérem klánháborúzott, és ő is benne volt egy világot megnyerő klánban aminek pont MHC volt a neve (talán valamilyen mesehősökből jött a rövidítés, de az is lehet ez egy másik klán volt), de nemrég mondta hogy nem csak 1 világot zárt így az klánjaival (talán hármat). A névválasztás itt se volt túl változatos, csak nála egy 96 szerepelt a névben.
 

The West Lady

Active Member
Kicsit nehezen fogtam hozzá, hogy ide írjak mivel nem érdekel a kitűzött jutalom. Hogy még is miért írok annak oka, hogy végre egy olyan téma ami már rég esedékes ezen a fórumon. Azt viszont sajnálom, miképp jutalmat kellett kitűzni, hogy ide is írjonak. De jöjjön az én kis történetem...
Én nem magyar születésű vagyok. Né metrországba születtem és ott is éltem sokkáig. Legkedvesebb barátnőm is ott él és révén ismertem meg az Inno kis csapatát. Egy nagyon kedves közvetlen barátkozó emberkékből áll. Nagyon sok játék tervező illetve készítő csapat beképzelt fenhélyázó emberkékből tevődik össze.
A The West még nem létezett mikor Magyarország lett a lakhelyem. Apu kezdte el a játékot az első szerveren annak idején. Én akkor kapcsolódtam be a játékba mikor megalapította az 5B szövetséget amit most mobilról írván nem a megfelelő B karaktert használtam :).
Ezen szövetség fantasztikus játékosai szeretteték meg velem ezt a játékot!
Addig játszottam amíg el nem kezdődtek a server összevonások.
Életem második eseménye tavaj novemberben hozott össze a játékkal újra. Barátnőm kivel addig is szoros kapcsolat fűzött össze meglátogatott és felkért egy munkára.
Számítógépes programokkal foglalkozom. Imádom a biteket és bájtokat :D. De komolyra fordítva újra összejöttem ezzel a csodállatos játékkal. Most azonban ez a játék nem csak sok barátot és nagyszerü kikapcsolódást adott nekem hanem szerelmet és boldogságot is :).
Az történt, hogy megismertem egy nagyon aranyos fiúcskát még tavaly Decemberben aki közben már a férjem is lett :).
Ez a játék nekem megadta mindazt amit egy ember csak kívánhat az életbe. Sok kedves barátot mind a játékban mind az életben sok kedves ismerőst a munkámban amit jelenleg is velük karöltve végzek, továbbá a szerelmet és boldogságot életem párjával.
Bízom benne még sok meglepetést, örömet fog okozni nekem és remélem sok más játékosnak is eme játék és az Inno csapata.
Köszönöm hogy végigolvastál...
 

Vacsibeercules

Active Member
Általános iskolás végzős lehettem mikor rátaláltam egy különös játékra, a témája a vadnyugat volt ami sose állt messze az érdeklődésemtől, úgyhogy kipróbáltam. Az emlékek halványak, de akkor még talán a classic, 2.0 előtti the-west volt. Teltek múltak az évek és a kedves emlékek hívására 5 évvel ezelőtt újra regisztráltam, akkor már az új felületen. Minden másnak tűnt, mégis nosztalgia fogott el. Most visszatekintve a jelenlegi karakternevem kiválasztásának történetére, igen vicces, ki nem találnátok miből találtam ki ezt a bugyuta nevet. Legmélyebb érzelmek a Hawaii szerver "fénykorához" kötnek (már ha beszélhetünk ilyenről) :) A nap mint nap izgatottan várt erődharcokról, organizált párbajversenyekről szólt nekem a játék abban a rövidke időszakban. Ekkor megismertem egy nagyon jó társaságot, a mostanra Paint It Black- é kovácsolódott 'mozgalmat'/ csapatot, akik véleményem szerint az egyik legkitartóbb és segítőkészebb csapat széles-e világokon V1-től Hawaii-ig, vagy éppen ahol összetalálkozunk :D Csak így tovább srácok, örülök hogy megismertelek titeket, neveket sem kell említenem ;)

A legnagyobb meglepetés akkor ért mikor telefonról is tudtam erődön aktívan részt venni, ennek az újításnak kifejezetten örültem nemtagadom.

Kezdetben a szettek sokszínűsége ösztönzött a gyűjtögetésre, aztán mikor ugyanazok a szettek érkeznek, csak több pontot adóak, átgondoltan kellett időmet és energiámat belefektetnem a további gyűjtögetésbe. Szükségem van nekem erre meg arra, amikor ott van ez és az?

Teltek múltak az évek, mi egy néhányan kisgyermekekből felnőtté cseperedtünk, és én szeretem megragadni a a pozitívumokat, amik ehhez a játékhoz kötnek.
A sok áthülyéskedett erődharcok, chat beszélgetések egymás megtréfálása és első sorban az egymás segítése, ez a játék lényege számomra.

Legemlékezetesebb pillanatok közül talán a legkedvesebb az egyfajta vakon megbízás mikor játékostársad kölcsönad neked egy szettet, hogy te eljárhass az oldalán harcolni vagy csakúgy építeni a városába és cserébe nem kér semmit. Ezek az élmények mosolyt csalnak az arcodra. Úgyhogy ez az üzenet azoknak szól akik eddig eljutottak: két külön játékos jöhet akár ugyanabból a városból, vagy akár a galaxis két külön pontjáról, mégis, ha van akár egy közös dolog bennük például a vadnyugat iránti érdeklődés, csak jó sülhet ki a dologból.
 

NeverendingRoad

Well-Known Member
Írjátok le a The West-el kapcsolatos élményeiteket, hogy éltétek meg ti az elmúlt éveket?
Az elmúlt évek eléggé kimaradtak, 5 (?) évet tuti kihagytam, felléptem évente 2x, rácsodálkoztam a szuperebbnél szuperebb szettekre, aztán ismét kiléptem fél évig úgy, hogy eszembe se jutott a játék :D
Milyen változások tetszettek a legjobban?
A 2.0 elég jól nézett ki első körben, tényleg látszódott a benne lévő munka, ötletelés. Kicsit szomorúan látom azt, hogy az 5 év alatt ez a rész úgy gyakorlatilag semmit nem fejlődött - a nosztalgia, illetve amiatt, hogy nem kellett beletanulni ebbe a részbe, ez nem kifejezetten zavar.
Mit adott hozzá az életekhez a játék és sikerült-e új kapcsolatokat kialakítani?
A legviccesebb rész az volt, amikor egy játékosról kiderült, hogy szegről-végről ismerhetném is, végül találkoztam is vele. Egyébként pedig legalább egy tucat embert sikerült úgy megismerni, hogy egyszer az életben szívesen össze is futnék vele (bár kicsit szomorúan látom azt, hogy akikkel együtt játszottam, pont akkor tűntek el, amikor visszajöttem év elején) és ha úgy alakul, sőt, év eleje óta is sikerült úgy kapcsolatokat szerezni, hogy ez a rész nem merül ki a nosztalgiában.
Mely teljesítményetekre vagytok a legbüszkébbek?
Voltam párbajtop, ez persze akkor is és most is a legtöbb aktivitásról szól (most meg már a forró dollárokról is), attól még jó volt legelöl látni magam - de ami a leginkább megmaradt, hogy még a régi bolti cucc/aranypuska körben, mai szemmel már-már nevetséges 120 körüli kitéréssel sokáig tartottam a rekordot az erődharcok terén. Ja, még valami : egy új világon gond nélkül összeszedek mindenféle csalás nélkül pár óra alatt több ezer terméket! :D
Melyek a legemlékezetesebb pillanataitok?
A hajnali beszélgetések az álmodozó nagyasszonnyal :)
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
A 12 év óta Westet toló játékosok táborát erősítem. Dettó!

Hosszú volt ez az egy huzamban szünet nélküli tizenkét esztendő... S jajj, ha, még belegondolok mennyi szép év vár a mi kis játékunkra és vele együttvéve mi ránk játékosokra is... :)

Hozzáteszem szerintem a játék mindig a jelenben éli a fénykorát és azt nem a múltunkban kell keresni. Van egy ősi mondás, ami, úgy tartja, hogy a régi szép idők most élnek bennünk és én ezt határozottan érzem, még ebben a nosztalgikus hangulatban is. Mindezt félretéve való igaz vannak hibák meg minden nehézség, de mikor nem? Ha jobban belegondolunk ez a fórum sem volt ennél aktívabb csak talán a kezdetekben és meg merem kockáztatni azt is, még, hogy a főni vezetésével 2. virágkorát éli a játékunk is na persze rá lehet erre mindent fogni, de ez a játékosok nélkül sosem sikerülne... :) <3 ♥

De kissé szokásomhoz híven eltértem a tárgytól... Hogy hol is kezdte ez az akkoriban sznó név nélküli fiúcska a játékot? Szerintem nem sokan akarják tudni, mivel olyan Isten háta mögüli helyről jöttem, amerre a madár se járt........... Szó szerint. :D De ezt félretéve én szerettem szülőfalumat, jó nem voltunk sokan sőt meglehetősen kevesen is, de, már az emlékeim is kezdenek megkopni arról az időről... :) Mondjuk talán ez, így is van rendjén. Vagy nem?

Nehezen hozom szóba az akkori városomat, mert mindig elfog a szomorúság, ha arra gondolok, hogy S.E.N.K.I. azaz senki sem játszik közülük, már azóta. De annó írtam egy verset, ha rátekintek mindig eszembe jut a múlt és kissé könnyebbek lesznek az emlékek és, ha, már nosztalgia engedjétek meg, hogy megosszam veletek:

LINKKÉNT OSZTOM MEG, HOGY NE FOGLALJON EL SOK HELYET !

Hűen tükrözi a múltbéli életszemléletemet. :)

Egyébként korábbi szavaimmal ellenben nagyon is szeretem a múltat, szeretek nosztalgiázni, ez abból is látszik, hogy a fő világomon a szülőfalumnak a nevét adtam meg nosztalgiából az általam alapított városnak, ami szintúgy virágzik kb. ahogyan a mai The-West Magyarországi részlege is. (Szerintem.) Ezt pedig társaimnak köszönhetem. Akik nem hagytak magamra, akik nem pártoltak el a régi jó westtől, mint meg annyian mások. :(

S külön büszkeséggel töltenek el, még továbbá az előttem Lyrinx/Minyon/Jesse lee/William Kidd/megmégnemtudommennyinevevanazúrnak által leírt v5-ös idők is, hiszen annó lordaron azaz Red Dead James (aki szintén nincs "köztünk" már), csábított át oda is v2-ről. Ott ismertem meg Yemit (versíró társamat, ki dettó nem játszik, már), ott adhattam először erődnek nevet (5ß - Fort Csány, ha jól emlékszem.) és ott ismertem meg a világ legtündéribb anyukáját is Szissyt is meg persze, még sok mást. :) De a lényeg nálam akkor is a v2-n volt mindvégig, amíg valakik, úgy döntöttek, hogy távoznunk kellett onnét is.

S ha már szövetség, ha már v2: Ugyan nem feledem el drtuske-t és az OOHG-s társulatot se, de nálam a favorit a Black Army nevezetű kisebb mozgalommá erősödött csapat volt. :) Ott, még a szülővárosomban élhettem a virtuális vadnyugat utcáit róva a régi térképen és ebben a szövetségben ismertem meg a későbbi Áront is. :) Achit is :) Kariakot is :) De ne feledkezzünk meg Meséék csapatáról sem, hiszen, ugyan nem voltak tagjai a BA-nak, de szoros kötelék fűzött össze velük, noha ők a póker várost erősítették, addig én gimis osztálytársam városában próbáltam helytállni, a szülővárosomban :) .

Sokan szidják, még a mai napig is a 2.0 utáni időket, de lássuk be: változás nélkül nincs élet és megáll a tudomány. Ha nincs változás unalom következik be és én ebben egyfajta ellent mondást látok: Az átlag westező valahogy mindig változást szeretne elérni, mert semmi nem tetszik neki, de ugyanakkor, ha ez a változás, mint annó a 2.0 is volt bekövetkezik, akkor az, már nem is annyira tetszik neki, hát ki is érti ezt?
o.O
Vagy sírjuk vissza a régi időket, mégis? De akkor hol marad a változás vajon?! :)

Sokat mesélhetnék, még az arizonás időkről is, amelyekbe nehezen szoktam bele v5 után, de épp annyira megkedveltem őket, mint a jelenlegit, csakhogy az én story time-om is végesnek tűnik és ki tudja időm se lenne, már, hiszen, ha rátekintek az órára HŰHA, már ennyi az idő ? Szóval inkább elköszönök és balra el.... s a régi Krisztoph most pedig szépen stílusosan, de: Kijelentkezik .

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT THE-WESTEM, én úgy szeretlek, ahogy vagy (S ha megfogadsz, még egy utolsó jó tanácsot csak kedves olvasó közönségem, úgy szeresd társad, ahogy van) !

(Hiszen Ti teszitek a játékot azzá, ami és ez, így jó, ahogy van.)

:)
 

gomaty

Member
Én is 12 éve kezdtem el játszani akkor még csak olyan próbáljuk ki alapon. Mellette jópár online játékra is regeltem 13 éves fejjel, de valahogy mindegyik sablonosnak tűnt nem volt bennük semmi újdonság, játékélmény, vagy egyáltalán valami ami megfog. Viszont a The West valami olyan játékélményt nyújtott, hogy már a legelején élvezhetőnek találtam és erre még pluszként jöttek a kieg-ek. Kalandorként arra várva, hogy na majd milyen tárgyakat találsz munka közben vagy épp, hogy mi lesz az erődharc kimenetele, vagy a gürcölés a törvényen kívüli szettért. Ez csak pár példa, de valójában nem lehet leírni, hogy mi jó benne, mert szinte mindent élvezel amikor játszol. A The West egy ÉLETÉRZÉS és ezt csak az tudja megérteni aki a részese. Kívánom a fejlesztőknek, hogy még jó sok patch-et hozzanak és fejlesszenek, mert még egy ilyen böngészős játék NINCS! Peace & Love mindenkinek!
 

jaklee

Veteran Member
Külső megfog, belső megtart
Régen kezdtem én is, amikor először tévedtem ide még V1-en játszottam, hamar abbahagytam, nem értettem miért is jó ez. Na meg akkor még nem volt sok időre volt hozzáférésem számítógéphez :)
Aztán 2.0 indulásával (El Dorado) regisztráltam újra... Zseniális játék, gyönyörűen megírt és felépített kalandok. Az első városomhoz annak széteséséig tagja voltam - volt ott alapító eltűnés betegség miatt, szövetségekben hatalmas viták, minden mi a vadnyugati életet színesíti. Minden nap amint hazaértem laptop bekapcs, the-west elindít, és ment a városi chat meg a suttogások késő estig. Kalandozni imádok, wiki, tw-calc és ilyenek nélkül (amikor először csinálom), de volt aki a vadnyugati világot és hősöket a rengetek témába vágó könyvből is ismerte, az ő "kiegészítéseivel", apró utalásokra való felhívásokkal még élvezetesebbek lettek a kalandok. Rengeteg új ismeretség, kerizés, pénz után rohangálás, párbajozás. Mindezt a sok-sok virtuális baráttal, akik miatt a west különleges és sokan a mai napig aktívan játszák.

Aztán egyszercsak tűntek el a játékosok - mint valami horrorban. Volt aki mindenét szétosztogatta és lelépett, voltak akik csak egyre ritkábban léptek be, majd senki nem látta őket többet. Jó érzéssel tölt el, hogy össze-összefutok olyan játékosok, akikkel még El Dorado elején találkoztunk először, és hosszú ideig el voltak tűnve - vagy csak elkerültük egymást. Végül én is többször hónapokra eltűntem, a piacon milliókat hagyva - melyek szintén odavesztek. Azóta is hol felbukkanok, hol eltűnök. Emiatt sajnos pár ismerős búcsújáról lemaradtam (és az értékes tárgyaikról :D). A jó a rosszban, hogy ezen eltűnések alkalmával szereztem ezt is, ez nagyon jól visszaadja a jelenlegi, megfogyatkozott közösség hangulatát. A magányos lovas szett:
veteran_lo.png

A jelenről is kicsit :) A speed szerverek, versenyek motiválnak jelenleg, talán már nem is fogok eltűnni hónapokra, mert ezek izgalmasak számomra. A (régi, sokadszorra megcsinált) kalandok és a sok-sok "tombola" már unalmas, úgyhogy ezek a pár hetes szerverek tökéletesek számomra, ki lehet próbálni sok-sok érdekes taktikát és lehet versengeni ezeken az apró vadnyugati versenyeken.
 

DeletedUser17113

Vendég
Szintén 2009 óta vagyok jelen a játékban...felsorolni is nehéz lenne a változásokat,amik megjelentek azóta a játékba. Két dolgot azért kiemelnék,amik számomra a leg-ek közé tartoznak:-1. belépési bónusz...nagyon nagy ötlet-és nagyon bejött...-2.a kraftolás újítása...tíz perc volt egy kraft,művészet volt akkortájt maxra vinni a mesterségeket! Mindenesetre hajrá West! Remélem sok újítást-változást lesz még alkalmam megélni itt veletek!
 

DeletedUser17063

Vendég
Boldog szülinapot kívánok! :) Én már pontosan nem is emlékszem, hogy mikor kezdtem el a játékot, de már elég régen. Klánháború és Grepolis között jó ötletnek tűnt elkezdeni a West-et. Arra emlékszem, hogy nagyon amatőr hibákat követtünk el és a legjobb pontozás a csapdaállítás volt, amikor 2 óra farkas vadászatnál meghaltunk és nem értettük, hogy hova tűnt el az a pár $, amit nagy nehezen megkerestünk! Viszont az olyan ruháknak is örültünk mint a szürkefilckalap és a munkáscipő, mert adott csapdaállításra és nem kellett hozzá nagy szint. Nagyon nagy dolog volt még a 99-es szintet elérni, amikor elsőnek elértem az felemelő érzés volt :D
Mint mindenkinek, nekem is voltak kisebb nagyobb kihagyások, de valahogy mindig visszatértem. Ami nagy pozitívuma a játéknak, hogy itt nem tudják elfoglalni az összes városodat és 0-ról se lehetetlen elkezdeni. A 2.0-ás frissítés még szépen feldobta a játékot, mert már kezdett ellaposodni. Nosztalgiázni még vissza mennénk szerintem jó páran egy olyan szerverre, ahol nincs bent 100 db szett és az alap tárgyak is hasznosak.
Az itt töltött idő alatt rengeteg jó játékossal találkoztam, akik még a mai napig is képesek feldobni az ember napját egy kis beszélgetéssel a kocsma chaten! Voltak és lesznek is, akik abba hagyták a játékot - de remélhetőleg még vissza-vissza térnek közénk. A játéknak kb fix a játékos bázisa, ritkán lehet új emberekkel találkozni, de időnként azok is megjelennek. Ami még pozitívum, hogy ha valaki segítséget kér, akkor általában kap :)
El Dorádó szerverben a kocsmai beszélgetések a legjobbak, amikor lehet viccelődni és vitatkozni is egyszerre. Jó látni, hogy sokan gondolnak még hasonló képen a westre.
A speed szerverek és a nyeremény játékok is feldobják a West hangulatát, bár vannak akik kicsit túl komolyan veszik a dolgot és kicsit átesnek a ló túloldalára. Ez csak egy játék! - ezen a véleményen vagyok, de azért nem akármilyen játék :D
Annyi jó ötlet van mindenkinek az agyában, hogy hogyan lehetne még jobb a játék! Sajnos vagy nem sajnos nem nagyon vitelezik ki ezt a fejlesztők :(
Remélem még sokáig élvezhetjük a játékot :)

Üdv.: OwN3D
 

Fanthomas

Active Member
Írjátok le a The West-el kapcsolatos élményeiteket, hogy éltétek meg ti az elmúlt éveket?
Egyik munkahelyen dumáltunk és mondta egy ismerősöm hogy ezzel azzal játszik, és mondta a westet. na akkor én is kipróbálom. először annyira nem fogott meg de mondom menjünk tovább. aztán jöttek a kisebb célkitűzések hogy ezt azt megszerezzem, aztán a 100. aztán a 150. szint. közbenső időeltöltésnek jó :D aztán valahogy itt maradtam
Milyen változások tetszettek a legjobban?
ez az új dizájn jól néz ki szerintem, pofásabb mint az előző de kicsit megakadt ez az irányú fejlesztés de azért nem rossz (kicsit lehetne több indián)
Mit adott hozzá az életekhez a játék és sikerült-e új kapcsolatokat kialakítani?
jópofa időeltöltésnek jó ez :) elvonja néha figyelmet
Mely teljesítményetekre vagytok a legbüszkébbek?
hogy elértem a saját kitűzött dolgokat. 100, 150, 1 milla bankszámla stb :
Melyek a legemlékezetesebb pillanataitok?
mikor kivágtak a fórumról :D
 

DeletedUser17988

Vendég
Sziasztok!

A játékot nagyjából 11 éve kezdtem. Emlékszem az osztálytársam mesélte egyik reggel, hogy talált egy szuper böngészős. 8-an játszottunk a játékkal az osztályban, informatika órán nyomattuk sunyiba és otthon amikor volt időnk. Év végén elballagtunk, a játékot pedig sorba hagyták abba a volt osztálytársak míg csak én maradtam. Végül egy időre abbahagytam én is. Pár hónap után viszont újrakezdtem, új név, másik világ, új emberek. Akkori V2-es OOHG és EF szövetséget is megjártam, sikerült megszerezni az arany puskát önerőből és a 99. majd 120. szint is meglett. Új emberek, új barátok, új környezet. Minden szép és jó is volt, míg nem költözni kényszerültünk V1-re. Ekkor újabb időszak kimaradt, talán egy évet pihentettem a játékot amíg újra vissza nem jött a kedvem. V1 mellett Buffallon is voltam, ott addig voltam aktívabb míg meg nem szereztük mind a 120 erődöt. Utána már csak V1 maradt. Buffallon, V1-en és anno V2-őn is lehetőség nyílt nagyobb felelősség vállalásra, vezetői pozícióra, de ilyenek a játékban nem érdekeltek. Elég volt az, hogy erődharcon irányító legyek. Nagyobb felelősség mellett nem tudtam volna igazán élvezni a játékot. A szettek megjelenésével egy egészen új "éra" kezdődött a játékban. Az idő haladtával már nem inkább a játék miatt nézek fel, hanem a közösségért ami összejött. V1-en megismertem jó pár embert mindkét szövetség oldaláról, akik miatt megéri játszani.

Milyen változások tetszettek a legjobban?
Még régen mikor az erődharc bejött, az egyik legjobb dolog volt. Ezen kívül bár a szetteket mint negatívum már említettem, de a kezdeti szetteket pozitívumnak is felhoznám. Akkoriban az egyik legjobb plusz volt.
Mit adott hozzá az életetekhez a játék és sikerült-e új kapcsolatokat kialakítani?
V1-en létrejött egy baráti kör (ízlésesen Nyuszilányok fantázia néven) akikkel azóta is ápoljuk a kapcsolatokat. Azóta volt Ernestnél westes tali egybekötve Road to Illuminált állapot "túrával".
Mely teljesítményetekre vagytok a legbüszkébbek?
Az aranypuska megszerzése önerőből valamint a The-West 5. születésnapja alkalmából volt egy történetíró verseny amin a 2. helyet sikerült elérnem. Történetírás, 2. hely.
Melyek a legemlékezetesebb pillanataitok?
A jövő kezdete város tagjaként a célunk a top1 város elérése volt templommal. Ez össze is jött (egészen addig amíg a frissítés a templom szintje utáni pontokat nem csökkentette). Ekkoriban volt olyan alkalom, hogy az Építés képességnél a top 10 játékos mind a mi városunk tagja volt.
 

Deleted User - 788894

Vendég
Hát mit mondjak? Sokadik éve játszok én is. De amolyan magányos hős inkább.Most is több világban játszok. Igaz úgy igazán kimagaslót nem nyújtottam a hírességek csarnokában se voltam bent még de azért remek szórakozás szintjén meg maradt számomra ez a játék.Nem akarom fényezni magam csak az igazat írtam le őszintén.Minden játékos társamnak további sok sikert a fejlesztőknek és adminoknak meg energiával teli sikeres munkát. És köszönöm szépen, hogy játszhatok ezzel a jó kis játékkal.:)
 
Fent