═ Ŵξ$Ṫ ─ ª ─ ШΞṢтβΞŊ ═

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Ez a fórumunkon egy régi-új kezdeményezés a részemről, ha tetszik, tetszik, ha nem nem, őszintén bízom benne, hogy most erre a kérdésre "igen" lenne a válaszod kedves olvasó, de nem húzom az időd, vágjunk bele!

≈≈≈ ≈≈≈ ≈≈≈ ≈≈≈ ≈≈≈ ≈≈≈ ≈≈≈ ≈≈≈ Csak akkor ▼ görgess ▼ ha jelen pillanatban ∞ az időd !

693Screenshot_45.png


ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ ִ ֹ

Mindenki hallott már Custerről, Ülő Bikáról, Lincolnról avagy George Washingtonról, de ezek a nevek csupán töredékei azon embereknek, akik megfordultak abban az életben, amelynek mi most az emlékét őrizzük ebben a percben is.

Ki ne szerette volna például a banditák rémét Doc Hollidayt vagy a kegyetlen párbajost Wyatt Earpet esetleg Billyt, a kölyköt. Úgy tűnik a róluk szóló mondák mind igazak, de vajon életük, hogy telt el?

Számtalan ember a régi nyugaton nem is tapasztalhatta meg mindazt, amiben mi élünk. Egy kalandos utazásra hívom a csapatot, amelyben játékos formában találunk ki
közösen történeteket a vadnyugati hősökről és családjaikról esetleg ismeretlenebb emberekről vagy akár kitalált személyekről is.

A lényeg, hogy ezekben a történetekben szerepelnie kell egy dolognak. Olvastátok már a címet, igaz? Hát, persze, már mikor megnyitottátok ezt
smile.png
Akkor nyilván rá is jöhettetek, hogy mire akarok célozni. Igen! A játékunkat kell feltüntetni a pályaműveitekben!

Ezen kívül semmiféle megkötést nem írok, tudjuk abból nem sül ki jó
smile.png
hanem lehet bármekkora szöveg, akár egy vicc is, vagy épp egy regény... embere válogatja. De kérésem, hogy
ne csak 1 szöveget írjatok, hanem bármelyik nap mostantól kezdve, ha megfogalmazódik bennetek valami azt osszátok meg velünk.
Lényeg, hogy írjátok le, milyen lett volna az élete egy főhősnek, ha már akkor is ismerte volna a világ a The-West nevű böngészős játékot.

Igen, tudom ez képtelenség, hisz még számítógép se volt, de egy fiktív történetben bármilyen világban élhetsz, így ott se gond, ha már rég feltalálták azokat a dolgokat, mint amikkel napjainkban élünk vagy legalább a computert, de azt mindenképp ez esetben.


Sok sikert a téma íróihoz, remélem ez nem jut arra a sorsra, mint a többi, hogy por belepi.

Remélem érthető voltam, ha mégse kérdezzetek bátorsággal...

További szép napot:

Krisztoph Snow



Megírva 2015.12.01.-án 16:17 órakor
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Eme legújabb téma alapötletét egy régi 2015-ös arizonás fórumom ötletéből merítve telepítettem át jóvoltamból ide erre a fórumra... :)

Kívánom nyerjetek ihletet!

krisz
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Bátorság!

Hey! Skubizz ide... Bizony ám te! Azért írok, hogy legyen elég merszed ide írni... bármit, ami épít. Bármit, ami szépíti a múltat.
Sötétség vette körül az úriembert. Mondhatnám azt is, hogy sötét üresség, bár ez nem igazán felelne meg annak a valóságnak, amiben Ő élt. Ugyanis őt bármelyik pillanatban meglephették volna... Jóllehet, mégsem tették, de legalább fenn állt ennek is a veszélye... Miért? Kérdezed te, hogy miért, ki volt ez a jó ember tulajdonképpen? Majd talán erre a válaszra is fény derül, de addig is ott tartott a történet, hogy veszélyben volt a történetünk főhőse... Valami olyan dolgot tett, amelyre nincs bocsánat bűnözők által... De nocsak, mozgolódik éppen valami a távolban... Ekkor kicsit óvatosabbra vette a figurát a fickó, kiről szól ez a történet és odébb somfordált, ám nem sokáig jutott, hiszen egy kezet érzett a vállán, amelyet egy rekedt hang kísért......

- Csak ne olyan hevesen jó uram! Mi olyan sietős ebben a különlegesen sötét éjszakában? - fordult felé az idegen alak.
- Hát kérem, én nekem nem kenyerem a magyarázkodás, nem is szeretem csak szeretnék hazajutni innen... - felelte a sötétségből a másik.
- Na, de azt tudja-e, hogy, ki ilyenkor kint járkál, annak biz' nem tiszta a lelki ismerete? - vágott vissza az idegen...
- Nézzed cimbora! Én tényleg csak egy otthonra vágyom, ahol végre meghúzhatom magam, ahol leülhetek a csodakép elé és virtuális idegenekre lőjek a nap végeztével...

Ekkor az idegen láthatóan elképedt a hallott szavaktól, melyeknek többségét feltehetően most hallotta életében először, ezt meg is látta rajta az arcát, még mindig takaró alak és folytatta szavait...

- Szóval, ha elengedsz beavathatlak téged is a dologba, ha érdekel, de annyit se mondhatok cserébe neked, hogy honnan jöttem, mert bizony, úgy sem hinné el senki sem a szavaimat....
- Engem nem is igazán érdekel honnan jöttél, sokkal inkább az, hogy kivel van dolgom! Aki ilyenkor kint járkál az biz' rosszban sántikál...
- Na, jó! Elárulhatom a nevemet, de csak, ha elengeded a vállam...........
- Nem! Előbb, hogy ki vagy és utána meglátjuk elengedlek-e! Szóval, hadd halljam "cimbora."
- Nem fog tetszeni a válasz, de legyen... A nevem Django Freeman volt egykor, mára viszont olyan ember vagyok, akinek ez a név semmit sem jelent... Az asszonyt ugyan megleltem, de társamat Doctor King Schultz-ot elvesztettem, mára azt sem tudom ki lesz belőlem... Egyedüli szenvedélyem van csupán: A játék! Rátaláltam ugyanis egy különös képre, ami mozog, valószínű egy jövőből érkező tag hagyhatta el, de ez nem érdekelt engem, mert.... Egészen csábító a dolog... Érted a szavaimat valamelyest, amigo?
- Na, jó, most vagy elmondod a teljes igazságot, vagy itt rögvest, kivégezlek! - sápadt el a tag a sötétben...
- De, hát színigazat mondtam, ha kell meg is mutatom neked ezt a képet, amit megtaláltam...
- Na, jó, ha így nem megy, hát, majd, úgy talán menni fog...

Szólt az idegen alak és, már a kése felé nyúlt, de ekkor egy harmadik alak kezdett kibontakozni a sötétségből.

- Várj! Ne csinálj semmi meggondolatlant Djangoval! A felesége vagyok és hallottam mindent. Tessék! Ezt látnod kell neked is. Amit Django mondott az a teljes igazság... - ekkor fogta, amit a kezében hozott letette egy asztalra a teljes sötétségben és egy pillanat alatt, már, mintha a Nap kelt volna fel olyan világosság köszöntött a három alanyra...
Kiderült végül is, hogy nem kint a erdőben játszódik közben a történet, hanem egy kocsma teraszán, ahol volt egy asztal és három szék. Az pedig, már mellékes is, hogy ez a kocsma egy erődben épült meg. De ez, már tényleg mellékes a történet szempontjából.
Szóval ott haladt a történet fonala, miképp nappali fény terítette be a három személyt és az éjszakát, hogy a "kép" amely elkezdett működni hirtelen, mintha feléledt volna szereplőink számára...

- De, hát mi lehet ez?
- Épp ez az! Amit nem tudok!
- Szerintem vissza kellene adni a tulajdonosának, mielőtt, még nem késő... - súgta Django felesége.

Ám ekkor egy negyedik alak került a képbe. S szó szerint bele a képbe:

- Szükségtelen... - szólalt meg a semmiből váratlanul és folytatta, mire mind a három pár szem, már Ő rá szegeződött - Késő lett! Ugyanis enyém volt ez a számítógép, amit a világotokban hagytam, hozzáteszem nem, úgy, ahogy azt most ti gondoljátok, szóval nem direkt, csak egy egyszerű feledékenység következtében... Ahonnan most én beszélek, az a jövő. De nem akármilyen jövő! Hanem az a jövő, amelyben unokáitok is élni fognak, ahol ti nektek, már sajnos esélyetek sincs olyan életet élni, mint amilyen esélyünk nekünk van. Bizony barátaim! A számítógép és a kevés bátorság korát éljük itt és innen szólok most felétek... Ti ebben a korban, már rég csontok vagytok, de én azért tudok, most kapcsolatot létesíteni veletek a múltba, mert bevallom és ne ijedjetek meg: Időutazó vagyok. Vagyis voltam, mert a gépemen van a funkció, ami ehhez szükséges volt. Most egy másik eszközről láttam meg a régi gépet, így tudtam veletek a kapcsolatot létesíteni. Ha beléptek az internetes The-west nevű böngészős játékba, ami egyáltalán nem biztos, hogy működik onnan is, mivel akkor, még nem találta fel senki, akkor talán ti magatok is képesek lesztek időt utazni... De egy próbát megérne... Elvégre ez, még mindig csak egy játék.

Hallgatás következett be. A skipe elnémult. Django, a felesége és a harmadik idegen alak ismét a sötétségbe burkolózott. A számítógép egy időre elsötétedett...
De ami ez után következett be az mindent megváltoztatott....

Sorra jöttek létre a sztorik, amelyek vadnyugati hősökről szóltak és, mégis interneten fűződtek a kapcsolatok ennek a történetnek hatására.

Mára pedig, már nem a valóságban lőtték le egymást az emberek, csupán csak virtuálisan.

S hogy jobban tetszett-e a világnak az újítás?

A válasz erre: Egyértelműen!

Hiszen a jelmondat erről: "A Kevesebb vér, több életet jelenthet..."

Oszd meg a te főhősöd történetét is, hogy miképp élhetett volna internettel kedvenc vadnyugati szereplőd. :)
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Mondhatnék 3x 1.000.000 dolgot is, hogy miért érdemes ide írni regéket, de nem tudom megérdemlitek-e abból fakadóan, hogy elég aktívak vagytok-e...

:)

De teszek egy próbát:

A 3 nekem legjobban tetsző alkotást megjutalmazom!

Mindhárom regélőt El Dorado-i 1 Millió dollárban részesítem, ha megfelel a fentebb is leírt feltételeknek...

Nem kérek sokat tényleg, csak annyit, hogy: ÍRJATOK!!! :)

...Írjatok a témával kapcsolatban.

A fórum inaktivitására való tekintettel ennek a vége:
Határidő: 2019. Valentin nap...
Több, mint egy hónapotok van a pályázatra!

Mert bizony el nem múló erő
Amiben egyszerre van múlt s jövő
S amint szólítana el téged az idő
Tudd: A szerelem az minden véget átívelő!


:rolleyes:




































_________________________________________________________________
(nincs admin jogom, hogy rögöt tudjak adni, ha lenne megtenném.....:).... de talán a szimpla pénzjutalommal is beéri némelyikőtök, de, ha nem, hát nekem az se para legalább több marad:cool:.)

:oops:
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Hamarosan itt lejár az időtök és kezdődik a Fejlesztői Csapat által indított verseny, de ezt se feledjétek, hiszen, ha neki áll némelyiktek írni akkor eldón instant háromszor 1 milliót tudok felajánlani 3 különböző embernek, akinek költeménye leginkább tetszik csak feleljen is meg a fentebb leírt feltételeknek :)!

smile.png
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
A Versenyt Lezártnak tekintem!!!

Kössz a részvételt.. :)


Időközben rájöttem, hogy ide bármit is, legfőképpen versenyt indítani egyenlő a halállal.... De "hivatalból" én azért, még megvárnám a határidő végét, mert hátha jön valami tőletek (amúgy ezért is írok, most, hogy felelevenítsem ezt a témát, hogy lássa az is, aki, még nem látta), viszont nem várom meg az éjfélt és továbbá ez volt az utolsó, hogy bármit is fórum keretein belül felajánlanék...

Ugyanis, mint, már rájöttem teljesen felesleges!!!

Sajnálom, hogy ezt pont nekem kell kijelentenem, de végét járja a fórum, ha már a pénz se motiváló erő.
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
találj ki valamit csak gyorsan, mert éjfél az UTOLSÓ határidőtök...
 

Kenneth G

Kroki-fan
Maradok a viccnél. Szerintem valakinél még aktuális lehet. :D

Három testvér egyszerre érkezik haza vacsorára. Az asztalnál megkérdezi a papájuk, hogy mi jót tettek aznap.
Első: - Én elkötöttem a Joe bácsi harminc marháját.
Második: - Én pedig kiraboltam a hegy mellett a postakocsit.
- És te egyetlenem, - fordul a papa a harmadikhoz. -Te nem csináltál semmit?
Harmadik: - Én még nem, de vacsora után fogok.
Papa: - És mit, csillagom?
- Letartóztatom a két bátyámat!
 
Utoljára szerkesztve:

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Maradok a viccnél. Szerintem valakinél még aktuális lehet. :D

Három testvér egyszerre érkezik haza vacsorára. Az asztalnál megkérdezi a mamájuk, hogy mi jót tettek aznap.
Első: - Én elkötöttem a Joe bácsi harminc marháját.
Második: - Én pedig kiraboltam a hegy mellett a postakocsit.
- És te egyetlenem, - fordul a mama a harmadikhoz. -Te nem csináltál semmit?
Harmadik: - Én még nem, de vacsora után fogok.
Mama: - És mit, csillagom?
- Letartóztatom a két bátyámat!


Ebben hol lelhető fel nyomokban a játékunk, a west? :D
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
3 gyerek: Enzo, tpp, a két bűnűző, én a harmadik gyerek.
A mama meg lehet Cptmarci. :D


Hát, így, hogy Marciból mamát csinyáltál -magyarán lemamáztad- határeset lett, így csak a fele pénzt tudom kifizetni szerintem, de még tudod javítani a csorbát, ha a mamát átjavítod papára, mert a papa, még hagyján lenne, de ez a mama dolog, hát na. :D
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Mondjuk nem tudom mennyire olvastad vissza a feladatot, de nem éppen arra gondoltam, hogy behelyettesíts egy, már más által kitalált viccbe vadnyugati hősöket, sokkal inkább az lett volna a feladat, hogy megismertessük a vadnyugattal, milyen lett volna akkoriban a The - West.

:)
 

Kenneth G

Kroki-fan
Mondjuk nem tudom mennyire olvastad vissza a feladatot, de nem éppen arra gondoltam, hogy behelyettesíts egy, már más által kitalált viccbe vadnyugati hősöket, sokkal inkább az lett volna a feladat, hogy megismertessük a vadnyugattal, milyen lett volna akkoriban a The - West.

:)
[kötekedés]"...hanem lehet bármekkora szöveg, akár egy vicc is, vagy épp egy regény... embere válogatja."

Másrészt pillanatszerűen ábrázolja a vicc is a helyzetet. Na igen, ezért nem jó, hogy kötetlenül lehet írni.[/kötekedés]

A mama javítva lett papára.
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Sokkal inkább el tudtam volna képzelni a végét, úgy, hogy a végén fel kel a vacsora végeztével a kis Kenny az asztaltól és leül a gép elé és ott virtuálisan elkapja két csirkefogó testvérét, de ez csak tipp, miképp lehetett volna az egészet papírra vésni...


:)
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Szerintetek elfogadjam Kenny alkotását?

Szavazz igennel esetleg nemmel most és minél előbb...

De figyelem: 1.000.000 $ a tét, aki jót akar Kennynek, az egyszerű képlet szerint igennel szavaz, akinek pedig nem tetszik ez a poénja írhat egy nemet is.

Minél több igen és igen, Kenneth G rakj piacra addig valamit, míg dönt a nép, ha nem lesz a válaszuk max. le is lehet venni az árut eldón.

Nos? :)
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
eddig egál, de a végét én döntöm el, ha egál marad :P :P :P

kenneth!

Mostantól engedélyezett magadra is s(z)avazni.................... :D

Tudom, hogy akarod azt az egy millijót, hát tégy érte! :P :P :P
 
Fent