Ötletek/javaslatok (új)

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
Persze, a javaslat ennek a megváltoztatására irányul. Hiszen az életed, találati értéked és bónuszaid kiszámítására az algoritmus már benne van a játékban, mert anélkül nem menne az MPI. Ha induláskor nem változtathatsz a ruhádon, ezeket a lobby megnyitása előtt kiszámolja a gép, pontoz, rangsorol vagy valami (egyetlen viszonylag egyszerű algoritmus is megtenné, nem kell 15 szempont szerinti súlyozás), ezáltal a csapatok összeállítása nem a szint szerint lesz, hanem pl. a csapat összpontszáma szerint.
Kis erőfeszítést igényel, Innogames szinten nem saccolnám 1000 Euró fölé a változtatás költségét, amennyiben egy programozót erre felfogadnának, de nyilván van nekik is vmi fizetett saját.
Bennem felmerül a kérdés hogy mpiznek-e annyian, hogy lehessen válogatni a játékosok között? Pl. 4es helyettest 3as perryvel és Wrighttal kapna-e játékot?
Mert ha ugyanaz a 6 ember játszik akkor kb mindegy milyen metodika alapján sorsol úgyis ugyanazok kerülnek össze.
 

Zaszi

Veteran Member
Bennem felmerül a kérdés hogy mpiznek-e annyian, hogy lehessen válogatni a játékosok között? Pl. 4es helyettest 3as perryvel és Wrighttal kapna-e játékot?
Mert ha ugyanaz a 6 ember játszik akkor kb mindegy milyen metodika alapján sorsol úgyis ugyanazok kerülnek össze.
AZ mpi halála.jpg
A kérdésedre a válasz, hogy hányan mpi-nek láthatod a szerveridőből, hogy nem éjszaka volt, valamikor reggel betettem és elfelejtettem törölni este amikor haza értem még mindig sorban álltam. :D tehát egész nap 1 mpi sem ment le. :D
 

botty12 neu

Member
Nem vitatom, hogy órákat kell várni, vagy pénzeket kell utalni másoknak, hogy jöjjenek. És részben igaza van Ethernek abban is, hogy nem annyira színes a játékosok névsora. De empirikus alapon elmondható, hogy 6 db 3mas helyettes/luci balos egy játékban ritka, csak akkor fordul elő mikor megy az információcsere az MPI őrültjei között. Leggyakrabban 2-3-4 felszereléséből adódóan erősnek mondható játékos van, amelyeknek az elosztása eddigi tapasztalatok alapján 10-ből 7 esetben rossz.

Az, hogy órákat várjak egy játékra, majd lemossanak valakik/lemossunk valakiket a pályáról az nem kifejezetten élvezetes. Akkor sem, ha a "jó" végén vagyok annak a bizonyosnak. Meg merem kockáztatni, hogy amennyiben az arány 10-ből 2-re változna sokkal nagyobb lenne a motiváció. Hiszen akkor 8 esetben nem lenne első blikkre megmondható a végkifejlet. Sokkal fontosabbak lennének a taktikai elemek, lépések sorrendje, hozott képességek stb. Persze hiú ábrándaim nincsenek 5v5 akkor se lenne, de talán a még meg nem keseredett, kitartó veteránok nem unnának annyira rá, valamint feltűnhet egy szűkebb újonc réteg is, akik talán izgatottak lennének attól, hogy igenis fontos az is, hogy ők hogyan lépkednek kocsmán/bankon illetve hogyan mennek segíteni malomra.

Persze a felvetésemnek létjogosultsága nincsen, mert "nem ér annyit az egész", hogy az Inno központilag foglalkozzon vele. A magyar support sincs akkora nagy hal, hogy ha előterjeszti, forszírozza ezt, akkor érdemi változást lehet elérni.
Tekintsük csak unaloműzésből való kifakadásnak a javaslatomat és lépjünk tovább :D
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
3455 bővítmény megtekintése
A kérdésedre a válasz, hogy hányan mpi-nek láthatod a szerveridőből, hogy nem éjszaka volt, valamikor reggel betettem és elfelejtettem törölni este amikor haza értem még mindig sorban álltam. :D tehát egész nap 1 mpi sem ment le. :D
A szóban forgó időszak alatt zajlott több meccs is, visszanéztem a naplófájlokból. Ha a lezárod a képernyőt vagy bekapcsol az automata képernyővédő, akkor a játék kivesz a sorból annak ellenére, hogy vizuálisan Te még azt látod, hogy bent vagy. Ilyenkor egy ki-be lépéssel "újra" sorba állhatsz.

A javaslatokat mindig hétfőnként szoktam egy csokorba gyűjtve elküldeni, jövő héten megírom a gondolatmeneteteket. :)
 

Kanyim

Veteran Member
Azért remélem ezelőtt megpróbálkoznak olyannal hogy bezárják a felesleges magyar világokat és marad 2 max 3db. Azt persze ezután további elódázás miatt mehet még a mindenki az angol szerverre. De sztem az is kb felezné a begázst mert sokan ott hagynák abba.
 
Fent