Ötletek/javaslatok (új)

Zaszi

Veteran Member
Ennek a tűzijáték tárolós nyereményjátéknak több hibája is van szerintem. Mi az hogy minden világon ugyanannyi darabot sorsoltok ki ? Lesz olyan világ ahol szerintem ki sem tudjátok osztani mindet (sőt sztem lehet jelentkező sem lesz valamelyik félére néhány világon) míg másik világon meg tülekedés lesz érte. Lakosság arányosan kellett volna ezt csinálni. A másik hogy ez eléggé beleszól a tombola versenyébe. Pl a nagy tároló naponta ad 2500-t. Ami kb 400as óránként munka adaggal nézve kb 6 óra meló. Odaadjátok és utána van kb 10 napja még használni a győzteseknek. Tehát ez a 10 nap alatt csak melókat nézve kb 2,5 tiszta nap előnyre tesz szert. (ha azt feltételezzük hogy a többi dologban ugyanazt csinálják, erődharcolnak, küldözgetik a tüzijátékokat..stb) Jogosan lenne nagyon pipa valaki ha egy ilyen szerencsés sorsolás miatt maradna le a tombola megnyeréséről ! Tudom röggel mindent lehet ellensúlyozni. De vannak már olyan kihalt világok ahol kb rög nélkül is meglehet nyerni a tombolákat. Pl valahol most 2 ember verseng fej fej mellett a tombola győzelemért.. azt egyikük megnyeri ezt és ezzel behozhatatlan előnyre tesz szert a másikkal szemben (jojo röggel könnyedén behozható előnyre). Teljesen elfuserált dolog ez így. Vagy bele se tegyetek ilyeneket, vagy akkor mindenki megvehesse kötiért hogy egyenlő feltételeket teremtsetek. Maximum ilyen néhány ezer darabot tartalmazó dobozokat lehetett volna kisorsolni, nem olyat amit ha valaki odafigyelve jól használ akár 25.000-t szerezhet.

Remélem átgondoljátok majd ezeket és többet ilyen formában nem kerül ez bele a játékba.

2018 vagy 2019-ben lehetett még ilyen 2500-as tárolót nyerni, akkor 3-an nyertünk v1-en, de 1ikünk sem nyerte meg az eventet, pedig akkor ha jól emlékszek első nap adták. (Igaz én soha nem költök rögöt eventre és gondolom a másik 2 személy sem költött). Nem írom ki a másik 2 személy nevét mert még mind2en játszanak, igaz időközben 1ikük nevet változtatott. :). Sztem rögköltés nélkül nem lehet eventet nyerni v1-en, de lehet tévedek. Azzal én is egyetértek, hogy adjanak esélyt mindenkinek, hogy szerezhessen ilyen tárolót, de nem hiszem akkora előnyt jelentene.
 

Deleted User - 779988

Vendég
A piac lényege veszne el. Bemész, kinézel valamit, majd megveszed. Inkább legyen valami új funkció, de a piacra ilyen újítást nem látnék szívesen. Mondjuk "csere", amihez mindkét játékosnak egy helyen kellene lennie.

mert ő a szapeti :lol: (bocsi, de nem tudtam kihagyni)
Én, ahogy telik az idő, egyre kevésbé tudok haragudni rá.
 

senki600

Egy vasútbarát
Piactól eltekintve: miért nem lehet árverezni a teljes Tk szettet ruhástól fegyverestől lovastól? Miért jó, hogy csak a ruha és a nyereg adható el?
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Itt lenne az ideje a piacon olyan lehetőség, hogy csak egy adott illető láthassa a részére kitett terméket. Több, mint 10 éve van piac, remélem az elkövetkezendő 10 évben van esély erre...
Nem találom ezt jó ötletnek.
mert ő a szapeti :lol: (bocsi, de nem tudtam kihagyni)
Én, ahogy telik az idő, egyre kevésbé tudok haragudni rá.

Én meg egyre inkább! De azokra is akik még mindig hagyják érvényesülni! :mad:
Hozzátéve, hogy pont egy vagyok azon kevesek közül, akit még nem lopott meg, annak ellenére, hogy aktívan piacozom.

Valós probléma a piaci lopás, és csalódást keltő, hogy sem a fejlesztők által, sem a szabályzat által nincs konkrét lépés a dologban. A Supportot sajnálom a leginkább, akiknek meg van kötve a keze, és még az ilyee...t sem vághatják ki, aki meglopja a másikat. Pedig mennyi játékossal jót lehetne tenni, ha az összes ilyen ki lenne penderítve.
Ettől függetlenül, ha mindenki az otthoni háztartására gondol, a szemetet a kukába szoktuk dobni. Legalábbis bízom benne, hogy senki nem maga mellett tárolja. :lol:



Ötlet: Új (veterán pontokért vásárolható) MPI-szett vagy törvényen kívüli szett újragondolása.

Ez meg egy kifejezetten jó ötlet. Sőt annyiban még ki is egészíteném, hogy akár a játék más területére szóló szett is kerülhetne be. Egy új generációs Uniós vagy felturbózott Rajongó vagy akár a későbbiekben felerősített Cortez szettet idéző új szerelések sokat dobnának az MPI népszerűségén, és a még több játékossal még rövidebb várakozóidők lennének. Egy újratervezett Veteran Shop sokat dobna a játékon.
 

Mr. T.

THE DEVIL
hát.. ez egy furcsa nap, de egyetértek Roberttel :D

piac: azért Old Bear, ha valamit neked raknának ki és valaki más megvenné előled, akkor az benned nem ébresztene rossz szájízt? de tekintheted fordítva is a dolgot.. ezt a fejlesztést kifejezetten tudnám támogatni..

MPI: az újragondolt Veterán shopot tudom támogatni, de h még ott is szetteket tudjunk venni azt nem :) már így is épp elég van "forgalomban".. :)
 

Kenneth G

Kroki-fan
A piac lényege veszne el. Bemész, kinézel valamit, majd megveszed. Inkább legyen valami új funkció, de a piacra ilyen újítást nem látnék szívesen. Mondjuk "csere", amihez mindkét játékosnak egy helyen kellene lennie.
úgy hívják, hogy város
piac: azért Old Bear, ha valamit neked raknának ki és valaki más megvenné előled, akkor az benned nem ébresztene rossz szájízt? de tekintheted fordítva is a dolgot.. ezt a fejlesztést kifejezetten tudnám támogatni..

bennem nem, kifejezetten szeretem, ha meglopnak
 
Utoljára szerkesztve:

Scaurus

Member
Sziasztok,

Ha volt korábban már ilyen javaslat, akkor bocsi, de nem pörgettem vissza 34 oldalt :D
Az utazó vásár felépítéséhez szükséges nyersanyagok mennyiségének megemelése szerintem a régi világokon sok játékosnak segítene az eredmények elérhetőbbé tételében. Jelenleg egy vásárt 1-2 termék kivételével szinte egy ember fel tud tölteni, így egyrészt megszűnik a vásár építésének közösségi jellege, másrészt aránytalanul nehéz megszerezni a vásárba terméket töltős eredményeket. Nem a 7777 termékkel van gond, hanem azzal, hogy általában reggelre tele a vásár, trófeából, meg nyomólemezból meg nem túl fun tötögetni :P
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Sziasztok,

Ha volt korábban már ilyen javaslat, akkor bocsi, de nem pörgettem vissza 34 oldalt :D
Az utazó vásár felépítéséhez szükséges nyersanyagok mennyiségének megemelése szerintem a régi világokon sok játékosnak segítene az eredmények elérhetőbbé tételében. Jelenleg egy vásárt 1-2 termék kivételével szinte egy ember fel tud tölteni, így egyrészt megszűnik a vásár építésének közösségi jellege, másrészt aránytalanul nehéz megszerezni a vásárba terméket töltős eredményeket. Nem a 7777 termékkel van gond, hanem azzal, hogy általában reggelre tele a vásár, trófeából, meg nyomólemezból meg nem túl fun tötögetni :P

Volt már többször is javaslat rá. Elviekben továbbították a fejlesztők felé, azóta semmi visszajelzés.
Már éves távlatokban mérhető a dolog felmerülése, és nem látni semmilyen arra utaló jelet, hogy javítanának rajta.
Az emögött valószínűsíthető okokra nem térnék ki, jut így is bőven elég kritika a fejlesztők munkájára, hozzáteszem: sajnos jogosan.
Ez is csak egy olyan dolog, ami mellett inkább érvek, mintsem ellenérvek vannak. Talán majd egyszer....valamikor....
 

Scaurus

Member
Volt már többször is javaslat rá. Elviekben továbbították a fejlesztők felé, azóta semmi visszajelzés.
Már éves távlatokban mérhető a dolog felmerülése, és nem látni semmilyen arra utaló jelet, hogy javítanának rajta.
Az emögött valószínűsíthető okokra nem térnék ki, jut így is bőven elég kritika a fejlesztők munkájára, hozzáteszem: sajnos jogosan.
Ez is csak egy olyan dolog, ami mellett inkább érvek, mintsem ellenérvek vannak. Talán majd egyszer....valamikor....
Hát igen, ha a fejlesztés kimerül abban, hogy kapunk a 10 éve szinte változatlan eventekbe bedobott szetteket, amik jó esetben megütik a 2017-8-as szettek szintjét, illetve, hogy havi egyszer néhány bolti ruhának szintalapúvá teszik a pontjait (ez amúgy szerintem tök jó), akkor mi irkálhatunk bármit fórumon :D
 
Utoljára szerkesztve:

Lacx

2x
Speed győztes 2022
Azért amikor bejött a cirkusz akkor még nem lehetett ennyi terméket találni, mivel nem volt találatit növelő cucc. Akkor még jó arányban voltak ezek a beadható termékek. Csak azóta már eltelt majdnem 10 év, termékek sokszorosát lehet találni, a játékosok ezalatt az idő alatt rengeteget felhalmoztak, a cirkusz viszont ugyanannyit kér... jobb lenne valóban ha többet kérne. Pár szám átírása csak nem okoz gondot a fejlesztőknek.
Valóban kellemes reggel 7kor arra feljönni, hogy már csak nyomolemez hiányzik :)
 

Deleted User - 779988

Vendég
Azért amikor bejött a cirkusz akkor még nem lehetett ennyi terméket találni, mivel nem volt találatit növelő cucc. Akkor még jó arányban voltak ezek a beadható termékek. Csak azóta már eltelt majdnem 10 év, termékek sokszorosát lehet találni, a játékosok ezalatt az idő alatt rengeteget felhalmoztak, a cirkusz viszont ugyanannyit kér... jobb lenne valóban ha többet kérne. Pár szám átírása csak nem okoz gondot a fejlesztőknek.
Valóban kellemes reggel 7kor arra feljönni, hogy már csak nyomolemez hiányzik :)
Már 5-kor is csak az hiányzik.
 
Fent