Ötletek/javaslatok (új)

zsolt 19

Active Member
Sajnos így sincs nagyon elég ember a játékban. Nézd meg, Floridán például nem tudunk megölteni még eventkor sem egy közepes erődöt. Van egy 300-400 aktív ember a szerveren, ebből is 200 erődözik (ami hajtja a játékot még). Azért a mostani verzió sokkal dinamikusabb mint a régi. Bevallom, én is sokat hisztiztem, hogy milyen jó volt a régi West, ami még a 2.0 előtt volt. Később jött a "RETRO" szerver, ahol még a kezdetek-kezdetén indult verzióval szórakozhattunk. Borzalmas unalmas volt a számomra. Tulajdonképpen szerintem inkább azok az idők keltenek szép emlékeket erről az időszakról, amikor sokkal többen játszottunk. Színesebb volt a játékos paletta stb...
Ui.: Engem most is az az 1-2 nagyon régi barátság tart még itt, nem az új szettek-kalandok-eventek, vagy a dinamikusabb játékélmény. Szerintem pont, hogy nem a múltban kellene leragadni, hanem tovább tartani a jövőbe és végre kijöhetne az a 3.0 amire igazán várunk. Megérdemelnénk ennyi év játék után, szerintem sok embernek fel is keltené az érdeklődését egy új arculat. :)


Hát lehet igazad van inkább a régi társasság jobban hiányzik és engem is a barátok tartanak még a játékban
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Sziasztok!

Beérkezett számomra 1 ötlet, amit most, még sokan nem is biztos, hogy értenének, de én -remélem mondhatom- már-már (erődharcos) szakmai szemmel, kezdem benne látni a jövőt. Ha nem is közelit, de legalább egy távolit... ;)

Lényege az lenne, hogy a tábornokok erődharc kezdetekor eldönthetnék az első 5 percben, amíg a felkészülés van, hogy lemenjen-e a harc...

Szóval az első kör előtt fel lehessen adni a küzdelmet...

Akkor mindkét fél törekedne arra, hogy kiegyensúlyozott csapatok legyenek...

Csak a tábik tudnának kiixelni harcot és annyi visszaélés lehet csupán, ha valaki olyan kiixeli, akinek nem kéne, de ezt lehetne látni jelentésben, szóval el lehet venni a kalapját, hogyha direkt csinálta...

Az ötletet Pimpa hozta a tudomásomra, tőle származik tehát és minden "jogdíj" neki, jár, már, ha lehet ilyent írni jelen esetben...

Mondjuk, még nekem lenne annyi személyes észrevételem ebben a dologban, amit talán közösen megvitatni nem is lenne annyira felesleges, hogy az ellenfelek tábornokainak is lenne e joga feloszlatni a harcot vagy csak az adott egyik félnek és, ha csak az egyiknek, akkor vajon melyik járjon jól ennek kapcsán, de talán ez részletkérdés... (csak ezt, már nem volt idő kérdezni Pimpától, hogy gondolta ezt a részét) Mondjuk az, már megint csak egy más kérdés viszont, hogy ez miképp osztaná meg az embereket, mivel mindenki felkészülten várja a harcot és akkor a tábornok egy gombnyomással lefújná a "bulit" szóval igen, még előttem sem tiszta teljes mértékben ez az ötlet, de gondoltam megosztom veletek is, hogy megvitassuk kellőképpen.

Remélem nem nagy gond.

Üdvözlettel:

Krisz :)
 

DeletedUser17918

Vendég
Ha már az erődharcokat kellene megbabrálni, akkor hasonlóan az MPI-hez, több világot lehetne összevonni. Biztos nehéz lenne, mivel gondolom sokan több világon is erődöznek, és nem akarnak saját maguk ellen harcolni.
 

pistike18

Ai gonplei ste odon.
Sziasztok!

Beérkezett számomra 1 ötlet, amit most, még sokan nem is biztos, hogy értenének, de én -remélem mondhatom- már-már (erődharcos) szakmai szemmel, kezdem benne látni a jövőt. Ha nem is közelit, de legalább egy távolit... ;)

Lényege az lenne, hogy a tábornokok erődharc kezdetekor eldönthetnék az első 5 percben, amíg a felkészülés van, hogy lemenjen-e a harc...

Szóval az első kör előtt fel lehessen adni a küzdelmet...

Akkor mindkét fél törekedne arra, hogy kiegyensúlyozott csapatok legyenek...

Csak a tábik tudnának kiixelni harcot és annyi visszaélés lehet csupán, ha valaki olyan kiixeli, akinek nem kéne, de ezt lehetne látni jelentésben, szóval el lehet venni a kalapját, hogyha direkt csinálta...

Az ötletet Pimpa hozta a tudomásomra, tőle származik tehát és minden "jogdíj" neki, jár, már, ha lehet ilyent írni jelen esetben...

Mondjuk, még nekem lenne annyi személyes észrevételem ebben a dologban, amit talán közösen megvitatni nem is lenne annyira felesleges, hogy az ellenfelek tábornokainak is lenne e joga feloszlatni a harcot vagy csak az adott egyik félnek és, ha csak az egyiknek, akkor vajon melyik járjon jól ennek kapcsán, de talán ez részletkérdés... (csak ezt, már nem volt idő kérdezni Pimpától, hogy gondolta ezt a részét) Mondjuk az, már megint csak egy más kérdés viszont, hogy ez miképp osztaná meg az embereket, mivel mindenki felkészülten várja a harcot és akkor a tábornok egy gombnyomással lefújná a "bulit" szóval igen, még előttem sem tiszta teljes mértékben ez az ötlet, de gondoltam megosztom veletek is, hogy megvitassuk kellőképpen.

Remélem nem nagy gond.

Üdvözlettel:

Krisz :)

Nagyobb baromságot nem lehetne kitalálni?
 

DeletedUser17845

Vendég
Semmi értelme nem lenne ennek a "fejlesztésnek" ha összejönne... Hogy miért? Nos, ezzel maximum azt érné el a tábornok, hogy aki hajlandó volt elvonszolni a karakterét a harcra, hajlandó volt leülni a gép elé (~1 órára terv szerint) annak mutatunk egy jó nagy fityiszt, hogy a te hibád az emberhiány.
Ahogy fentebb is írták, akik járnak harcra, minden tőlük telhetőt megtesznek. Szetteket húznak, ahogy lehet szépen lépnek (sose lesz olyan, hogy nem marad le 1-2 ember, hiszen bármi közbejöhet) és itt ülnek a harcok előtt nap mint nap.
Ha bármi fejlesztés jönne az erődharc terén, akkor inkább egy kis technikai + vizuális frissítés érkezzen. Unjuk már, hogy 8 éve körülbelül ugyan azt a kis ablakot kell néznünk. 2019 vége felé vagyunk, nem kell egy informatikai zseninek lenni, hogy kicsit megformálják a fejlesztők az erődharcot. Sokkal több pénz is befolyna nekik, ha végre be is fektetnének egy kicsit, nem csak kivennének ebből a szerencsétlen játékból. Az erődharc a játék mozgató rugója, itt lenne az idő kicsit megolajozni. :) Nem új világok kellenek évente, hanem ráncfelvarrás annak, ami már megvan. A mostani mesterséges frissítés is olyan életet hozott tegnap a chaten, hogy csak nézett az ember... Mi lenne, ha az erőd kapna ilyet? Lehet megadná magát a szerver... :)
(Nagyon érdekes és borzalmasan jó ötletek vannak az erődharcok terén az ötletelőben már csak a mi Magyar fórumunkon is, az angol nyelvűről már nem is beszélek... :D )
Egy szónak is száz a vége, remélem itt láthatunk majd még egy... mondjuk 2020 feliratú awardot is: letöltés.png
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Mint írtam is kb bennem is megfogalmazódtak az itt eddig leírt gondolatok, csak kíváncsi voltam, hogy fogadnátok...

De azért azt is hozzátenném, hogy, ha van 30-40-50 fő 84 harcos ellen, merthogy védeni jobban szeret kb. nagyon sok ember, akkor minek várná végig a harcot a magyar ember? Pusztán passzióból? Vagy azért, hogy a mészáros örömében jót mulasson a másik kárára???

Ugyanmár... Pimpa szerintem nem talál ki túl nagy hülyeséget..........

De vajon hol van most pont Ő?
 

DeletedUser10632

Vendég
De azért azt is hozzátenném, hogy, ha van 30-40-50 fő 84 harcos ellen, merthogy védeni jobban szeret kb. nagyon sok ember, akkor minek várná végig a harcot a magyar ember? Pusztán passzióból? Vagy azért, hogy a mészáros örömében jót mulasson a másik kárára???

Az a sok ember esténként harcolni akar, totálisan buta ötletnek tartom hogy pl. egy tábornok vagy tábornokok, de még egy komplett támadó csapat is(!!) kedvére feladhassa az erődharcot. Vessen magára egy szövetség, ha kevés embert állít ki az adott estén és egyszerű mészárszéknek lesznek ezáltal kitéve! :)
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
csak egy gond tudod

nem kritizálni kéne a másik ember építő ötletét amiből amugy is kevés van
hanem újat és jobbat kitalálni a mészárszék ellen.............. :/


Az a sok ember esténként harcolni akar, totálisan buta ötletnek tartom hogy pl. egy tábornok vagy tábornokok, de még egy komplett támadó csapat is(!!) kedvére feladhassa az erődharcot. Vessen magára egy szövetség, ha kevés embert állít ki az adott estén és egyszerű mészárszéknek lesznek ezáltal kitéve! :)

hadd kérdezzek már valamit... te mennyiszer ültél életedben, már mészárszékben ? :)

Szerinted mennyire élvezhető a játék azon része, "ha egy szövetség végre magára vet", mert kevés embert képes kiállítani a harcokra csupán azért, mert ez a játék hanyatlóban ? Élvezed, ha túlerőben lövöldözöl a gyöngébbekre? Vagy esetleg harcolni "akarsz" még akkor is, ha semmi esély???

Köszönöm megtisztelő válaszod kedves Hardcore Hardy a WAO-ból............. ;)
 

DeletedUser17845

Vendég
hadd kérdezzek már valamit... te mennyiszer ültél életedben, már mészárszékben ? :)

Krisztoph, ezzel a kérdéseddel nagyon rossz emberbe álltál bele. Hardy rengeteget harcol/harcolt már. Igen, rengetegszer volt már ő is "mészárszékben", ahogy szerintem a fórumot, sőt a westet használó emberek 90%-a. Továbbá, szerintem aki erődharcokra jár, akkor is harcol, ha már semmi esély nincs, hiszen ha mindenki feladná, akkor már régen nem lennének erődharcok.... Nem értem miért kellett ennyire kirohannod Hardyra, semmi rosszat nem írt. Való igaz, nem a szövetség hibája, ha nincs elég ember egy harcon, viszont lehet az embereket ösztönözni, segíteni (versenyekkel a szövetség részéről/kölcsön ruhákkal).
(Persze szabályos kereteken belül:rolleyes:)
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Kedves Közösség!

Elnézést kérek mindenkitől, aki esetleg bármely szavamat sértőnek érezhette, nem, annak szántam, csupán szerettem volna rávilágítani egyéb olyan nézőpontokra is, amely más perspektívából szemlélődhet.

Maradok tisztelettel:

Krisztoph

Utóirat: Köszönöm, hogy rávilágít néhányotok emberi hibáimra olykor-olykor, nélkülük nem lennék ember.

“Majdnem minden tudásunkért nem azoknak tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.” (Charles Caleb Colton)
 

DeletedUser14479

Vendég
Sziasztok!


Nem nagyon szoktam ide írni, mert kicsit idejétmúltnak tartom ezt a platformot, de ez a téma kissé magával ragadott :D
Az első reakcióm egy ízes "mia(kiscica,kismacska, amit szeretnétek)" volt.
Hardy gondolatait tudom csak én is tolmácsolni.
Összejön 100 ember, nagyjából még tele is vagyunk, erre pedig a másik fél egyszerűen int, hogy "tesó, ma inkább gyapotot szedünk", persze csak azért, mert mondjuk 84 védő helyett 70 vonul fel(közepes).
Ez teljességgel egyoldalú, és körülbelül megadná a kegyelemdöfést a játék utolsó élvezhető részének.

Viszont a probléma adott még mindig, ahogy Krisztoph is mondta. A mészárszék.
Ezen egyedül a világok számának redukálása, és az aktív játékosállomány három,esetleg négy szerverre való tömörítése tudna segíteni, figyelembe véve a migráló illetve őket befogadó világok preferenciáit.
Ezzel megindulhatna minden egyes világon az újraelosztási folyamat amely feloldaná ezt a problémát egyszerűen azzal, hogy az esetleges mészárszék helyett a játékosok vívnak egy izgalmas, kétesélyes csatát.


Tisztelettel:
XX
 

DeletedUser10632

Vendég
Valóban nem személyeskedni és sértegetni vagyunk itt kedves Krisztoph. Kiemelem, hogy az ötlettel szemben támasztott ellenszenvemet fejeztem ki, nem veled vagy mással szemben írtam hozzászólást.
Való igaz a WAO szövetségben vagyok aktívabb, na de mi van a floridai karakteremmel? És Eldo-val? Sajnálom hogy őket nem írtad oda!:(
Kommentedben úgy tűnik a laikusok számára, mintha Világ 1-en kaotikus állapotok uralkodnának és a WAO szövetség uralná a szervert.. Kedves Közösség, ez távol áll a valóságtól. :) Két nagyon jó csapat harcol nap mint nap egymással, mikor ki van egy kicsit jobban nyeregben. Ezt nyílván értik Florida, Eldo, és az összes többi szerver lakosai, hiszen ez mindenhol megvan. Úgy vélem tehát - ezzel befejezve idő szűkében eme témához fűzött mondandómat -, hogy a harcokat hátrányosan érintené a feladásos javaslat.
 

DeletedUser17614

Vendég
Én csak annyit szólnék hozzá a témához, hogy Xeli javaslatát támogatom a legjobban!
A feladásos ötlet szerintem nem old meg semmit, valamint a procedúra, amit leírtál ma is létezik a játékban: aki úgy érzi bukta, s nem akarja, elmegy az erődtől (tudom, nem ugyanaz).
Továbbszőve a fő gondolatmenetemet: a szerverek összevonását kéne támogatni, de ezt már 1000x leírtuk kismillióan és semmit sem tesznek ezzel kapcsolatban. Mintha csak egy hang lennénk a szélben, amely mindig süket fülekre talál...
 

DeletedUser17022

Vendég
Sziasztok,

tudom, most nem ez a téma, de király lenne, ha a dátumos kalandoknak lenne külön helye a Kaland nyomkövetőnél vagy valami figyelmeztetés lenne a játékban, akár csak a homokórának a megjelenítése a kaland mellett, mert én folyton elfelejtem ezeket és csak egy év múlva tudom befejezni őket, ha eszembe jut egyáltalán.

Szóval az én ötletem, hogy ide tehetnék a homokórát...:
upload_2019-8-16_11-22-19.png

...ami itt is van...:
upload_2019-8-16_11-24-10.png

..., hogy ne felejtsük el.

Ha már volt ilyen javaslat, akkor elnézést kérek, vagy ha van már ilyen lehetőség csak én nem tudok róla, akkor írja meg valaki légyszi, hogy hol találom (vagy valami script esetleg).

Üdv, Marekk
 
Fent