Ötletek/javaslatok (új)

jaklee

Veteran Member
Nem lehetne megoldani, hogy a tombolák az adott valós esemény környékén fejeződjenek be?

A játéktól függetlenül, miután egy esemény lezajlott, nem fog (és nem akar) senki foglalkozni utána az adott dologgal még hetekig, legyen az ünnep vagy pl sportesemény. Nyilván egy játékon belül nehezen jön át a valós eseménnyel való kapcsolat, és legtöbben le is szarják, csak a szerencsejáték része a fontos. De ha már olyan menő tematikája van a játéknak, ilyenekre lehetne figyelni.

Pl. valentin nap ne márciusban fejeződjön be, a függetlenség napja ne július végén, stb. Ezek az események az ész nélküli tombolázás mellett arra lennének jók, hogy "ráhangolódj" az adott dologra. Persze mindigis csak az új cuccok, rögvásárlás volt a lényeg, de azért próbáljuk már meg a megfelelő időben tartani ezeket az eventeket. Vagy legyen rövidebb (~1 hét), olcsóbb pörgetésekkel, vagy legyen 2-3 héttel korábban az adott event. Kicsit lehangoló, hogy például a függetlenség napján elvileg a függetlenség napi bulihoz építjük a helyszínt, a függetlenség napja utáni hetekben... :D Teljesen más pszichésen, hogy 2-3 héttel előtte megjelenik a függetlenség napi esemény, amire így szép lassan elkezdesz készülődni, ráhangolódni, mint az esemény után még hetekig a függetlenség nappal foglalkozni. Húsvét után sem kezdesz el tojásokat festegetni, előtte viszont vígan készülődsz :)
(Nálunk a valóságban nyilván nincs függetlenség napja, úgyhogy a függetlenségi napot nyugodtan ki lehet cserélni valentin napra / húsvétra, vagy ami szimpatikus)
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Nem lehetne megoldani, hogy a tombolák az adott valós esemény környékén fejeződjenek be?

A játéktól függetlenül, miután egy esemény lezajlott, nem fog (és nem akar) senki foglalkozni utána az adott dologgal még hetekig, legyen az ünnep vagy pl sportesemény. Nyilván egy játékon belül nehezen jön át a valós eseménnyel való kapcsolat, és legtöbben le is szarják, csak a szerencsejáték része a fontos. De ha már olyan menő tematikája van a játéknak, ilyenekre lehetne figyelni.

Pl. valentin nap ne márciusban fejeződjön be, a függetlenség napja ne július végén, stb. Ezek az események az ész nélküli tombolázás mellett arra lennének jók, hogy "ráhangolódj" az adott dologra. Persze mindigis csak az új cuccok, rögvásárlás volt a lényeg, de azért próbáljuk már meg a megfelelő időben tartani ezeket az eventeket. Vagy legyen rövidebb (~1 hét), olcsóbb pörgetésekkel, vagy legyen 2-3 héttel korábban az adott event. Kicsit lehangoló, hogy például a függetlenség napján elvileg a függetlenség napi bulihoz építjük a helyszínt, a függetlenség napja utáni hetekben... :D Teljesen más pszichésen, hogy 2-3 héttel előtte megjelenik a függetlenség napi esemény, amire így szép lassan elkezdesz készülődni, ráhangolódni, mint az esemény után még hetekig a függetlenség nappal foglalkozni. Húsvét után sem kezdesz el tojásokat festegetni, előtte viszont vígan készülődsz :)
(Nálunk a valóságban nyilván nincs függetlenség napja, úgyhogy a függetlenségi napot nyugodtan ki lehet cserélni valentin napra / húsvétra, vagy ami szimpatikus)
Nálunk nem Függetlenség napja van, hanem Mindszentek!
 

Lacx

2x
Speed győztes 2022
Lehetnének valami "eventek" az eventek között. És itt nem a speed szerverekre gondolok (persze azok is jók), hanem hogy a rendes világon legyen. De valami olyan eventekre amik erődharcos/párbajos dolgokhoz kapcsolódnának... Pl lenne 1 hét ami arról szólna, hogy erődharcokon valaki a legtöbb KO-t összehozza (egy meccs alatt vagy akár összesen 1 hét alatt), aztán kapna valami kisebb jutalmat... vagy párbajok során lenne egy hét ami szintén ott is a KOról szólna, vagy a nyertes pbkről/legtöbb összeszedett XP vagy nem tudom még miket lehetne kitalálni... ezen is alapjáraton mindenki részt venne benne, csak kisebb motiváció lenne azoknak akik már unják a munkásverést és egyéb dolgokat... nyeremények meg mint mondtam nem kell hogy gringo szintűek legyenek, valamilyen színű boríték/kisebb mennyiségben rög, buffok... akár valamilyen eredmény is x számú eventgyőzelemhez kötve ... na mindegy ha lesz belőle valami lesz, ha nem nem..
 

Mr. T.

THE DEVIL
Lehetnének valami "eventek" az eventek között. És itt nem a speed szerverekre gondolok (persze azok is jók), hanem hogy a rendes világon legyen. De valami olyan eventekre amik erődharcos/párbajos dolgokhoz kapcsolódnának... Pl lenne 1 hét ami arról szólna, hogy erődharcokon valaki a legtöbb KO-t összehozza (egy meccs alatt vagy akár összesen 1 hét alatt), aztán kapna valami kisebb jutalmat... vagy párbajok során lenne egy hét ami szintén ott is a KOról szólna, vagy a nyertes pbkről/legtöbb összeszedett XP vagy nem tudom még miket lehetne kitalálni... ezen is alapjáraton mindenki részt venne benne, csak kisebb motiváció lenne azoknak akik már unják a munkásverést és egyéb dolgokat... nyeremények meg mint mondtam nem kell hogy gringo szintűek legyenek, valamilyen színű boríték/kisebb mennyiségben rög, buffok... akár valamilyen eredmény is x számú eventgyőzelemhez kötve ... na mindegy ha lesz belőle valami lesz, ha nem nem..

ez világonként eltérő lenne vagy minden világot egybevéve? utóbbi esetében azt gondolom, h a kisebb világok csak némi "csalással" érhetnének oda az első helyre.. tudom-tudom.. itt soha-senki se csal azért, h jobb eredményt érjen el.. :)
előbbi esetében sem biztos, h tiszta kézű lenne a győztes..
 

Lacx

2x
Speed győztes 2022
ez világonként eltérő lenne vagy minden világot egybevéve? utóbbi esetében azt gondolom, h a kisebb világok csak némi "csalással" érhetnének oda az első helyre.. tudom-tudom.. itt soha-senki se csal azért, h jobb eredményt érjen el.. :)
előbbi esetében sem biztos, h tiszta kézű lenne a győztes..
Minden világon lenne
 

Monó

Game Master
The West Csapat
Game Master
ez világonként eltérő lenne vagy minden világot egybevéve? utóbbi esetében azt gondolom, h a kisebb világok csak némi "csalással" érhetnének oda az első helyre.. tudom-tudom.. itt soha-senki se csal azért, h jobb eredményt érjen el.. :)
előbbi esetében sem biztos, h tiszta kézű lenne a győztes..
Jól látod, sajnos ez szab határt a lehetőségeknek. De ha van konkrét tervetek, ami megvalósítható, osszátok meg velem, szívesen fogadom.
 

Dór férfi

Active Member
Sziasztok!

Valószínűleg már volt ez az ötlet:
Jó lenne, ha nem csak bétán, hanem itt is sokkal olcsóbb lenne a pontozó lötyi (legyen 50 kötvény körül), s akkor hetente többször lehetne pontozni. Miért jó ez? Kötvényt főleg erődharcon lehet szerezni, vagy eventeken, így talán nőne az aktivitás.
A másik ötlet, hogy mindenkinek lehessen úgymond egy külön erődös és egy normál pontozása (szerintem ezt is mondta már valaki, csak elég régen).

Dór
 
Sziasztok!

Valószínűleg már volt ez az ötlet:
Jó lenne, ha nem csak bétán, hanem itt is sokkal olcsóbb lenne a pontozó lötyi (legyen 50 kötvény körül), s akkor hetente többször lehetne pontozni. Miért jó ez? Kötvényt főleg erődharcon lehet szerezni, vagy eventeken, így talán nőne az aktivitás.
A másik ötlet, hogy mindenkinek lehessen úgymond egy külön erődös és egy normál pontozása (szerintem ezt is mondta már valaki, csak elég régen).

Dór
Valóban lehetne olcsóbb arra hivatkozva, hogy örüljön az inno, hogy valaki játszik még a játékkal. Én meg szeretek naponta pontozni amúgy is. :/
 

botty12 neu

Member
MPI: ha a lobbyba lépés előtt már az adott ruhában kellene lenni és az adott 1 perc alatt míg a képességeket állítjátok nem lehetne változtatni, akkor egy banális számolással (ép, sebzés, egyéb értékek vizsgálatával) határozottan kiegyenlítettebb lehetne a csapatok elosztása. Amint a játék indul az öltözködés ismét lehetséges.

Előny: élvezetesebb harcok, egy-két kilépés elkerülése, feltehetőleg motiváltabb játékosok

Hátrány: amikor összejön a 6 ember és felugrik az ablak, akkor nem tudsz öltözni, míg nem kattintasz, tehát előre kell gondolni (vagy ezt a hibát kiküszöbölni) és MPI-s ruhában várakozni, ami alapvetően nem jelent gondot, ha 10 percezel vagy órásozol a keris, termékes stb. cuccod a munkavégzés befejezése előtt 30mp-vel (mert ha bedob 30 mp-ig nem tudsz kattintani) felveszed és kész, bár elegánsabb lenne egy fejlesztésbeli változtatás ennek a kiküszöbölésére, mivel ha éppenséggel védős párbajos ruhában vagy, mert támadásokat vársz, akkor megszívtad, de itt szerintem elég szűkös az érintettek listája.

UI: MPI hülyeség és társai kommentek meleg szívű fogadtatása garantált :)
 

Lacx

2x
Speed győztes 2022
MPI: ha a lobbyba lépés előtt már az adott ruhában kellene lenni és az adott 1 perc alatt míg a képességeket állítjátok nem lehetne változtatni, akkor egy banális számolással (ép, sebzés, egyéb értékek vizsgálatával) határozottan kiegyenlítettebb lehetne a csapatok elosztása.
Szerintem a szinten kívül mást nem néz jelenleg a csapatelosztasnál
 

botty12 neu

Member
Szerintem a szinten kívül mást nem néz jelenleg a csapatelosztasnál
Persze, a javaslat ennek a megváltoztatására irányul. Hiszen az életed, találati értéked és bónuszaid kiszámítására az algoritmus már benne van a játékban, mert anélkül nem menne az MPI. Ha induláskor nem változtathatsz a ruhádon, ezeket a lobby megnyitása előtt kiszámolja a gép, pontoz, rangsorol vagy valami (egyetlen viszonylag egyszerű algoritmus is megtenné, nem kell 15 szempont szerinti súlyozás), ezáltal a csapatok összeállítása nem a szint szerint lesz, hanem pl. a csapat összpontszáma szerint.
Kis erőfeszítést igényel, Innogames szinten nem saccolnám 1000 Euró fölé a változtatás költségét, amennyiben egy programozót erre felfogadnának, de nyilván van nekik is vmi fizetett saját.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent