Általános beszélgetés a JÁTÉKkal kapcsolatban

ChickenMcGuy

Community Manager
The West Csapat
Community Manager
Csirke.. két kérdésem lenne:

1. "Csapatjutalomnál az aktuális, világ záráskor lévő csapatod által elért eredmény számít, így azok, akik csapatot váltottak, a jobb jutalmat igényelhetik."

Kérdésem az, hogy miért? Így is megkavartátok a dolgokat, miért kellett ezt a pluszt hozzátenni? Félreértés ne essék, nem sajnálom tőlük.

2. "Nevada csapatnál egy extra El Gringo szettdarab került kisorsolásra."

A kérdés ugyanaz, mint a fenti.

"Természetesen előfordulhat még pár extra jutalom kiosztásra, ha így történne, azokat a későbbiek során megemlítjük." Kiírásunk tartalmazta az alábbi mondatot. Ezzel a jogunkkal éltünk, sajnálom, hogy nem nyerte el a tetszésedet, hogy a kiírás alapján cselekedtünk.

Utólagosan módosított szabályokkal tarkított esemény volt. Ehhez őszintén nem tudok gratulálni. S nem, nem érdekel, hogy a fél vezetőség végigpárbajozta a végét. Hozzáteszem, h mindezek a harcok után történtek, tehát az eredeti eseményhez ennek már semmi közének nem kellett volna lennie..

Az esemény alatti szabálymódosítások az a csapatvezetők által javasolt és általuk elfogadott kéréseken alapultak. Ezzel kapcsolatban visszajelzéseitek alapján, a jövőbeli eseményeinken figyelembe vesszük, hisz számunkra fontos a visszajelzésetek.

Teljes mértékben megértjük, hogy mindenkinek lehet és van egy önálló és egy csapat által képviselt nézőpontja, akár jutalmazás, akár az általános szervezés terén is. Ezeket igyekeztünk mindig is figyelembe venni, ez alapján alakítani az eseményeinket. Egészen nagy rugalmasságot képviseltünk a bajnokságunk során minden téren. Szabályaink keretén belül igyekeztünk a lehető legtöbbet kihozni belőle a végsőkig, játékszabályainktól át egészen az eseményszabályokig.
 

Kanyim

Veteran Member
A későbbi esetleges hasonló eseményekre jelezném hogy igen sok játékosnak nem tetszett a második sansz a játékosoknak, mert az felborította a csapatok egyensúlyokat (persze az érintett játékosok és csapatok véleménye más de azért a másik oldalt is megemlítem)
Valamint a hirtelen előkerült második Gringo jutalom is eléggé érdekeses. Többen bedobták hogy valyon akkor is előkerült volna ha másik csapat végez a 2. helyen...... Szóval az ehhez hasonló összeesküvés elméletek ellen jó lenne ha az értékesebb jutalmaknál nem lenne variálgatás, vagy legalábbis nem a verseny után.
 

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
Ha már összesesküvés elméleteknél tartunk,lenne nekem is egy. Mégpedig, hogy az esetleges extra gringo és a csalásra irányuló jutalommegvonás nincs-e összefüggésben? Azaz olyantól vontak el jutalomat aki gringot kapott volna, így azt ki akarták osztani?

Igazából a csapatok offsága miatt a harcok már a kezdetektől sok esetben eldőltek, nekem,mint másik játékosnak nincs hatásom arra, hogy másik csapattársam be sem lép a szerverre. Szóval ez ellen tenni sem nagyon lehet, én legalábbis nem látom hogyan, főleg ha előtte megígéri on lesz. Továbbá a hfbc-nek nekem az egymás elleni erődön kéne eldőlnie,nem azon hogy melyik helyen több az off. Lehet ezen vitatkozni jó volt -e vagy nem,de az biztos a vége messze nem lett volna ilyen izgalmas.

Gratulálok a nyerteseknek, köszönöm hogy végre újból izgulhattam egy harcon.
 

Pedro José Donoso

Veteran Member
Csak úgy extra halkan megjegyezném ,hogy lehet itt méltatlankodni,de megvan minden döntésnek a háttere.
A plussz gringot se puszira adták,de nem is a szerver végi párbajozgatások miatt ;)
Lehet jönni ,dobálózni azzal,hogy a megtolt csapat
A megtolt csapat, a megbeszéltek alapján az induló létszám kaszt/fő alatt harcolt a döntőben is,attól hogy kaptunk plussz embereket,nem lett több katonánk egy adott harcon belül ;)
Ezer bocsánat.
De a csapatvezetők mindegyike elfogadta ezeket a változtatásokat.
Az hogy néhány embernek keserű szájíze van emiatt,sajnálom.
Olyanba pl bele se mentem hogy a győztes csapat összeszedettségben meg úgy mindenben annyira a mezőny fölé nőtt hogy jobban megérdemelték volna ők az extra Gringot mint a megtolt és toldozott második csapat.
 

Lacx

2x
Speed győztes 2022
Olyanba pl bele se mentem hogy a győztes csapat összeszedettségben meg úgy mindenben annyira a mezőny fölé nőtt hogy jobban megérdemelték volna ők az extra Gringot mint a megtolt és toldozott második csapat.
Tényleg jók voltak, de a végén mikor már teljes létszámmal voltak a Nevadások, ők is nagyot mentek. Egyébként a győztes csapat csak 2. lett volna akkor, hogyha nem dobja el a gép Pantheont az utolsó harcon a másik oldalra, mert pont az a pár ezer sebzés hiányzott, lehet ezért is járt a plusz Gringo.

Amúgy én senkinek nem adtam volna gringot 14 órányi játékra.
 

Mr. T.

THE DEVIL
Tényleg jók voltak, de a végén mikor már teljes létszámmal voltak a Nevadások, ők is nagyot mentek. Egyébként a győztes csapat csak 2. lett volna akkor, hogyha nem dobja el a gép Pantheont az utolsó harcon a másik oldalra, mert pont az a pár ezer sebzés hiányzott, lehet ezért is járt a plusz Gringo.

Amúgy én senkinek nem adtam volna gringot 14 órányi játékra.

de nekünk volt egy Annarose-unk, nekik meg nem :P

De a csapatvezetők mindegyike elfogadta ezeket a változtatásokat.

volt választási lehetőségetek? mármint lehetett volna azt mondani, h ne osszák fel az utolsó helyezett csapatot, hanem maradjon minden a régiben?
 

ChickenMcGuy

Community Manager
The West Csapat
Community Manager
volt választási lehetőségetek? mármint lehetett volna azt mondani, h ne osszák fel az utolsó helyezett csapatot, hanem maradjon minden a régiben?

Ez az ötlet a B csapat vezetőjétől származott, utána került szavazásra az ötlet a vezetők közt. Változtatások nagyja vezetői kérésre és szavazáson dőlt el.
 

Pedro José Donoso

Veteran Member
de nekünk volt egy Annarose-unk, nekik meg nem :P



volt választási lehetőségetek? mármint lehetett volna azt mondani, h ne osszák fel az utolsó helyezett csapatot, hanem maradjon minden a régiben?
Volt választási lehetőség,és én megtudom mutatni neked ,5 főt mondtam,annyi kellene,mivel nálunk is az on létszám volt a gond,ahogy a másik 2 csapatnál is.
A csapatvezetők elfogadták a felosztást,Ernest és Cube is ,Orjás és Chris is.
Mikor jött hogy 24 fő jelzett vissza Chriséktől,akkor Ernest és Cube is aztmondták hogy hozzájuk nem kell plussz fő.
Ezután jött az a döntés hogy 12-12 főt kapunk mi és Orjásék.
Értem hogy egy részről mi a problémátok,de ti pedig azt értsétek,hogy én védésre-támadásra ugyan úgy 42-46 főt tudtam bevinni. Az hogy onok voltunk max létszámon szinte,ennyit jelentett.
Direkt le lett fektetve még az is,hogy az így kapott játékosokkal nem kerülhetünk taktikai előnybe.
Pl volt 27 katonánk az alapcsapatban,mi harcra nem vihettünk be több katonát attól hogy lett 36 katonánk a városban.
 

Pedro José Donoso

Veteran Member
Persze mondhattam volna,hogy nem kell plussz,de akkor az lett volna,ami a csoportkörben is volt,hogy kiállunk 5-10 offal,meg támadáson is 43 fővel kb amiből x fő off.
Alapvetően jogos,hogy na de hát a csapat adott volt,abból kéne dolgozni ami van. Csak akkor olyan színvonalú harcok lettek volna az elődöntőben is,mint a csoportkörben,és szerintem az ,nem a jó út volt .
Sok volt az 5 csapat indulásnak,ez bebizonyosodott,sajnos max a 4 csapatnyi játékos az,aki valóban aktív is a normál szervereken harcokon.
Én cseszettül sajnálom,mert ha kiserődben ilyen színvonalú harcokat lehetne nyomni a normál szervereken,biztosan több játékost vonzana be.
 

Mr. T.

THE DEVIL
Értem hogy egy részről mi a problémátok,de ti pedig azt értsétek,hogy én védésre-támadásra ugyan úgy 42-46 főt tudtam bevinni.

mint mindenki más is.. :P
sajnálom, de ez ebben a formában magas labda volt :)

--

értem- és köszi a válaszokat :)
s igen, valóban sok volt az 5 csapat, még szerintem a 4 is.. figyelembe véve, h mindenhol voltak offok már a kezdektől fogva..
 

Pantheon

New Member
Persze mondhattam volna,hogy nem kell plussz,de akkor az lett volna,ami a csoportkörben is volt,hogy kiállunk 5-10 offal,meg támadáson is 43 fővel kb amiből x fő off.
Alapvetően jogos,hogy na de hát a csapat adott volt,abból kéne dolgozni ami van. Csak akkor olyan színvonalú harcok lettek volna az elődöntőben is,mint a csoportkörben,és szerintem az ,nem a jó út volt .
Sok volt az 5 csapat indulásnak,ez bebizonyosodott,sajnos max a 4 csapatnyi játékos az,aki valóban aktív is a normál szervereken harcokon.
Én cseszettül sajnálom,mert ha kiserődben ilyen színvonalú harcokat lehetne nyomni a normál szervereken,biztosan több játékost vonzana be.
Pedro, biztos létszámhiányos csapat ellen nagyobb dicsőség nyerni, csak mi még ezt nem tudjuk...
 

Pedro José Donoso

Veteran Member
mint mindenki más is.. :P
sajnálom, de ez ebben a formában magas labda volt :)

--

értem- és köszi a válaszokat :)
s igen, valóban sok volt az 5 csapat, még szerintem a 4 is.. figyelembe véve, h mindenhol voltak offok már a kezdektől fogva..
Igen..
Remélem mindenesetre hogy lesz folytatás,kicsit jobban összerakott csapatokkal,akár egy sima liga jelleggel,3 csapat,oda vissza meccsek,pontszámok alapján pedig lehet győztest hirdetni.
1.5 hét alatt lezavarható lenne akár.
 

Kanyim

Veteran Member
Értem hogy egy részről mi a problémátok,de ti pedig azt értsétek,hogy én védésre-támadásra ugyan úgy 42-46 főt tudtam bevinni. Az hogy onok voltunk max létszámon szinte,ennyit jelentett.
Ha szerinted 46 on-t ugyanolyan kiállítani 60főből mint 50ből akkor nincs is több kérdésem :D

Ha te kaptál volna plussz 1 gringot,akkor is itt méltatlankodnál?
Ha úgy érezném hogy nem megérdemelten akkor igen ;)


Maradjunk abban hogy pont jó hogy ez csak évente van, mert akikkel erről csak beszéltem a csapatunkból úgy kivannak akadva hogy jelenleg eszük ágában nem lenne jönni még1x.

De témát én hagyom mert közben megtudtam máshonnan amiket akartam.
 

Bulldog

Member
Sok volt az 5 csapat indulásnak,ez bebizonyosodott,sajnos max a 4 csapatnyi játékos az,aki valóban aktív is a normál szervereken harcokon.
Én cseszettül sajnálom,mert ha kiserődben ilyen színvonalú harcokat lehetne nyomni a normál szervereken,biztosan több játékost vonzana be.
Én a jelentkezőkön kívül hiszem hogy össze tudtam volna rakni egy csapatot, szerintem azért volt kevés jelentkező mert a nyereményeket már megint sorsolták (ami miatt én személy szerint tudtam hogy nem fogok nyerni gringot és így is lett nem meglepő, de még a fényes waupee-t sem pedig a gyakorló harcokon kívül 1 harcot hagytam ki ott is jeleztem ha kellek suttogjatok rám szerintem lehetett volna nekem is adni simán de más csapattársamnak is. Mindenesetre akik kapták szintén megérdemelték mert ahogy láttam nem az offoknak osztották ki.) Illetve a csapat vezetők toborzása se volt az igazi az 1-es csapatén kívül akik elküldték a jelentkezési form tg-t mindenkinek ahogy kell és illik, meg is lett az eredménye számomra is vitathatatlan hogy megérdemelték a győzelmet, de szerintem a mi csapatunk is esélyes lett volna ha nem az utolsó harcra szedjük össze olyan szépen magunkat hanem az elejétől. Tehát összességben a csapatvezetők nagyon jó munkát végeztek le a kalappal, de az esemény előtti toborzót jobban meg kellett volna nyomni és ha még a nyeremények is biztosabbak lettek volna (tehát nem sorsolgatás meg szavazgatás a support részéről) szerintem még többen jöttek volna. Csak pár meglátás tőlem a következő ilyen eseményre ami szerintem ha ezeket betartjuk sokkal többen jelentkeznek majd én még egy erőddel feljebb is mennék (közepesbe) kiférne 3-4 csapat.
 
Tényleg jók voltak, de a végén mikor már teljes létszámmal voltak a Nevadások, ők is nagyot mentek. Egyébként a győztes csapat csak 2. lett volna akkor, hogyha nem dobja el a gép Pantheont az utolsó harcon a másik oldalra, mert pont az a pár ezer sebzés hiányzott, lehet ezért is járt a plusz Gringo.
Majd ha megtanulja rendesen lerakni a karakterét :D

mI lEtT vOlNa Ha
 
Fent