Áll a farsang... (képek)

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Sziasztok, :)

Aki szeret sütni, ne tudjon lustálkodni, nos én indultam ezen versenyen, induljatok ti is, hogy röghegyetek legyen. ;) ☕


588IMG1484.jpg


471IMG1482.jpg



Rózsafánk. :)

35 dkg liszt, 3 tojás, 4 evőkanál porcukor, Késhegynyi szódabikarbóna, 2-3 evőkanál tejföl, csipetnyi só, meggy- vagy cseresznyebefőtt, olaj a kisütéshez.


A megszitált lisztet tálba tesszük. Közepébe egy kis mélyedést készítünk, és beleteszünk 2 egész tojást és egynek a sárgáját, a porcukrot, a szódabikarbónát, a sót, és a tejföllel összegyúrjuk. Nagyon jól kidolgozzuk, kicsit pihentetjük, késhát vastagságúra kinyújtjuk. Nagy recés szélű, három különböző méretű pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. A legnagyobb lapocskát alulra tesszük, közepét kevés tojásfehérjével megkenjük, rátesszük a középnagyságú, majd megkenés után a legkisebbet. Ha összeraktuk, ujjunkkal a közepét megnyomjuk, a széleit bevagdossuk, és forró olajban pirosra sütjük. Egyszer megfordítjuk. Kiszedjük, lecsepegtetjük, vaníliás porcukorral megszórjuk. A közepébe egy szem meggy- vagy cseresznyebefőttet teszünk és tálaljuk.


…Jó étvágyat kívánok! :rolleyes:

Adios'
 

DeletedUser17562

Vendég
Üdv!
  • Túrófánk
Hozzávalók : 25 dkg túró, 25 dkg liszt, 1 kis pohár tejföl, 3 tojás, 3 evőkanál kristálycukor, 1 cs. vaníliás cukor, 1 teáskanál szódabikarbóna, 1 citrom reszelt héja, csipet só

Elkészítés : A túrót villával törjük össze, keverjük ki a tejföllel, majd a tojásokkal is. Adjuk hozzá a kristálycukrot, a vaníliás cukrot, a sót, és a citromhéjat is. A liszthez keverjük hozzá a szódabikarbónát, és kisebb adagokban keverjük a túrós masszához.

Bő olajban, közepes hőfokon süssük ki a vízbe mártott kanállal kiszaggatott fánkokat.

P1170006_2.jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8504

Vendég
SZALAGOS FÁNK
Resize of P1220045.JPG

ELKÉSZÍTÉS


  • 3 dl tejet meglangyosítunk, belemorzsolunk 3 dkg élesztőt és beleteszünk 1 evőkanál porcukrot. Amikor az élesztő megkel, 5 dkg vajjal, 2 tojássárgájával, 1 pohárka rummal, késhegynyi sóval és 50 dkg liszttel közepes keménységű kelt tésztát készítünk. Nagyon jól kidolgozzuk, ennek következtében elég lágy tésztát kapunk. Langyos helyen másfélszeresére kelesztjük. A kelés után nyújtódeszkára borítjuk, és ujjnyi vastagra nyújtjuk. Fánkszaggatóval vagy pohárral kiszaggatjuk, ruhával letakarva 30 percig kelesztjük. (Ha tovább keleszjük, nem baj). A fánkot középforró olajban egyenletes tűzön sütjük. (Fritőzben is lehet.) A sütésnél vigyázzunk arra, hogy a deszkán fekvő fánk felső része kerüljön az olajban alulra. Sütés elején az edényt fedjük be. Megfordítás után vegyük le róla a fedőt. A pirosra sült fánkot szűrőkanállal szedjük ki, és még melegen szórjuk meg vaníliás porcukorral.
 

strategicfan

Active Member
Sziasztok, én is elkészítettem a fánkot, csak még nem jutott idő feltenni, kipróbált finom recept :)
Szalagos fánk

Hozzávalók:

3 dl tej
3 dkg élesztő
1 evőkanál porcukor
5 dkg vaj
2 tojássárgája
0,5dl rum
50 dkg liszt
(vaniliás cukor, lekvár tetejére ízlés szerint)


3 dl tejet melegítünk, belemorzsoljuk 3 dkg élesztőt és beleteszünk 1 evőkanál porcukrot. Ha az élesztő megkel, 5 dkg vajjal, 2 tojássárgájával, féldeci
rummal, csipet sóval és 50 dkg liszttel közepes keménységű kelt tésztát készítünk. Jól kidolgozzuk, ennek következtében elég lágy tésztát kapunk. Langyos
helyen másfélszeresére kelesztjük. A kelés után nyújtódeszkára borítjuk, és ujjnyi vastagra nyújtjuk. Fánkszaggatóval vagy pohárral kiszaggatjuk, ruhával
letakarva 30 percig kelesztjük. A fánkot középforró olajban egyenletes tűzön sütjük. A sütésnél vigyázzunk arra, hogy a deszkán fekvő fánk felső része
kerüljön az olajban alulra. Sütés elején az edényt fedjük be. Megfordítás után vegyük le róla a fedőt. A pirosra sült fánkot szűrőkanállal szedjük ki, és
még melegen szórjuk meg vaníliás porcukorral. Tálalásnál kínálhatjuk házi lekvárral, illetve vaníliás cukrot szórhatunk rá. (Én házi eperlekvárt használtam)
Jó étvágyat!
szalagos fánk3.jpg
 

Latyi007

Active Member
Sziasztok!

Amerikai lyukas fánk és története...

Mivel elmeséltétek a fánk lyuk feltalálásának történetét, nem átallottam éjt-nappallá tenni, hogy felkutassam az ősi receptet és feltalálóját. Sajnos Hanson Gregory kapitánynak már csak egyenesági leszármazottját találtam meg (érthető módon :) ), aki szégyenszemre vagy dicsőséges módon eladta a világhírű receptet! Soha ki nem találjátok, hogy kinek adta el... ezért inkább elárulom: aki vagy ami most ezt a fánkot elkészíti, Ti is ismeritek, nem más mint a Tesco! :D
Bizonyságul elhoztam nektek a fényképeket róla (remélem sikerül beilleszteni):

[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=971DSC_0002.jpg] [/URL]

Végezetül az ősi recept, melyet Hanson Gregory kapitány leszármazottja, akit mindenki csak Muffaló Billként ismer, átadott a Tesco részére :

Hozzávalók
50 dkg liszt
1 kávéskanál só
2,5 dkg só
3 dl tej
4 ek cukor
1 csomag vaníliás cukor
1 db tojás sárgája
5 dkg margarin
1 l olaj

Az élesztőt felfuttatjuk a langyos tejben, 1 evőkanál cukorral.
A liszthez adjuk a sót, a maradék cukrot, a vaníliás cukrot, a felfutott élesztőt, a szobahőmérsékletű margarint és a tojás sárgáját, majd alaposan kidagasztjuk.
Meleg helyen kb. 1 óra alatt, a duplájára kelesztjük.
Enyhén lisztezett felületen, másfél cm vastagra nyújtjuk.
Egy közepes méretű, lisztezett pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
A korongok közepébe, hüvelykujjal lyukat nyomunk úgy, hogy a tészta ne szakadjon át.
Egy magasabb falú edényben, felforrósítjuk az olajat, addig is kel még a tészta.
Közepes lángon, többször megforgatva karamellbarnára sütjük, mindkét oldalukat. Vigyázzunk, mert hamar sül!
Konyhai papírtörlőn, hagyjuk a felesleges olajat lecsöpögni.
Porcukorral meghintve, bármilyen ízesítésű lekvárral kínáljuk.
18 db fánk sült, ebből az adag tésztából.

Jó étvágyat! ;)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5661

Vendég
Sziasztok!

Az én receptemhez a következő hozzávalókra van szükség:

500 g liszt (nálunk nem lehet kapni hetek óta, javaslom a gabonaörlést)
1 tojás (szkanderezés)
6 dl tej (zöldfülűek kalauzolása)
1 evőkanál cukor (cukornádvágás)
25 g élesztő (talán a vegyesboltban, pult alól kaphattok)
1 dl rum (18 év alattiak, alacsony szintűek, vagy az alkoholszállítást végezni nem tudók elhagyhatják)

Első lépésben az élesztőt kell felfuttatni. Ehhez 1 dl tejbe egy kis cukrot teszünk, megmelegítjük, majd az élesztőt belemorzsoljuk, és 2-3 percre meleg helyen állni hagyjuk. Ezalatt a lisztet a tojást a maradék tejet és cukrot, esetleg rumot elkezdjük összedolgozni. Ebbe jöhet a felfutott élesztő. A továbbiakban rengeteg kitartásra és egy kis kézügyességre lesz szükségünk. A tészta dagasztását betesszük kétszer 10 percre, higgyétek el több megy el majd vele mint 10 energia. A kellően megdolgozott tészta hólyagos és nem ragad az edény falára. Ezt fél-egy órára meleg helyen kelesztjük, előtte liszttel meghintjük és letakarjuk.

A megkelt tésztát egy centisre nyújtjuk, szaggatóval, pohárral vagy bögrével kiszaggatjuk. Majd ismét pihentetés jön kb fél óráig a nyújtódeszkán, vagy mivel nem fog elférni rajta, egy tálcán.

A sütést én már teljesen "vadnyugatiatlan" módszerrel végeztem. A szagok minimálisra csökkentése érdekében olajsütőt használtam. Ebben kb egy perc után, ha magától nem fordul meg a fánk meg kell fordítani, és összesen 2 percig kell sütni. Fontos, hogy először a deszkával érintkező oldalával lefele kell az olajba rakni (fogalmam nincs miért).

Tálaláshoz sárgabaracklekvárt és porcukrot ajánlok. Jó étvágyat kívánok!

IMAG0012.jpg
 

DeletedUser17561

Vendég
Sziasztok!

Hozzávalók:
  • 60 dkg finomliszt
  • 3,5 dkg élesztő
  • kb. 2,5 dl langyos tej
  • 4 ek. cukor
  • 4 tojás sárgája
  • 0,5 dl rum
  • 8 dkg olv. vaj
Először felfuttatom az élesztőt egy kevés langyos tejben. A maradék tejjel és a többi hozzávalóból lágy, hólyagos tésztát dagasztok, az olvasztott vajat csak a legvégén adom hozzá. Kiolajozott kelesztőtálban duplájára kelesztem, majd lisztezett deszkára borítom. A kezemmel lapogatom el olyan jó ujjnyi vastagra. Fánkszaggatóval kiszaggatom, majd egy abrosszal letakarom az egészet. Fél órát kelesztem. Olajat melegítek egy nagyobb lábasban. A fánkokat úgy teszem bele, hogy a felső felük kerüljön először az olajba, az ujjammal benyomom a közepüket. Fedővel letakarva kb. másfél percig sütöm, majd megfordítom őket, és fedő nélkül is másfél percig. Az olaj jó meleg kell legyen, de ne túl forró, mert akkor csak kívülről ég meg, a közepe nyers marad, ha nem elég meleg, akkor megszívja magát olajjal, bár a rum segít ezt megelőzni.

Díszítés izlés szerint :)

P1300002.JPG

P1300004.JPG
 

DeletedUser16937

Vendég
ez most komoly????latyi nyert????bakker ha én ezt tudom én is lementem volna a tesco expresszbe vettem volna 4 fánkot mert ez biza onnan van!!!vagy a sparból mindegy!!!és vettem volna a netről egy receptet és indulok én is :O pofám leszakad komolyan.....
 

DeletedUser16937

Vendég
azt írja hogy lyukat nyomunk a közepébe hogy a tészta ne szakadjon át és lekvárral kínáljuk.....:D :D
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
ez most komoly????latyi nyert????bakker ha én ezt tudom én is lementem volna a tesco expresszbe vettem volna 4 fánkot mert ez biza onnan van!!!vagy a sparból mindegy!!!és vettem volna a netről egy receptet és indulok én is :O pofám leszakad komolyan.....


NA, VÉGRE... Leesett valakinek a turpisság :D :D :p!!!
 

DeletedUser17478

Vendég
ez most komoly????latyi nyert????bakker ha én ezt tudom én is lementem volna a tesco expresszbe vettem volna 4 fánkot mert ez biza onnan van!!!vagy a sparból mindegy!!!és vettem volna a netről egy receptet és indulok én is :O pofám leszakad komolyan.....
Semmi sem teszi olyan élessé a látást, mint az irigység. :P :)
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Ez nem irigység :D Mert tictac nem is játszott, akkor miért lenne irigy?! :D :P Irigy az én lehetek, de én is inkább igazságtalanságot érzek, mint irigységet... akkor éreznék irigységet, ha Latyi igazságosan nyert volna, de az akkor is egy elismerés lenne, mert az elismerés legőszintébb formája az irigység............... :) De sebaj, legfeljebb majd mi is bolti anyaggal versenyzünk akkor lenne némi sanszunk a győzelemre ;) :D
 

DeletedUser16937

Vendég
hát igen a többieket sajnálom mivel ők tényleg neki álltak sütni kelesztettek órákat aztán szépen lefényképezték hogy hátha ők nyernek ez meg lemegy a boltba vesz pár ilyen szart keres egy receptet max 15 percet vesz igénybe és hopp ő nyer....ez a westes csapat egyre jobban azon van hogy az ember a játék gondolatát is elkerülje mert úgy is ezek a linkek nyernek :S őszintén gratulálok latyinak hogy ilyen sokat fáradozott a nyereményéért!
 

DeletedUser

Vendég
Oke lehet igy is nezni... meg ugy is, hogy lelemenyes volt es ravasz. Oke nem volt fair dolog, de neki legalabb eszebe jutott. Kilogott a tomegbol, "lustasagaval" megtalalta a legkonnyebb modot a dologra, es ez kifizetodott. Ha csak egyel tobb ember is megcsinalta volna ugyanezt, mar rogton mas lenne a velemeny. Probalt egy kis turpissagot csinalni, es ha mar masnak nem jutott eszebe, hat igy jartak. Megvolt tiltva? Nem. :) Beallt a tomegbe? Nem. Megnyerte? Igen. Na, valahogy egy kicsit a valo elet is igy mukodik.

Amugy itt Angliaban tok finom ez a fank, legalabb ez izletes.
 

DeletedUser8504

Vendég
Szerintem jó szöveget írt mellé, a kép is jó, és nem volt sunyi. Leírta honnan van... a receptet meg mások is (én is) a netről szedjük, egyszerűen ennyit fejlődött a technika, könnyebb googlizni, mint szakácskönyvet lapozni. Az igazat megvallva én is rá szavaztam volna, mert kitűnik a többi közül, ezért megérdemli. A való életben is sokszor a kreativitással többre lehet menni, mint szorgalommal.
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Szerintem jó szöveget írt mellé, a kép is jó, és nem volt sunyi. Leírta honnan van... a receptet meg mások is (én is) a netről szedjük, egyszerűen ennyit fejlődött a technika, könnyebb googlizni, mint szakácskönyvet lapozni. Az igazat megvallva én is rá szavaztam volna, mert kitűnik a többi közül, ezért megérdemli. A való életben is sokszor a kreativitással többre lehet menni, mint szorgalommal.


Kedves Supporterek,

Kb. Mikorra várható megint ilyen kis játék? :)

Szeretnék újra játszani és én is tescoban vásárolni hozzá valamit, hogy szintúgy nyerhessek. :P

Tisztelettel:

Egy "kreatív" játékos... :D

Ui. Ezt komolyan gondoltam ám, nem csak egy afféle ironikus hozzászólás ez :P
 
Fent