Továbbítva Új szakma és saját ház

DeletedUser17918

Vendég
Két javaslatom lenne:
1. Új szakma tanulásának lehetősége.
Az első szakma 700. szintjének elérésekor megjelenne egy kaland, aminek a teljesítésével lehetőség nyílna egy második szakma megtanulására.

2. Egy szabadon választott helyen egy saját ház, ami fejleszthető lenne (termékek és pénz). Ide lehetne behelyezni tárgyakat és termékeket, illetve aludni is lehetne benne. Ezeken kívül akár egy több játékos minigame-re is jó helyszínt nyújthat.
 

Sagrada

Active Member
Üdv!

Én nem gondolom, hogy két szakma kellene, de abban egyetértek, hogy lehessen szakmát váltani ha elérted a plafont a saját szakmádban.
Nem ingyen vagy új kalanddal. Lehessen kötvényért vagy rögért vagy rengeteg dollárért cserébe! Ha végig vitted az alap szakmád (minimum 700 pontig), évente 1 alkalommal mondjuk 3000 kötvényért cserébe legyen lehetőséged arra, hogy szakmát válts! De csak akkor, ha a szakmád végig vitted (minimum 700 pontig).
 
Élőben is több szakmája lehet egy embernek. A játék kihalóban van, senkinek nem lesz pár év múlva napokig, hetekig kedve keresgélni egy olyan embert aki letudja gyártani azt a bizonyos terméket amire szüksége van. (pl:lámpás)
Nyugodtan meglehetne oldani, hogy mindenki belekezdhessen az összes szakmába.
Tudom, hogy ez a szakmák alapkoncepciója ellen megy és megszűnik az összedolgozás. De lassan nem lesz kiknek összedolgozni, halott világok még halottabb világok hátán haldokolnak.
SZEMELLENZŐT vegyék már le magukról akik ezt a játékot menedzselik és ne csináljanak úgy mintha 2012-ben lenne.
 

t.p.p.

A megmondó ember
Élőben is több szakmája lehet egy embernek. A játék kihalóban van, senkinek nem lesz pár év múlva napokig, hetekig kedve keresgélni egy olyan embert aki letudja gyártani azt a bizonyos terméket amire szüksége van. (pl:lámpás)
Nyugodtan meglehetne oldani, hogy mindenki belekezdhessen az összes szakmába.
Tudom, hogy ez a szakmák alapkoncepciója ellen megy és megszűnik az összedolgozás. De lassan nem lesz kiknek összedolgozni, halott világok még halottabb világok hátán haldokolnak.
SZEMELLENZŐT vegyék már le magukról akik ezt a játékot menedzselik és ne csináljanak úgy mintha 2012-ben lenne.
A MEGMONDÓ NBER megmondja :D
 

senki600

Egy vasútbarát
Szép napot kívánok mindenkinek!
Tudom, hogy ez már régi topic, de 2019-2020 óta még szarabb a helyzet. Suli meg minden egyéb miatt csak hétvégén meg tanítási szünetben voltam, közbe felhalmoztam egy csomó kalandot, és mára oda jutottam, hogy sok szakmás termék kell, ám nem, vagy csak nagyon nehezen találok játékost, aki tud gyártani terméket. Minap El Dorádó világon kellett nekem 2+1 méz, amihez ugyebár kell mézprés, a mézpréshez markolat, ahhoz meg gyanta. Tehát 1 mézhez 3 szakma kell. Ha nincs olyan szerencséd, hogy a szakácsnak van mézprése, vagy a kovácsnak gyantája, akkor kb elég nehéz szerezni mézet. De tudnék mondani más világot is: Georgia világon ha valakinek kell istállómester által gyártott termék, akkor vagy vár jó sokat, mire abból a kevés létezőből válaszolnak neked, vagy felejtheted el. Szóval én azon vagyok, hogy valaki a szakmájában elér teszemazt 500 pontot (lehet több vagy kevesebb is akár, de semmiképp se a maximum), akkor jöjjön be valami kaland, ami ne legyen túl nehéz, de túl könnyű se, és ne kérjen irreális dolgokat, mint például vegyél 100 aranyrögöt, mert sokan nem költenek egy kihalófélben lévő játékra (én se). És akkor a szezonális kalandoknál sincs olyan nagy baj, ha nincs olyan terméked, amit nem tudsz gyártani.

Más: ha már itt szóba jött a saját ház, akkor meg lehetne ezt is valósítani. Folyamatosan jönnek az új és elvileg jobb szettek (ha van 1 ruhám, ahhoz ragaszkodok, nem váltok, innen az elvileg), és a régiek szépen szólva, semmit nem érnek. Új játékosok se jönnek annyira, mellesleg ha régi motoros megy új világra, akkor a régi világáról hoz inkább felszerelést. Éppen ma olvastam vmelyik témában, hogy a kezdőknek lehetne csinálni egy ilyen szettet, ami nem rossz ötlet, mert nem feltétlen van pénze az újoncnak venni egy elhasznált szettet (mondjuk Józsi 35-ös szinten van, de erődön akar teljesíteni, venne egy Amish szettet, de Béla ezt összesen 200000$-ért rakja piacra, de Józsinak csak 20000$-ja van, kölcsönt meg nem akar kérni. Béla meg nem fogja egy "kisgyerek" miatt annyiért adni, hiába van a Bélának több milliója). Na de vissza a saját házhoz,hogy én hogy látnám: lenne ott egy Bajszos 2.0, akinek el lehetne adni a felesleges termékeinket, tárgyainkat, és alkudna velünk, mint egy rendes piacon, csak virtuálisan. De lehessen tőle vásárolni is, persze nem a legújabb ruhaszetteket, de ha nem lesz 2. szakma, akkor árulhatna szakmás cuccokat (pl.: méz, lámpás, nyeregkápa, rejtett bomba, stb.), vagy akár kalandtárgyakat (a ma kezdődött húsvéti eventben az ilyen nárcisz, doboz zöldség nevű cuccokat nem, vagy csak 100 energia elteltével adja). Nem kéne, hogy minden nap legyen a Bajszos 2.0, lehetne a héten 2-3 nap is, mondjuk Kedd, Csütörtök, Szombat (ezt majd eldöntitek). És ha már saját ház, lehessen azt is fejlesztgetni, és lehessen benne olyan jót aludni, mint egy jól kiépített kaszárnyában, de nem tennék piacot, a városi boltokat, de a bank, hotel és a templom megmaradna, a bank azért, hogy lehessen pénzt lerakni, a templom meg nem végtelen kiépítésű lenne, hanem mondjuk csak pár szint, és ott is lehessen imádkozni, és a hotel meg az alvás miatt, viszont ezt a saját ház használatát feltételhez kötném: az alapítás kerüljön valamilyen tőkébe (és nem csak aranyrög, mert akkor azon a pár rögösön kívül senki nem használná), ha oda megy a játékos, legyen neki 1 imája (az a 15 perc soknak hangzik, de igazából nem), ha nem lenne ima, akkor valami legyen vele, vagy a házával) (persze nem lesz kötelező ezt használni, amit írok), és akkor lenne egy 2. városa, de lényegesen kevesebb elérhető dologgal, és nem húzhatná a végtelenségig.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van ötletetek, kritikátok, azt szívesen veszem, ha kérdés van, akkor vagy itt, vagy Georgián, El Dorádón vagy Louisiana világon megtaláltok, általában mindig elérhető vagyok. Ha hosszú és egyszerre nem emészthető, akkor bocsánat. További szép napot!
Senki
 

Zaszi

Veteran Member
A szakmás problémákra megoldás lehetne Angus a fotón látható formában. A kovács cserélhetné a kést kulacsra-gyantára-faszénre így ha a kaland valamelyiket kéri nem kell órákat várni egy másik szakmás emberre elég elmenni Angushoz.

Pl. a kovács az olvasztott vasat cserélhetné egy kancsó vízre vagy bőrszíjra (kénre nem mert nem árverezhető)
de az istállómester a bőrszíjat csak egy kancsó vízre (mert az olvasztott vas és a kén nem árverezhető ezért ezeket kaland nem is kérheti )

Tudom, nem egyforma a termék igény a különböző cuccoknál, de lehetne korlátozni a cserélhető mennyiséget. Pl. napi 1, mivel a kalandok általában minden szakmás termékből csak 1-et kérnek.
 

Csatolmányok

  • angusz kesz.jpg
    angusz kesz.jpg
    417,5 KB · Megtekintések: 14

Robert117

Legendary player (Retired)
A szakmás problémára megoldás, ha egy multiplayer játékot nem single player-ként játszol, és tartod a kapcsolatot más játékosokkal. Azért valljuk be 3 különböző szakmás aktív ismerőst nem nehéz szerezni, ráadásul ezen még sokat segít a város és a szövetség is, nem csak a piac és a kocsma chat. Azt gondolom, ha például mézborra van szükség, akkor az nem egy olyan feladatnak van szánva, hogy csak keress fel egy szakácsot, hanem bizony több emberrel kell beszélned, és megszervezni. Tekintheti ezt egy interaktívabb kalandnak is aki nem szívesen beszél másokkal, csak itt a kalandosztó helyett játékosok vannak, és nem automata szöveg jön, hanem tőled függ. Szerintem jól van így szervezve a szakma, mert valamennyire készteti a játékosokat arra, hogy nyissanak egymás felé, és közösségekben gondolkodjanak. Ezzel együtt egyébként számomra szimpatikus a Zaszi által felvázolt dolog, kényelmesebbé, dinamikusabbá teszi a játékot, és jól beépíthető.


A saját ház dolog érdekes ötlet, ebbe sok lehetőséget bele lehet látni, de a nagy részükre a fejlesztők szerintem nem lennének vevők, mert a jó dolgokért SOKAT és JÓL kell dolgozni. Az alvás (kaszárnya vagy hotel szerű) adja magát, de inkább új funkciót tennék még bele, mint a városokban már meglévő dolgokat. Egyébként a térképen sok a szabad hely, ahova úgy mint a városoknál is, lehetne egyénenként "házhelyeket" telepíteni. De magát a háznak a létrehozását magas szinthez, mondjuk 140-hez kötném(mert alatta sorra jönnek új funkciók, de itt már nincs igazán új impulzus), ahol egy kalandsor után válhatna láthatóvá ez az opció a játékosok számára.
Sőt megcsavarnám még annyival, hogy a létrehozáshoz az azt megelőző minden évből 3 vagy 4 különböző event teljes (akár bizonyos szintre fejlesztett) szettjét le kellene adni, így lenne benne némi kihívás és a régi szetteknek is lenne értelme/értéke. Az épületeket mondjuk lehetne építeni, ami leginkább a vándorcirkusz építéséhez hasonlíthatna; inkább idő, illetve termékek(akár szakmás is) kellenének hozzá, mint építős pontozás/szerelés. De magát az építést inkább meghagynám a városok részének, így egy viszonylag alacsony 3-as vagy 5-ös szintben maximalizálnék a háznál, a termék-igény lenne inkább magasabb.

Egy jó funkció közben eszembe jutott a házhoz:
Lehetne a háznak Trófea terme, vagy ilyen múzeum-szerű része, ahová minden játékos kiválaszthat mondjuk 3 egyénileg összerakott szettet és még 10 dolgot egyenként, de csak olyanokat, amivel rendelkezik, és akár adhatna alájuk egy rövid megnevezést, mint a múzeumi feliratok(amiket persze kötvényért lehetne módosítani, mondjuk 100 kötvény/módosítás/tábla). Ezzel egyedibbé, személyre szabottabbá lehetne tenni a játékot, és természetesen meg lehetne nézni egymás házának ezt a részét, bizonyos jelképes összegért, mondjuk 10.000 dollárért cserébe, aminek a fele kivonásra kerülne a játékból (ez a készítők érdeke a játékmenetben), másik felét meg a ház tulajdonosa kapná valamilyen cím alatt, amiből a házban ha ott jár fel tudna venni. A múzeum lenne a ház publikus része, így oda lehetne egyedi díszeket, kinézetbeli elemeket kitalálni. (A megvilágítás és a tartó vagy tároló, akár vitrin skin-ektől egészen a legsokszínűbb dekorációkig.) Ezeket a kinézetbeli elemeket lehetne szerezni akár 1-1 kalandból, eredményért, eventekkor, kötiért, rögért, milliós összegű dollárért, ahogy éppen szimpatikus. Szerintem ebben nagyon sok lehetőség van!
 

senki600

Egy vasútbarát
A szakmás problémákra megoldás lehetne Angus a fotón látható formában. A kovács cserélhetné a kést kulacsra-gyantára-faszénre így ha a kaland valamelyiket kéri nem kell órákat várni egy másik szakmás emberre elég elmenni Angushoz.

Pl. a kovács az olvasztott vasat cserélhetné egy kancsó vízre vagy bőrszíjra (kénre nem mert nem árverezhető)
de az istállómester a bőrszíjat csak egy kancsó vízre (mert az olvasztott vas és a kén nem árverezhető ezért ezeket kaland nem is kérheti )

Tudom, nem egyforma a termék igény a különböző cuccoknál, de lehetne korlátozni a cserélhető mennyiséget. Pl. napi 1, mivel a kalandok általában minden szakmás termékből csak 1-et kérnek.

Angus 1 jó ötlet, erre nem is gondoltam, végülis ő a Bajszos 2.0.

Mondjuk elég nehéz úgy nyitni, ha városfórumra írod, kell ez meg az, de válasz semmi, de ha a világi chatre van írva akkor se, vagy ha egy kihalófélben lévő világon már olyan kevés az egyik szakma résztvevője, hogy jobb ha feladod, mert talán fél év múlva lesz egy aktív. A 2. szakma lehetőségéről nem nagyon mondanék le, mert valamikor nagyon is jól jöhet egy második.

A saját ház ötlete egész jó, nekem tetszik, csak lehet a készítők nem akarnak, vagy ha igen, akkor is csak a lehetséges nyereséget (rög) akarják látni. És ha a cirkusz bekerült, átformálnám, mert amit ad a kötvényen meg az erőd buffon kívül kb szart nem érnek, mégis kinek kell egy erősítő bilincs, hacsak nem az a 20 vagy mennyi $ amit ad rá a Bajszos. Meg a Natty szett jó volt, sok éve, a balos jó, szerettük használni, meg egy kisebbnek jó is lenne, ha nem 80 szintes lenne. Vásári szett se kéne, de valamiért Eldón ráugrottak, így hagyjuk meg. És ha még mindig a vásár: a rendszer újraalkotása kéne, de ez másik topic. Csak a saját háznál is, hogy 3-4 teljes szettet dobjunk ki, és aki nem rendelkezik teljessel, csak dirib-darabbal? Lehet mondani, használj mást, de nem feltétlen nyerő ez. Nézzük a bábum Geón: van 2 erődös, 1 tp-s, meg egyéb ruhák, az menjen a kukába? Mert szerintem nem. A felesleges darab mehet a lecsóba, a többi ne, de ezt még megálmodom, megálmodjuk még, hogy hogy kéne, mert alapjáraton jó dolog ez.
 
Fent