Általános beszélgetés a JÁTÉKkal kapcsolatban

Lacx

2x
Speed győztes 2022
Sziasztok!
Úgy vettem észre, hogy a mai bónuszok óta van, hogy kettesével vagy hármasával veszi le egy munka a motivációt.
Igen mert ilyenkor magasabb mint 100 a motiváció. Ez arra jó, hogy ilyenkor nem csak 25t tudsz lenyomni a 75ig, hanem többet. Amilyen %ban töltesz motit majd annyi 15 secest tudsz végezni hogy visszamenjen arra ahonnan töltötted.
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Igen mert ilyenkor magasabb mint 100 a motiváció. Ez arra jó, hogy ilyenkor nem csak 25t tudsz lenyomni a 75ig, hanem többet. Amilyen %ban töltesz motit majd annyi 15 secest tudsz végezni hogy visszamenjen arra ahonnan töltötted.
Pontosan, ha most jól számoltam fejben, akkor 68 darab munka kell ahhoz, hogy a motiváció 75-re csökkenjen le, 34-et tudsz 100% motival elvégezni.
 

Bogyó

Game Master
The West Csapat
Game Master
Fórum Moderátor
Tudom, nem szerencsés ha a support állás foglal, ezt most játékosként írom, csak nincs másik accountom itt.

A piac azért piac, mert nyílt. Ha egy személyre leszűkítjük, akkor már nem piac, hanem ajándékozás. Akkor nevezzük így ezt az új opciót, és azt is meg lehet mondjuk keményen adóztatni, van rá példa, országunkban is így működik.

Én a piac átalakításával nem értek egyet. Annyi módja van annak hogy biztonsággal átadd.

1.) egy időben piacoltok (igen itt van némi kockázat de nekem még semmimet se lopták le így)
2.) Szövi piac, városi piac. Ha valaki lopkod, ki kell tenni a szöviből, városból. Ez csak a játék közösségen múlik, mennyire tűrjük meg deviánsokat.
3.) Rendes árért kitenni az illetőnek, hogy ne érje meg ellopni. Az akció után vissza juttatni a pénzt (akár egy túlárazott gabonával), így ehhez csak minimális tőke kell.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Tudom, nem szerencsés ha a support állás foglal, ezt most játékosként írom, csak nincs másik accountom itt.

A piac azért piac, mert nyílt. Ha egy személyre leszűkítjük, akkor már nem piac, hanem ajándékozás. Akkor nevezzük így ezt az új opciót, és azt is meg lehet mondjuk keményen adóztatni, van rá példa, országunkban is így működik.

Én a piac átalakításával nem értek egyet. Annyi módja van annak hogy biztonsággal átadd.

1.) egy időben piacoltok (igen itt van némi kockázat de nekem még semmimet se lopták le így)
2.) Szövi piac, városi piac. Ha valaki lopkod, ki kell tenni a szöviből, városból. Ez csak a játék közösségen múlik, mennyire tűrjük meg deviánsokat.
3.) Rendes árért kitenni az illetőnek, hogy ne érje meg ellopni. Az akció után vissza juttatni a pénzt (akár egy túlárazott gabonával), így ehhez csak minimális tőke kell.

Általában azokat érik ezek az incidensek, akik nem szövipiacon üzletelnek.
Illetve nem egyszer láttam olyat, hogy 7 napra kitesznek névre tárgyat nyilvános piacra :D
 

Proli Pete

Well-Known Member
Tudom, nem szerencsés ha a support állás foglal, ezt most játékosként írom, csak nincs másik accountom itt.

A piac azért piac, mert nyílt. Ha egy személyre leszűkítjük, akkor már nem piac, hanem ajándékozás. Akkor nevezzük így ezt az új opciót, és azt is meg lehet mondjuk keményen adóztatni, van rá példa, országunkban is így működik.

Én a piac átalakításával nem értek egyet. Annyi módja van annak hogy biztonsággal átadd.

1.) egy időben piacoltok (igen itt van némi kockázat de nekem még semmimet se lopták le így)
2.) Szövi piac, városi piac. Ha valaki lopkod, ki kell tenni a szöviből, városból. Ez csak a játék közösségen múlik, mennyire tűrjük meg deviánsokat.
3.) Rendes árért kitenni az illetőnek, hogy ne érje meg ellopni. Az akció után vissza juttatni a pénzt (akár egy túlárazott gabonával), így ehhez csak minimális tőke kell.
Egy csomó macera, egy minimális fejlesztés helyett. Ez a szöveg évek óta megy és évek óta rossz. Ki lehetne küszöbölni a játék legocsmányabb problémáját és évek óta nem történik meg. A gerinctelen tolvajok meg direktbe röhögik ki a normális játékosokat, mert tudják, hogy őket támogatja a rendszer. Ha lop, semmi következménye. Ha én leírom, hogy tolvaj, akkor kapom a büntetést.
Nem. Ez nem a közösségen múlik. A közösség semmit nem tud tenni ellene, amíg a játék támogatja az ilyen deviáns, közösségellenes magatartást. Ez a játék kimondottan mágnes az ócska trolloknak. Mit tud tenni a közösség? Megverni online nem tudom. Ha leírom a véleményem, én kapom a büntető pontokat. Egy troll nem akar várostag, szövitag lenni.
 

Proli Pete

Well-Known Member
Tudom, nem szerencsés ha a support állás foglal, ezt most játékosként írom, csak nincs másik accountom itt.

A piac azért piac, mert nyílt. Ha egy személyre leszűkítjük, akkor már nem piac, hanem ajándékozás. Akkor nevezzük így ezt az új opciót, és azt is meg lehet mondjuk keményen adóztatni, van rá példa, országunkban is így működik.

Én a piac átalakításával nem értek egyet. Annyi módja van annak hogy biztonsággal átadd.

1.) egy időben piacoltok (igen itt van némi kockázat de nekem még semmimet se lopták le így)
2.) Szövi piac, városi piac. Ha valaki lopkod, ki kell tenni a szöviből, városból. Ez csak a játék közösségen múlik, mennyire tűrjük meg deviánsokat.
3.) Rendes árért kitenni az illetőnek, hogy ne érje meg ellopni. Az akció után vissza juttatni a pénzt (akár egy túlárazott gabonával), így ehhez csak minimális tőke kell.
Amúgy a friss Nevadát épp veri szét troll. És semmi segítséget nem kapunk.
 

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
Amúgy a friss Nevadát épp veri szét troll. És semmi segítséget nem kapunk.
Amúgy itt nem értem milyen segítséget szeretnél kapni? Jelentsd aztán ha úgy ítéli a support kaphat pihit, de igazából még egy végleges tiltás sem biztos megoldást jelent. Amíg tud új karaktert regisztrálni és foglalkoztok is vele ez állandó probléma.
 

Kanyim

Veteran Member
Amúgy a friss Nevadát épp veri szét troll. És semmi segítséget nem kapunk.
Mit csinál ? Ha lopkod akkor ügyelni kell bizony a kitevésekre. Ha párbajozgat akkor KO-ra kell ügyelni. Ha kocsmában ökörködik akkor ignorálni kell. Össze kell beszélni és mindenki letiltja. Azt onnantól életképtelenek. Sosem értettem amikor pl valakik kocsmai szájhuszárokon felidegelik magukat. Tiltani azt pá.
 

botty12 neu

Member
Mit csinál ? Ha lopkod akkor ügyelni kell bizony a kitevésekre. Ha párbajozgat akkor KO-ra kell ügyelni. Ha kocsmában ökörködik akkor ignorálni kell. Össze kell beszélni és mindenki letiltja. Azt onnantól életképtelenek. Sosem értettem amikor pl valakik kocsmai szájhuszárokon felidegelik magukat. Tiltani azt pá.
Erőd.png

Erre van megoldási javaslatod, ha valaki ráhívással teszi tönkre az amúgy is gyengélkedő erődharcokat? Ideiglenesen átrakatás, de kétlem, hogy Klar örülne neki, ha ez a napi rutinja része kellene, hogy legyen :D
 

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
3523 bővítmény megtekintése

Erre van megoldási javaslatod, ha valaki ráhívással teszi tönkre az amúgy is gyengélkedő erődharcokat? Ideiglenesen átrakatás, de kétlem, hogy Klar örülne neki, ha ez a napi rutinja része kellene, hogy legyen :D
Volt már rá példa hogy megemelték a 2. 3. 4. erődhívás díját, ha mondjuk 500k lenne darabja biztos nem hívogatna. Eldón volt már ilyen
 

Proli Pete

Well-Known Member
Egyszerre megy lopás, erődharc szétverés, mások eventjének rombolása (éjszakai addig ütöm, amíg meg nem hal), kocsmai trollkodás, ellentétek szítása (tudatosan hamisított üzenetek). Összességében a szerver szétverése.
Félreértés ne legyen, engem ilyen idióta nem fog elüldözni. Akkor kezdtem a west-et, amikor indult, ergo bár szünetekkel, őskövület vagyok. De a fenti cselekmények épp elegek ahhoz, hogy aki elkezdené, az ne kapjon rá a játékra. Azt pedig tudjuk mind, ha nincs vérfrissítés, elhal a játék. Egy kezdő pedig hol máshol kezdene, mint a legfrissebb szerveren, ahol a legkisebb a hátránya?
 
Fent