2020 12 éves a The West! - Nosztalgia

Robert117

Legendary player (Retired)
Hú és érdekel a tiltás? Úgyis pofára megy itt a bannolás aki szimpi az írhat bármit. Adminok az a gond veletek, hogy ti vagytok itt az Atyaúristenek persze mi a fer és mi nem az nem számít. Világos itt ki élhetitek magatokat

Nem inkább Te vagy az aki itt a fórumon próbálja kiélni magát?
Véletlenül se veszed észre, hogy ez a platform szórakozásra való, nem pedig mások provokálására?
Költői kérdések voltak, pontosan tudjuk a válaszokat. Nyilván senkit nem érdekel, hogy a saját életed értelmét internetes fórumon történő kötözködésekben találod meg, ahol mindenféle releváns információ hiányában szánalmas összevisszaságokat írsz. Belekötve játékosokba, adminokba, emberekbe, akik nálad jóval nagyobb teljesítményt tettek le az asztalra.
Annyit még elárulok, hogy a tiltás nem "pofára megy". Kőkeményen meg kell érte dolgozni. Biztos vagyok benne, hogy ezzel kapcsolatban sem tájékozódtál, pedig a szabályzatban és a felhasználási feltételekben ezek háttere pontosan ki van fejtve. Ezeket ismerve már csak az a meglepő, hogy ilyen fajsúlyos kihágásokkal még itt lehetsz, és megtűrnek itt.

@Syntex @Simple @Klar @oldfox @Skylar @Bogyó @Mandarinrece @Monó : Ezúton szeretném nyilvánosan kérelmezni a szabályok nagy mértékű szigorítását, a tiltott és káros tevékenységek gyorsabb és hatékonyabb kiszűrése érdekében, mivel jelenleg túlságosan megengedő a rendszer. (Az InnoGames üzleti érdeke is, hogy ne rombolják a játékot és a közösséget a kihágásokkal, mert ez kihatással van a játékosok általi valós pénzek költésére, így a bevételekre is.)
 

Simple

Well-Known Member
Ex-Csapattag
Egyet értek veled, azonban az esélyt megadjuk mindenkinek, hogy változtasson.
Természetesen van, amikor utólag látni lehet, hogy semmi értelme nem volt, de az ellentetjét is láttuk már nem egyszer. Ez egy olyan dolog, amit mindenki megérdemel, mindenki megkap, ha nem él vele, úgy a megfelelő lépéseket megtesszük.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Egyet értek veled, azonban az esélyt megadjuk mindenkinek, hogy változtasson.
Természetesen van, amikor utólag látni lehet, hogy semmi értelme nem volt, de az ellentetjét is láttuk már nem egyszer. Ez egy olyan dolog, amit mindenki megérdemel, mindenki megkap, ha nem él vele, úgy a megfelelő lépéseket megtesszük.

Az esélyt a regisztrációkor és a karakter létrehozásakor mindenki megkapja. Ha valami -jelen esetben valaki- megromlik, ki kell dobni. Ha az már nem csak tiltott és szabályellenes, hanem jelentős károkat is okoz, mindenképpen. Nem tudok elképzelni itt annál jelentősebb károkozást, mint amikor valaki olyan mértékben mérgezi a közösséget, hogy már az alapvető emberi és erkölcsi normák is sérülnek. Ez nem az a terület, ahol elnézőnek, és lágyszívűnek kell lenni, mert ez nem más mint a tisztességesen működő játékosok szembeköpése lenne. A játék közösségi alapú, és a játékostársadalomra épül. Ezért a súlyos, illetve többszörös szabályszegéseket semmilyen mértékben sem szabadna tolerálni.
Bár a legtöbb súlyos szabályszegő ember nem változik meg, meg kell adni ahhoz is az esélyt, ha ez éppen pozitív irányba történne. Ez alapból mindenkinek adott egy új regisztrációval, így ez tökéletesen megoldott már.
Az aktuális felhasználói fiókkal viszont mindenkinek maradéktalanul viselnie kell a tettei következményeit.
Emiatt szeretném kérni a szabályrendszer kiemelten magas fokú szigorítását.

Adok egy példát is:
A jelenlegi büntetőpont rendszerben olyannyira lejjebb kellene vinni a szinteket, hogy olyan 20 pontnál már az adott szabályszegő összes karakterének végleges törlése következzen. Természetesen ez a 20 pont kevésbé problémás embereknél is könnyedén összejöhet, pláne a hosszú évek alatt, emiatt indokolt és jelentős innováció lenne a büntető pontok elévülése. Véleményem szerint az adott kihágás pontjai akár már 3-4 év után is elévülhetnének, mivel megfigyelhető, hogy az igazán problémás játékosok viszonylag rövid időintervallum alatt gyűjtik be a pontjaikat.

Azt gondolom, hogy valós hiányosság került feltárásra, és ennek a modernizálása, finomítása mindannyiunk -kivéve az amúgy sem idevaló, és megtűrésre nem méltó rendszeres szabályszegők- érdeke.
 

Deleted User - 797122

Vendég

Szia, van pár hiba a leírásban.

4. pontban, " A The Csapat tagjai ". Kimaradt a 'West'.
7. pontban, " A TWTimes ". Esetleg külön, TW Times?
11. pontban, " feltüntetni ". Feltünteti.
12. pontban, " ahol a játékosok ", ahol a játékosokNAK? / "fogadhatóak" helyett fogadható, mivel előtte a "válasz" csak egyes számban van. / "ez alul" helyett ez ALÓL. / "harmadik féltő" lemaradt egy L betű: féltőL.
15. pontban, " ez alul " helyett ez ALÓL.
19. pontban ugyanaz, mint a 7-ben, TWTimes egyben. Ezt rátok bízom miért van így.

A többi hibára remélem nem gond, hogy felhívtam a figyelmet. :)
 

Mr. T.

THE DEVIL
Az esélyt a regisztrációkor és a karakter létrehozásakor mindenki megkapja. Ha valami -jelen esetben valaki- megromlik, ki kell dobni. Ha az már nem csak tiltott és szabályellenes, hanem jelentős károkat is okoz, mindenképpen. Nem tudok elképzelni itt annál jelentősebb károkozást, mint amikor valaki olyan mértékben mérgezi a közösséget, hogy már az alapvető emberi és erkölcsi normák is sérülnek. Ez nem az a terület, ahol elnézőnek, és lágyszívűnek kell lenni, mert ez nem más mint a tisztességesen működő játékosok szembeköpése lenne. A játék közösségi alapú, és a játékostársadalomra épül. Ezért a súlyos, illetve többszörös szabályszegéseket semmilyen mértékben sem szabadna tolerálni.
Bár a legtöbb súlyos szabályszegő ember nem változik meg, meg kell adni ahhoz is az esélyt, ha ez éppen pozitív irányba történne. Ez alapból mindenkinek adott egy új regisztrációval, így ez tökéletesen megoldott már.
Az aktuális felhasználói fiókkal viszont mindenkinek maradéktalanul viselnie kell a tettei következményeit.
Emiatt szeretném kérni a szabályrendszer kiemelten magas fokú szigorítását.

Adok egy példát is:
A jelenlegi büntetőpont rendszerben olyannyira lejjebb kellene vinni a szinteket, hogy olyan 20 pontnál már az adott szabályszegő összes karakterének végleges törlése következzen. Természetesen ez a 20 pont kevésbé problémás embereknél is könnyedén összejöhet, pláne a hosszú évek alatt, emiatt indokolt és jelentős innováció lenne a büntető pontok elévülése. Véleményem szerint az adott kihágás pontjai akár már 3-4 év után is elévülhetnének, mivel megfigyelhető, hogy az igazán problémás játékosok viszonylag rövid időintervallum alatt gyűjtik be a pontjaikat.

Azt gondolom, hogy valós hiányosság került feltárásra, és ennek a modernizálása, finomítása mindannyiunk -kivéve az amúgy sem idevaló, és megtűrésre nem méltó rendszeres szabályszegők- érdeke.

Túlpörgöd. Lazíts :)

Másrészről, meg ha jól sejtem, akkor nemzetközi szabályzat van, nem nagyon mehetnek azzal ellen.. persze, lehet kicsit módosítani rajta, de h a játékot- és a fórumot sose fogják egybekötni, főleg nem a karakter törlésével együtt az szinte fix. Max a karakter is büntetést kap, pár nap pihenőt.

---

Egyébként pedig.. nem kell provokálni.. ;) széllel szemben felesleges energiapazarlás..
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Másrészről, meg ha jól sejtem, akkor nemzetközi szabályzat van, nem nagyon mehetnek azzal ellen.. persze, lehet kicsit módosítani rajta, de h a játékot- és a fórumot sose fogják egybekötni, főleg nem a karakter törlésével együtt az szinte fix. Max a karakter is büntetést kap, pár nap pihenőt.

A központi szabályzattól amennyiben egy-egy országban el lehet térni -ahogy az adott országban az szükséges- akkor érdemes felülvizsgálni és módosítani.
Nekem teljesen mindegy, hogy a játékot vagy a fórumot egyben kezelik, esetleg súlyozva vagy épp teljesen külön. De mindkét területen indokolt a megerősítés.
A problémára való felhívás és az előrehaladáshoz szükséges kezdő löket megadása volt a cél.
Ennek a kivitelezési módja és foka nem az én feladatom, és nem is tartozik a hatáskörömbe. Mindössze fontosnak tartom a megfelelően, tisztességesen működő játékosok védelmét a súlyos szabályszegőkkel szemben. Szerintem ennek közös érdekünknek kellene lennie, és tenni is kell érte, valamivel többet mint eddig.
 

Mr. T.

THE DEVIL
A központi szabályzattól amennyiben egy-egy országban el lehet térni -ahogy az adott országban az szükséges- akkor érdemes felülvizsgálni és módosítani.
Nekem teljesen mindegy, hogy a játékot vagy a fórumot egyben kezelik, esetleg súlyozva vagy épp teljesen külön. De mindkét területen indokolt a megerősítés.
A problémára való felhívás és az előrehaladáshoz szükséges kezdő löket megadása volt a cél.
Ennek a kivitelezési módja és foka nem az én feladatom, és nem is tartozik a hatáskörömbe. Mindössze fontosnak tartom a megfelelően, tisztességesen működő játékosok védelmét a súlyos szabályszegőkkel szemben. Szerintem ennek közös érdekünknek kellene lennie, és tenni is kell érte, valamivel többet mint eddig.

Egyetértek veled, de nem fogják oly' mértékben tiltani a renitenseket, ahogy azt te elvárod. Mindenkinek van 2-3-10-dik esélye is arra, h megjavuljon, kivéve ha eléri a végleges kitiltáshoz szükséges pontszámot.. de még a kizárása után se biztos, h nem regisztrál egy új accountot azzal, h majd megjavul és most már jófiú/jólány lesz.. más is itt volt, amikor az eredeti fórumaccountja tiltás alatt volt..

egyébként bár nem tisztem védeni a supportot, de ők is látják a problémák forrását és a problémás játékosokat.. add meg nekik a lehetőséget, h a saját belátásuk szerint bírálják el ezeket és engedjék a gyeplőt, ameddig lehet.. ;)
 
Kár azt a rendszert megerősíteni ahol bárki lophat piacról és nem büntetik, de azokat viszont büntetik akik utána pár "szebb szóval illetik azt a személyt aki lelopta a tárgyaikat. A jelenlegi szabályzat szerint aki lop piacról az még beletartozik a "tisztességesen működő játékosok" közé és megfelelő védelmet kapnak azokkal szemben akik jól szétoltják őket. A tisztességes játék relatív.
Aki súlyosan szabályt szeg az általában ki van bannolva, ahogy engem is ki szoktak. :D
Én elviselem, mert általában tisztában vagyok azzal mit csinálok.
Voltak olyan többszörös szabályszegő játékosok, akiket régen nem bírtam most mégis teljesen megváltoztak és a kapcsolatunk is jobb lett. Én is állandóan szabályokat szegek meg, meg is kapom érte a nagyságukhoz megfelelő büntetéseket. Egyébként felesleges lejjebb vinni a ponthatárokat, mert már az ürülék szinonimáira is lehet 5 pontokat kapni. Az ürülék szinonimáit pedig már a gyerekek 10 évesen megtanulják és használják is, viszont itt chaten még kicsillagozva se lehet leírni az sz betűs szót, mert egyből kapja az illető az 5 pontot. Ennél szigorúbb már nem is lehetne a rendszer, akkor igen, ha véleménykorlátozás lenne.
Akik súlyosan szidalmaznak másokat azoknak sosem kellett 5 pontokat egyesével összegyűjteniük, egyből kaptak egy 20-ast és abban a pillanatban mentek pihenőre. Szerintem azért a support megfelelően kezeli a szabálysértéseket.
Ha a te alapötletedet megvalósítaná valaki, hamar elfogynának a játékosok. Ne felejtsük már el azt, hogy ez egy vadnyugatos játék, méghozzá szerepjátéknak volt hirdetve anno. A vadnyugaton voltak rossz fiúk is, nem kell mindennek mézesmázascsokipudingnak lenni, kicsit unalmas lenne a játék, ha nem lennének konfliktusok. A játék egyik alapja a konfliktusok és a rivalizálás, általában egy szerveren két nagy szövetség harcol az erődökért. Kémkednek, szétpárbajozzák egymást harc előtt vagy után. Kőkemény politikai harcokat folytatnak azért, hogy kinek lesz több embere, áttoboroznak embereket, felszerelnek embereket. Emberek elárulják a szövetségüket, ellopják a szettet amit ingyen kaptak erődharcra stb. Ez élteti ezt a játékot, a konfliktusok. Persze személyeskedésnek nincs helye, ezek megfelelően büntetve is vannak, ha jelenti őket az adott játékos. Szóval ne felejtsük már el, hogy ez egy vadnyugatos játék még egyszer mondom.. itt vannak kőkemény politikai csaták erődharcos szövetségek között, olykor elcsattan pár keményebb szó, van olyan hogy városok vándorolnak át egyik szövetségből a másikba és próbálják bomlasztani a másik oldalt. Egy tökéletes színdarab az egész mire egy világ élete véget ér.
A rendszeres szabályszegők pedig mindig ki voltak tiltva, én is. El Doradon a fél játékosállomány már ki volt tiltva 5-15 napokra, sok játékosnak rengetegszer összegyűlt 20 pont, ha őket nem engednék vissza most 25v25 harcok lennének. Az összes vezető El Doradon már tiltva volt a játékból kivéve Krisztoph Snow. És sosem követtek nagy bűnt, bár sokan visszaesők voltak, de 90%ban megjavulnak az emberek az első tiltás után.
 

subabe

Active Member
Adok egy példát is:
A jelenlegi büntetőpont rendszerben olyannyira lejjebb kellene vinni a szinteket, hogy olyan 20 pontnál már az adott szabályszegő összes karakterének végleges törlése következzen. Természetesen ez a 20 pont kevésbé problémás embereknél is könnyedén összejöhet, pláne a hosszú évek alatt, emiatt indokolt és jelentős innováció lenne a büntető pontok elévülése. Véleményem szerint az adott kihágás pontjai akár már 3-4 év után is elévülhetnének, mivel megfigyelhető, hogy az igazán problémás játékosok viszonylag rövid időintervallum alatt gyűjtik be a pontjaikat.

A büntipontoknak jelenleg is van elévülésük, különben én már nem lennék itt. :D
 
Fent