2020 12 éves a The West! - Nosztalgia

Old Mustáros Kéz

Veteran Member
Ahoy,
v3-on kezdtem 11 évvel ezelőtt.
Megjártam V1-V2-V3-V4-V5-V6-V7-V8-Arizona-Buffalo-Colorado-Dakota-El Dorado-Florida-Georgina-Hawaii-Iowa-Jacksonville világokat. Sőt a norvég-dán-svéd szervereket is.
Mára maradt 5 magyar 2 külföldi szerver és folyamatosan apad.
Az erődök bejövetelekor sajnos pont nyaralni voltam, így nem sikerült a hatalmi játszmákba beavatkozni.
Megannyi barátság és ismeretség, amely a mai napig kitart. Ez az elmúlt 11 év röviden összefoglalva.
Legjobb frissítésnek az MPI-t választanám. Kár, hogy nem hozzák ki belőle azt, ami benne van.
Remélem még megéljük, hogy foglalkoznak a játékkal, mert sokunknak ez volt a gyermekkora. :)
 

Aviendha

Active Member
Sziasztok!



Az én történetem se ma kezdődött, majdnem egyidős a magyar West-el. Egész pontosan 2009.01.10-én este kattintottam a regisztrálok linkre. A V2-es világ akkoriban nyitotta meg kapuit, így ide csatlakoztam.

Aki nem játszott akkoriban, el sem tudja képzelni mennyire más világ volt. Nem volt még erődharc, sőt erőd se, nem volt cset, nem látszódtak a boltok idegenként teljesen, nem volt 15mp, nem voltak szupi szettek. Később, már a harcok elindulása után drtuske karolt fel, tőle és csapattársaitól tanultam első körben mindent az erődökről, majd később szövetség félvezetője és irányító segéd is lettem. No meg a cset bejövetelekor csetmoderátor, mert több, mint 1000-en voltunk a szöviben, akik mind ki akarták magukat élni eme új felületen :D

Akkoriban nagyon pörögtek az események, volt sok játék szövetség és világszinten, amit mi, játékosok szerveztünk egymásnak. Például volt fekete-fehér harc, ahol a támadók csak feketében, a védők csak fehérben lehettek. Vagy volt kincskeresős játék, ahol térképdarabokat lehetett megszerezni. Voltak spec párbajhelyek, ahol csak párnával, kővel, vagy egyéb, előre meghatározott fegyverrel szabadott párbajozni.

Ami nagyon tetszett még, azok az erődharc jutalmak. A rendszer ugyanis nem pénzben osztotta szét az erődharcon meghaltak által elvesztett pénzeket, hanem az élőknél ládák formájában kötöttek ki. Ezekben nem ritkán különleges, abban az időben szinte megszerezhetetlen fényesekkel. És, hát, aki elég sokat harcol, meg eléggé kommunikál, az ki tudta számolni, hogy mennyi befektetett pénzből milyen tárgyak eshetnek, szóval hát na… előfordult hogy véletlen pont annyi volt az embereknél, hogy összességében mindenkinek megérje ;)

Nem voltak még öltöztetős scriptek, de nem is volt rá szükség, mivel csak a bolti ruhák léteztek. Nem nagyon voltak se külső se saját (wiki) oldalak, amiken a kalandleírások megtalálhatóak lettek volna, így nagyon nagy előny volt egy jó szövetséghez tartozni, ahol a belső fórumon ezek össze voltak szedve. Volt viszont összetartás, önfeláldozás, csapatjáték. Bárki kilépett halni a többiekért, és senkit nem érdekelt, hogy mennyit lőtt a harcon. Amikor Blaze megszerezte v2-n elsőként a fényes aranyfegyvert (ráadásul párbajhős karival), akkor senkinek nem volt kérdés, hogy utolsó leheletünkkel is őt védjük, hogy sokat lelőhessen az ellenfél játékosai közül. (igen, akkor még a GG volt az istencsászár csodafegyver)

Szóval összességében én nagyon-nagyon szerettem ezt a régi hangulatot, játékot, ami akkor még az élményekre, a játszhatóságra ment rá, nem a pénzre.



Később regisztráltam béta szerverre is (ez akkor még limitált volt, csak néha nyitottak meg pár helyet). Az orosz csapat mindenkit rettegésben tartott, verhetetlenek voltak. Egyszerűen átgázoltak mindenkin. Egy idő után pár lelkes, más világokon vezető játékos úgy döntött, ennek itt véget kell vetni. Összeszedték a bétán fellelhető legjobb vezetőket, és így alakítottunk egy új magyar szövetséget. Engem Loner invitált be, de ha emlékeim nem csalnak addigra már ott volt Misz és Bobojsza is. Illetve elhívták Pas-t irányítani. Itt ismertem meg eme kis csapatot, és később Pas-ban a páromra leltem, azóta is együtt járjuk a West nyílt és rejtett zugait J

Mondanom se kell, ez az összejövetel hatalmas sikert aratott, ugyanis pillanatok alatt sikerült megállítani az oroszokat, és utána sokáig a magyar szövetség uralta a béta szervert. Jó harcok voltak, jó ellenfelekkel, sok jó taktikát megszülve.



Utána már egész más volt minden. Colorado volt a következő rendes szerverem. Aztán Dakota, innen költözve Floridára. Pár speed szervert is megjártam, sőt, ott voltam mind a 2 előző erődharc VB-n. Voltak mindenhol jó csapatok, jó bajtársak. Volt rengeteg fejlesztés, jó is, kevésbé jó is. Sokat fejlődött a játék. De a régis west, a régi hangulat mindig is kiemelt helyet fog elfoglalni a szívemben :)

cake5big.png
 

Shadow Bandit

Veteran Member
Szeretnélek megcáfolni, mivel elolvastam mindenkiét még akkor, amikor megírta. Megmondom őszintén, nagyon tetszenek az általatok leírtak és boldog vagyok hogy a közösség tagja lehetek. :)
Én is elolvastam mindet, és igazán jónak tartom mindegyiket. Elismerésem azoknak a játékosoknak akik már tényleg régóta játszanak, vagy a West elejétől kezdve !
 

NeverendingRoad

Well-Known Member
Jézusom, nagyon meghatódtam igazán szépek ezek a történetek.
12 éve még milyen nehéz volt beregisztrálni egy játékba és játszani vele, bezzeg a mi időnkben..
a jópofa és viszonylag változatos trollkodásból sikerült átmenned egy igazi kétbites, tenyeres-talpas tuskóba, azt remélem érzékeled
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Wow! Nagyszerű volt végigolvasni a történeteitek, élményeitek, pozitív és negatív tapasztalataitokat. Nagyon örvendek, hogy ilyen sokan leírtátok. Kifejezetten tetszettek azok az élmények, ahol megemlítettetek játékon kívüli eseményeket is (pl. informatika órán játszottatok). Nagyon örvendek annak is, hogy van aki itt talált igaz barátokra, vagy akár szerelemre. Mindig nagyszerű az ilyen történeteket olvasni. :)

Köszönöm nektek, hogy egy ilyen nagyszerű közösség community managere lehetek. Mindenkinek kívánok további szép és meghatározó élményeket játékunkban, remélem még több emlékezetes pillanat vár mindannyiunkra. :)
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Kedves Játékosok,

Minden beküldést átolvastunk, köszönjük szépen, hogy leírtátok a történeteiteket. Örömmel tölt el, hogy egy ilyen közösség tagja lehetek. :)
Az általunk megítélt legjobb 10 hozzászólás megírói, akik 100 aranyrögöt nyertek fejenként:
  • Aviendha
  • Kasza1987
  • Kígyósziszi
  • minyon
  • Tomixxx
  • OwN3D
  • Totya35
  • LeonCL
  • Winnetuu
  • Dany
A hozzászólások között véletlenszerűen kisorsolt 10 játékos, akik fejenként 100 kötvényt nyertek:
  • The West Lady
  • dagály
  • dinorex
  • Tomixxx
  • Old Mustáros Kéz
  • ziani7
  • Old Bear Hunter
  • Igymarad
  • NeverendingRoad
  • Robert117
Ezen felül, minden érdemben hozzászóló játékos kap egy bónuszkódot, amely 3 napos VIP bónusz medált vagy szerencsesütit tartalmaz. A nagyszerű történetek miatt hoztuk meg ezt a változtatást. Igazán hálásak vagyunk mindannyiótoknak.

Kérlek a support rendszeren keresztül kérelmezzétek a nyereményeiteket Versenyek kategóriában.
 
Fent