Kibeszélő Valentin nap 2020

S.Cruz

Well-Known Member
Szerk:
Itt látni egy statisztikát a világból: https://tw-calc.net/tombola/27_2020 Több, mint 400.000 pörgetés azért már nem kevés. Egy alap keréken van a 6 szettrész, és pl 2db kék borítés (tehát statisztikailag 2x akkora eséllyel pörgetsz kék borítékot, mint 1 bizonyos szettelemet), de nagy szíves táskából is 2db van rajta. Mégis, a kék borítés és a szíves táska majd 10%-hoz képest a szettelemek 2% alatt vannak.
Nem az innoval vagyok, nekem se jön össze pörgetésből a szett.

Ha kipörgetsz egy szettelemet a helyére bekerül 100 köti, 5k $ vagy 500 szíves cucc így azt már nem pörgetheted.

30 dologból pörgetsz alapból ebből 6 szettelem lehet
az első szettelemre 6/30 (20%) esélyed van
a második szettelemre 5/30 (~16,5%) esélyed van
a harmadikra 4/30 (~13,5%) esélyed van
a negyedikre 3/30 (10%) esélyed van
az örödikre 2/30 (~6,5%) esélyed van már csak
a hatodik azaz utolsó szettelemre pedig 1/30 (~3,5%)

Ezek a számok még mindig nagyobbak mint ott a calcos statisztikába mivel az nem nézi, h mennyi szettelemet pörgettél, csak azt, hogy ezt kaptad és hozzáadja azt a többihez.

Ui.: A magyarázás nem a sánták asztala ezért nem tudja mennyire érthető :c
 
Utoljára szerkesztve:

Old Mustáros Kéz

Veteran Member
Idén először szerintem nekem se jött össze.
Sehol.
Mondjuk már csak 8 világon van, ebből 2 külföldi, de akkor is.
Meg szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor pörgettem extrába, de szerencsére már nem hoz tűzbe..
Nem a jó irányba haladunk továbbra sem.. :)
 

Törölt tag 18099

Vendég
16+-os, és? Ennek nem értem mi köze az egészhez :) Meg kéne érteni amit odaírtam.
Az irónia illata nem csapott meg ezek szerint :P

Az a baj ezekkel a szerencsekerék típusú mini játékokkal, hogy kiszámíthatatlan. Nyilván nem tudunk semmit, mit változtattak rajta, viszont az tény, hogy nekem se sikerült egy világon sem kiszedni a teljes szettet (meg nem is erőltettem egyáltalán, erre totál felesleges). Sokkal korrektebb eventnek tartom a húsvéti, a függetlenségnapi és az oktoberfest eventeket, mert ott legalább tudom, hogy bizonyos szint után mit fogok kapni, itt meg elém raknak egy játékot, aztán lesz ami lesz. Sok értelme nincs, a szett se valami hű de nagy valami amit adott, csak plusz helyet fog elfoglalni az amúgy is tetemes táskámban... de hát jó ez így, odafent azt mondták. Nekem meg mindegy.
 
Fent