Bejelentés Erődharc kihívás változások

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Kedves Játékosaink,

Az elmúlt időszakban több visszajelzést is kaptuk tőletek arról, hogy néhány játékosunk nem megfelelően használja az erődök kihívása opciót, és néha rengeteg erődöt hív ki azonos időpontra. Nem az a célunk, hogy ellehetetlenítsük a játékot, így szeretnénk lépéseket tenni annak érdekében, hogy ne lehessen ezzel az opcióval visszaélni.
Ennek érdekében, egyelőre tesztfázisban, megváltoztatjuk El Dorado világ beállításait, és mostantól több erőd azonos időintervallumban történő kihívása esetén az árat meghatározó szorzó minden kihívás után 8x-osan nő az előző értékhez képest.

Képlet:
[alap kihívás ára] x [szorzó]

Nagy erőd esetén:
1. kihívás - 1x - pl. 10.000$
2. kihívás - 8x - pl. 80.000$
3. kihívás - 64x - pl. 640.000$
4. kihívás - 512x - pl. 5.120.00$
stb.

Vegyesen:
1. kihívás - 1x - pl. 10.000$ (nagy erőd)
2. kihívás - 8x - pl. 40.000$ (közepes erőd)
3. kihívás - 64x - pl. 96.000$ (kis erőd)
4. kihívás - 512x - pl. 2.560.00$ (közepes erőd)
5. kihívás - 4096x - pl. 6.144.000$ (kis erőd)
stb.

A teszt időszak nem meghatározott ideig tart, és amennyiben a változtatás eredményes a többi világunkon is bevezetésre fog kerülni. Ugyanakkor amennyiben más világokon is előfordulnak spam kihívások, fenntartjuk a jogot az azonnali bevezetésre ezeken a világokon is.

A változtatások 2020-01-13-án napközben lépnek érvénybe.

Visszajelzéseiteket várjuk ebben a témában!

Üdvözlettel,
A The West Csapata
 
Mikor német tesztszerveren teszteltem a párbajrendszert (magamnak).
Akkor hetekig ütöttem a support tagokat. Nem tudtak mit csinálni csak írogattak nekem ,hogy fejezzem be.
Aztán rájöttek, hogy meg kéne oldani, hogy ne lehessen support tagokat párbajra hívni.

Végül 6 millás fejpénzzel és top1 párbajosként végeztem a szerverbezárásig.

Én csak a modern vadnyugat legviccesebb banditája akartam lenni. :/

(Minden tg.-re japánul válaszoltam az ottani német supportnak, így ez lett a Japán Törvény.) :D
 
Enzo a grey-hat hacker története. Akik valóban dolgoztak El Dorado megmentésén és vérrel-izzadsággal azon vannak, hogy meg is legyen mentve: Qick, Belzebub, Enzo di Rosetti. Nem csak dobálóznak ezzel.

Bevezetésre került, vagy kerül az új szorzó erődhívásoknál.
Nem kellett sokat gondolkodnom, miért nem jó ez, hogyan lehet kijátszani.
Kb. 3 perc gondolkozás után rájöttem, hogyan is csináltatok egy világpusztító rendszert.
Mielőtt bekerülne a világokra, és akár a szervereken egyetlen gazdag ember bedöntené az összes erődharcot ezzel a logikai hibával, publikálom a glitcheket nektek és FÓRUMRA is, mert ott a kibeszélője.

Mire van szükségünk, ha meg akarjuk szüntetni kb. két-négy héten belül az erődharcokat?
Egyszerű: Legyen pár milliónk kb. 10, legyen időnk átlagosan 20:00 óra előtt 3-4 erődöt kihívni.

Gyakorlatban: Windstormnak van 10 millió pénze, Thundernek van 15-20 millió pénze.
Windstorm rendelkezik egy Enzo di Rosetti emberrel, akinek legtöbbször van ideje futkorászni.

Enzo di Rosettinek 19:30 órája van 3 erődöt kihívni. Tegyük fel kihív 3 közepes erődöt a "fő harc" előtt. Mivel a "fő harcok" 20:00 óra után szoktak lenni addigra a kihívás ára Kettő azaz 2 millió felett lesz- mivel Thunder ki szeretné hívni a 4. közepes erődöt. Ha ezt minden nap Enzo di Rosetti megcsinálja Thundernek kb. egy héten belül elfogy a pénze és nem tud többet erődharcokat hívni. Enzo di Rosetti naponta 365k-t költött erődhívásra abból 3 erődöt hívott ki, addig Thunder 2.5 milliót költött el naponta egyetlen hívásra, ami a "fő harc".

Az elmélet menete: A fő harc előtt kihívunk 3 erődöt, a fő harcra nem marad pénz vagy előbb-utóbb elfogy úgy is.

Ha bevezetésre kerül ez "fegyver" minden világon, akkor mi fog történni?
Egyszerű, hatalmas hatalmat adunk egyetlen város/ember kezébe ezzel a rendszerrel. 1 hónapon belül megszűnne az összes magyar világon az erődharcolás. Mivel a "fő harcokra" nem lenne pénz, csak a "spam harcokra". Megkezdődne a gyűjtögetés a gazdagabb szövetségeknél, hogy tudjanak erődöt hívni. Vagy elmaradoznának az erődharc hívások.

Remélem érthetően fogalmaztam. A lényeg, hogy hatalmas logikai buktatója van ennek a rendszernek, bármikor kijátszható lesz, kegyetlen-brutális módon szét lehetne trollkodni a világokat.

Persze nem a ti hibátok, hogy nem gondoltatok erre, mert nem úgy gondolkodtok ahogy egy rosszfiú.
Az én szemszögemből látjátok, hogy ez a rendszer egy hatalmas fegyver lehet a gazdagabb játékosok kezében.
Az ilyen problémák megoldásához az én gondolkodásmódom/menetem kell, ahogy egy okos vadnyugati bandita tenné. Most viszont a fényre állok és megosztom veletek ezt a buktatót, mielőtt gyakorlatban teljesen elfajulnának a dolgok. Úgy mentsük meg előre együtt a világokat, hogy még nem került bevezetésre ez rendszer, mert ha ez be lesz vezetve elfajul a pokol.

Ha egy törvényen kívüli gondolkodóra lenne szükségetek, aki rengetek kerülőutat és buktatót tud találni egy-egy rendszerben akkor felkereshettek és próbálok segíteni, nekem is érdekem, hogy tudjak hol erődözni.

Tényleg ne élesítsétek ezt az "izét", mert rosszabb lesz mint előtte. :D

Üdvözlettel: Enzo
 

deluigi

Well-Known Member
siman el lehet menni harcolni az utolso elotti harcra, nem kell kihivni
par nap es becsodol a kihivo
vagy egyszeruen megvarni, amig elfogy a penze
attol nem hal meg az erodozes, amiert kap egy honap vakaciot
termeszetesen, mindez fikcio, ugyanis nem lesz ilyen vallakozo szellemu egyen, valamint a supp fel fog lepni idoben a jelenseg ellen
 
Fent