Továbbítva A The West végének megakadályozása, avagy az új világokról való szavazása.

  • Témaindító Deleted User - 779988
  • Kezdés ideje

DeletedUser15763

Vendég
Csak legyetek türelemmel, közeleg a 3.00 (ha eljutunk addig) és én egyre inkább biztosra kezdem venni, hogy valami NAGY dologgal próbálnak, majd előrukkolni...
(Ha ez mégse lenne, majd, így a jövőben akkor valóban húzhatják le a rolót, mert sokáig nem tarthatják a jelenlegi állapotokat, ha csak nem Istenek...) de majd kiderül...
Nem hiszem, hogy lesz továbbiakban olyan óriási fejlesztés a játékban. Max kiegészíteni tudják.

És igen: Ez nem pusztán egy játék... Valakinek maga az élete, különben mi oka is volna rögre költeni???
Majka papát idézve, jobb elválni, a harmadik barátunktól. :D

Itt ül reggeltől estig némely ember és csak azért kattintgatja 0-24-ben a tizenöt másodperceseket, hogy előbbre jusson, hogy előnyöket szerezzen legyen szó eventről vagy szintemelkedésről, nos tehát kérdem én, akarjuk, hogy megszűnjön ez az ÉLET, ami, már több a játéknál ?
Szerintem éppen ez a gáz az új eventekbe, amik jönnek ide újabban. Ide láncolnak a gép elé, hogy told a 15mp-t, h ne maradj le másokhoz képest. Mai informatika világában kevesen érnek arra rá, hogy LapTop, vagy PC elé üljön, és tologassa a játékot. Éppen eme hiányok, azaz az applikáció hiánya miatt sok embertől elesik a játék, amíg nincs app, addig új játékosok nem lesznek. Szóval maga az event kezelés ilyen szempontból gáz, mert ide kell ülnöd, és rászánni rengeteg időt, hogy meglegyen az eredménye. Más játékoknál megoldották appal, és ott azokon nonstop eventek vannak, amit maguk a játékosok várnak (ráadásul nem ilyen 15mp-s cucc, h rengeteg időt elvegyenek tőled), míg itt, soknak feláll a szőre. Köztük már nekem is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser17605

Vendég
Csak legyetek türelemmel, közeleg a 3.00

Nem túl valószínű... 2.0-nál is sokan abbahagyták, és ezt most se lenne másképp. És én kinézem belőlük, hogy máshogy számozzák a frissítéseket, pl 2.8456. Ezzel máris nyernek időt a 3.0-ig. Addig meg elérik, hogy a játékosok maguktól hagyják abba. :D

Szerintem éppen ez a gáz az új eventekbe, amik jönnek ide újabban. Ide láncolnak a gép elé, hogy told a 15mp-t, h ne maradj le másokhoz képest. Mai informatika világában kevesen érnek arra rá, hogy LapTop, vagy PC elé üljön, és tologassa a játékot. Éppen eme hiányok, azaz az applikáció hiánya miatt sok embertől elesik a játék, amíg nincs app, addig új játékosok nem lesznek. Szóval maga az event kezelés ilyen szempontból gáz, mert ide kell ülnöd, és rászánni rengeteg időt, hogy meglegyen az eredménye. Más játékoknál megoldották appal, és ott azokon nonstop eventek vannak, amit maguk a játékosok várnak (ráadásul nem ilyen 15mp-s cucc, h rengeteg időt elvegyenek tőled), míg itt, soknak feláll a szőre. Köztük már nekem is.

Az applikáció pedig valóban nem lenne rossz... Bár szerintem ez sem fog megvalósulni tekintve, hogy mióta ígérik.

És az új eventeket is támogatom, ezek már unalmasak, azok pedig mehetnének ügyességre, és nem csak a pénztárcára. :D
 

The West Lady

Active Member
Olvasgattam a hozzászólásokat és ahogy láttam többen arra tippeltek hogy lehet bezár a The West.
Én a munkámból kifolyólag napi 10-14 órát néha pedig napokat vagyok gépnél.
Az elmúlt időkben több mint száz MMO játékot futtattam és sajnos a tapasztalatom az volt hogy legtöbb játék 2 éven belül bezárt.
Ennek oka a gyors meggazdagodási láz volt az üzemeltetőknél.
Vagy megváltoztatták a játékot elfogadhatatlan mértékben vagy olyan dolgot raktak a játékba ami tönkretette.
Biztos sokan ismeritek a játékok futtatási rendjét, ezért erre nem térek ki részletesen, de megjegyezi kívánom már az sem igaz ami igaz volt az alfa vagy béta tesztelésekre.
Több játékban is voltam tesztelő de véleményünk nem érdekelt senkit.
Na most a lényeg: Én ezt a játékot már játszottam a kezdetekben is.
Most újra visszatértem játszani és az a véleményem hogy a játék semmit sem vesztett a varázsából.
Most is ugyanaz a The West ami a kezdetekben volt.
Igaz vannak benne változtatások de én ennek csak előnyét vettem észre hátrányát nem.
Ami a szerver nyitásokat illeti véleményem szerint ezzel nem rontják a játékot.
Aki akar az megmarad a régi szerveren mert hiába szalad át az új szerverre nem fog több előnyt élvezni mintha megmarad ott ahol már sok barátja van és velük együtt élvezheti a játék örömeit.
Nem kell félni a játékot nem fogják bezárni.;)
A játék volt, van, és lesz!
Ez egy örök játék azoknak akik valóban élvezik a baráti kör előnyeit és a játék örökké ragyogó szépségeit!
Ez a játék jó azoknak akik kis gépen és akik nagy gépen vannak.
Ilyen játék nagyon kevés ami kis gépigénye ellenére élvezetes játék.
Én futtattam ezt 2 GHz Intel Pentium gépen is most egy vízhűtéses Core i9-9900K gépem van.
Pont annyira jól viszi a játékot mint a kisgépem.
A hibák ellenére is a játék nagyon jól megírt és ma sem vesztett a régi fényéből.:)
 

Törölt tag 18099

Vendég
A hibák ellenére is a játék nagyon jól megírt és ma sem vesztett a régi fényéből.:)

Oké, akkor pár ponton összeírom azokat a dolgokat, amikre kérlek adj választ nekem.

1: mint elit teszter, te nem érzed kicsit hiányosnak a játékot? 10 éve nem változott sokat, max a felület és pár alapvető mechanika, szerinted ez hosszú távon mennyire működhet tovább?
2: Vagyunk annyian mint 10 évvel ezelőtt?
3: A fordítási és egyéb hibákon kívül kerül tartalom a játékba annak céljából, hogy továbbra is fent tartsa az érdeklődést?
4: Az új szerverek megérik hasznákatukat, van rajta annyi játékos, hogy a játék alap tevékenységi köreiket ki lehessen használni maximális méretekben?
5: Láttál mostanában nagy erődharcokat tele létszámmal, bármely régi szervereken event időtartamon kívül? Vagy esetleg egy G-H-I-J-K szervereken közepes, teli harcokat?

5+1: Ha nem voltál itt eddig, és nem láttad a hanyatlási folyamatokat, ezeket honnan az istenből veszed, hogy itt minden tökéletesen működik?

Kíváncsi vagyok nagyon.
 

DeletedUser17845

Vendég
Én futtattam ezt 2 GHz Intel Pentium gépen is most egy vízhűtéses Core i9-9900K gépem van.

Nekem egy 1560kg-os 6 sebességes bömbike E60 530xd Sedanom van, amin található 4 ajtó. 520 literes csomagtérrel és egy 70 literes tankkal rendelkezik. Sajnos 176 g/km-es a szén-dioxid kibocsátása így csak Euro 4-es kategóriába sorolható. Továbbá egy soros 6 hengeres motor csal mosolyt az arcomra mindig amikor picit nagyobb gázt adok neki. Végsebessége 250 [km/h] papíron, de írt rá Matyi barátom egy őrült csipsz tuningot így 300 [km/h]-ig hasít. Elég dagadéknak mondható de 6,6 [sec] alatt gyorsul 0-100 [km/h]-ra. Hengerűrtartalma 2999ccm és ehhez 550Nm társul. Gyakran szoktam bele épített fedélzeti navigáción The Westezni, mivel itt úgy érzem az autóban nem zavarhat senki és kiélvezhetem a játék gyönyöreit.

Mellesleg 45-ös lábam van.

Azért nem rossz az a "vízhűtéses Core i9-9900K" gép sem. Mondjuk nekem félig apu fizette a kocsit, másik felét én az egyetemi ösztöndíjból. Mondtam már, hogy a matematika szigorlatom csak kettes lett? Nem erősségem az analízis... :( Gondolom nem, ezt nagyon szerettem volna még megosztani.

Szép estét!
Szia!
 

DeletedUser17700

Vendég
Olvasgattam a hozzászólásokat és ahogy láttam többen arra tippeltek hogy lehet bezár a The West.
Én a munkámból kifolyólag napi 10-14 órát néha pedig napokat vagyok gépnél.
Az elmúlt időkben több mint száz MMO játékot futtattam és sajnos a tapasztalatom az volt hogy legtöbb játék 2 éven belül bezárt.
Ennek oka a gyors meggazdagodási láz volt az üzemeltetőknél.
Vagy megváltoztatták a játékot elfogadhatatlan mértékben vagy olyan dolgot raktak a játékba ami tönkretette.
Biztos sokan ismeritek a játékok futtatási rendjét, ezért erre nem térek ki részletesen, de megjegyezi kívánom már az sem igaz ami igaz volt az alfa vagy béta tesztelésekre.
Több játékban is voltam tesztelő de véleményünk nem érdekelt senkit.
Na most a lényeg: Én ezt a játékot már játszottam a kezdetekben is.
Most újra visszatértem játszani és az a véleményem hogy a játék semmit sem vesztett a varázsából.
Most is ugyanaz a The West ami a kezdetekben volt.
Igaz vannak benne változtatások de én ennek csak előnyét vettem észre hátrányát nem.
Ami a szerver nyitásokat illeti véleményem szerint ezzel nem rontják a játékot.
Aki akar az megmarad a régi szerveren mert hiába szalad át az új szerverre nem fog több előnyt élvezni mintha megmarad ott ahol már sok barátja van és velük együtt élvezheti a játék örömeit.
Nem kell félni a játékot nem fogják bezárni.;)
A játék volt, van, és lesz!
Ez egy örök játék azoknak akik valóban élvezik a baráti kör előnyeit és a játék örökké ragyogó szépségeit!
Ez a játék jó azoknak akik kis gépen és akik nagy gépen vannak.
Ilyen játék nagyon kevés ami kis gépigénye ellenére élvezetes játék.
Én futtattam ezt 2 GHz Intel Pentium gépen is most egy vízhűtéses Core i9-9900K gépem van.
Pont annyira jól viszi a játékot mint a kisgépem.
A hibák ellenére is a játék nagyon jól megírt és ma sem vesztett a régi fényéből.:)
Szponzorált tartalmunkat olvashatták. :D

Én is írok ilyeneket, mennyi rögben a tarifa? :D
 

The West Lady

Active Member
Örömmel válaszolok kérdéseidre. ;)
Válaszok pontok szerint:
1. Nem nem érzem hiányosnak a játékot. Azért nem mert rengeteg más játékba beépítenek olyat mint? kártyajáték, Futamok amikbe a játék bedobja a játékost akarata ellenére és nem lehet kilépni.
Az az a szerver rákényszerít olyan mellékági játékokra amiket a játékos nem akar játszani.
Ide a The West szervereire nem kártyázni, és nem futamokat játszani jövök sem én sem más játékos hanem az alap játékot játszani.
Amennyiben továbbra sem fog megváltozni a fő irányvonala a játéknak úgy ugyanazon időt jósolok neki mint azoknak a játékoknak amik már évtizedek óta futnak profilváltás nélkül.
Ha másik játékot szeretne valaki játszani akkor az van bőven.
De aki ezt szeretné játszani az had játssza ezt a játékot továbbra is még jó pár évtizedig :)

2. Nem. nem vagyunk és nem is leszünk.
Ez azonban nem erre a játékra jellemző hanem minden játékra!
A játékosok létszáma sajnos nem nőtt a szervereken egy játékban sem.
Ennek oka nem a játék hibáira vezethető vissza hanem a munkaidő meghosszabbodásra és az emberek tevékenységének növekedésére.
Sajnos mindenkinek csökken a szabadidő korláta.
Kevesebb az az idő amit játékra fordíthatnak és az induló játékok is egyre többen vannak.
De,,,,, ha megfigyelted hogy ez a játék mióta üzemel és hány országban vannak működő szerverei akkor láthatod nincs ilyen téren még egy olyan játék mint ez aki a játékosainak meg tudta tartani több mint a 60% -át.
Az pedig, hogy ez igaz kicsiny országunk The West szerverére is az szerintem igen dicséretre méltó!
De ha már így rákérdeztél erre akkor nézd meg most menyit ér a pénzed és menyit 10 éve?
Na az enyém felét sem.
Ezért hajtok ennyire ezért melózok 12- 14 órát naponta vagy néha többet is.
Szerinted tudnék játszani bár hol is ha nem gépen írnék vírus definíciókat?
Nem bizony nem tudnék én sem játszani, mert nem lenne időm.
Kell a pénz hogy megéljek...

3.Az érdeklődés fenntartására nem kellenek olyan tartalmak amik nem az alap játékot fejlesztik.
Amilyen fejlesztések történtek a játékba azok pont azt szolgálják, hogy fenntartsák a játékosok érdeklődését a játék iránt és nem pedig hogy elüldözzék azokat.
Bevallom én egy olyan játékba játszottam pár hónapja amibe olyan frissítést tettek bele amivel teljesen lehetetlenné tették a játékot.
Én amikor ide visszatértem nagyon meglepődtem, hogy ezt a játékot még meghagyták abban a formában amiben "beleszerettem"
Véleményem szerint aki a The West-et szereti az nem akar bele olyan változtatást ami megváltoztatná a játék hangulatát.

4. Igen. Mindenképp megérik fenntartani ezeket az új szervereket.
A játékos létszámot pedig nem szabad egy matematikai állandónak tekinteni hanem inkább egy n szorzókén érdemes rá tekinteni.
Ami pedig az új szervereket illeti nagyon sokan a régiekről is átjönnek és az újon is játszanak.
Emellett azt se felejtsük el hogy minden új szerver egy új bevételi forrás.
S mint köztudott egy átlagos szervergépen nagyon sok szerver futtatható.
A szerver hasznosságát tehát nem a szerver létszáma hanem a szerver bevétele adja.
Továbbá azt a tényt is figyelembe kell venni, hogy nem szabad a gyors haszonra törekedni mert annak tényleg szerver bezárás a vége.
Ha figyelembe veszed mióta üzemelnek a The West szerverei mindegy milyen szerver néven akkor csak gratulálhatsz a moderátori és a szerver üzemeltetői csapatnak

5. Nem , nem láttam és nem a The West szerverein nem láttam hanem egy játék szerveren sem láttam az elmúlt pár évben.
Véleményem szerint az internet hanyatló érdektelensége miatt nem a The West játékon kellene elverni a port hanem a gigantikusan sok reklámot szétárasztó szolgáltatókon.
Én naponta több ezer reklámot és férget meg vírust blokkolok hogy ne kerüljenek fel a gépemre.

5+1 Jóll látod a dolgot.
Nem láttam semmilyen hanyatlási folyamatot a szerveren.
Én az internet világában látom a hanyatlási folyamatot.
A The West szerverei is az interneten érhetők el.
Mivel hanyatlik az internet így arányosan igazodik hozzá a The West szervere és szerverei is.
De ez teljesen reális és egyenesen arányos az internet hanyatlásával.
Ezt elkerülni nem lehet.
De ha megnézed a folyamat ábrán az egészet globálisan akkor ahogy indultak az új szerverek a hanyatlás ellentéte tapasztalható.
Csak hát ez olyan amiket véleményeztél, mintha egy adott szöveget kiragadtál volna egy szövegkörnyezetből és ilyen esetekben megváltozik a kiemelt szöveg értelme. ;)
Lehet kissé félre olvastál engem előző hozzászállósomba.
Azt írtam, hogy nem játszottam rég a The West szerverén.
Ez nem azt jelenti hogy nem is kísértem figyelemmel.
Na erről beszéltem az előbb...... a szövegkörnyezetről.


Remélem sikerült kielégítenem kíváncsiságodat :D
 

Deleted User - 779988

Vendég
2: Vagyunk annyian mint 10 évvel ezelőtt?
2. Nem. nem vagyunk és nem is leszünk.
Ez azonban nem erre a játékra jellemző hanem minden játékra!
A játékosok létszáma sajnos nem nőtt a szervereken egy játékban sem.

Nem lenne jobb, ha az az X játékos csupán 1 szerveren lenne? Több ellenfél lenne párbajban, az erődharcra több potenciális játékos lenne, a piacon sokkal nagyobb forgalom lenne, sőt, még a közösségek is nagyobbak lennének. Ez olyan rossz lenne?
 

DeletedUser16573

Vendég
Elég szokszor vissza tér az irásaidban a nosztalgia hangulat, meg hogy most tértél vissza alig változott valami de ami változott neked tetszik.

Na most képzeld el akik játszanak megszakítás nélkül 4-5-6 neadjisten 10 éve azok szerinted miképpen élik meg ezt ? Elég bármelyik forumra beolvasni a közhangulat a békasegge alatt van stb stb, pont azért amiket te kiemelsz hogy jó dolgok.
Az éremnek mindig két oldala van , így se mi se te nem tudsz objektív véleményt formálni ezzel kapcsolatban. (ezzel nem azt állítom hogy hülyeséget beszélsz hanem azt hogy mondjuk fél év 1év folyamatos jaték mulva térjünk erre vissza)
 

The West Lady

Active Member
Elég szokszor vissza tér az irásaidban a nosztalgia hangulat, meg hogy most tértél vissza alig változott valami de ami változott neked tetszik.

Na most képzeld el akik játszanak megszakítás nélkül 4-5-6 neadjisten 10 éve azok szerinted miképpen élik meg ezt ? Elég bármelyik forumra beolvasni a közhangulat a békasegge alatt van stb stb, pont azért amiket te kiemelsz hogy jó dolgok.
Az éremnek mindig két oldala van , így se mi se te nem tudsz objektív véleményt formálni ezzel kapcsolatban. (ezzel nem azt állítom hogy hülyeséget beszélsz hanem azt hogy mondjuk fél év 1év folyamatos jaték mulva térjünk erre vissza)
Rendben legyen.
 

The West Lady

Active Member
Nem lenne jobb, ha az az X játékos csupán 1 szerveren lenne? Több ellenfél lenne párbajban, az erődharcra több potenciális játékos lenne, a piacon sokkal nagyobb forgalom lenne, sőt, még a közösségek is nagyobbak lennének. Ez olyan rossz lenne?
A meglévő játékos csapat szemszögéből jobb lenne.
De kérdezlek, hogy ki akar kezdő játékos lenni ott ahol teli van 150 re felhúzott játékosokkal?
Nem lenne senki aki új játékosként regisztrálna és játszana.
Ez van más szervereken is más játékokba is.
Sajnos kellenek a több szerverek hogy legyen játékos regisztráció a játékba.
És hát ha azt nézzük van ki szeret több szerveren is játszani.
Ez az aktív játékosokra jellemző.
Én is több szerveren akartam menni, hogy amíg az egyiken dolgozik órákig a karakterem játszhassak aktívan a másikon.
Sajnos nem ment a munkám miatt.
 
Fent