Képesség- és tulajdonságpont hiba

DeletedUser15457

Vendég
Üdv mindenkinek. Hosszú leszek, csak a türelmesek és az érdeklődők fogjanak bele.

Kedves Kankalin... Tisztában vagyok azzal, hogy a frissítés még akkor is rengeteg feszültséget okoz nektek (azaz a Supportnak), hogyha egyébként minden rendben van vele. És itt azért azt látom 2 napja, hogy elég sok minden nincs. Legalábbis ahhoz képest, hogy fejlesztői és üzemeltetői részről nem szabadidős műegyetemisták, vagy hobbista önkéntesek állnak az Inno csatasorában. (Felmerül a kérdés, persze, hogy ha viszont jól fizetett profik lennének ők, vajon miért csúszik át sorra-rendre ennyi hiba és átgondolatlanság annak ellenére, hogy elvileg a bétákon rommá kellene tesztelniük mindent? Jó, tudom, a játékfejlesztés nem olyan kockázatos, mint pl. a magasépítészet, vagy a szívsebészet; a felhasználó nem hal bele a hibákba, legfeljebb elkönyveli, hogy valaki nem attól lesz profi, mert jól fizetik... )
Csendben hozzáteszem mindjárt, hogy az új verzióval szemben nagyon sok érdemi kifogásom van, de egyrészt nincs most energiám itt leírni, másrészt ugyan kit érdekel... Eddig is több esetben tapasztaltam (kimondva is), hogy "úgyis mindent meg lehet szokni". Mindamellett nem ártana, ha a fejlesztőkhöz részletes és érdemi kritikai megjegyzések eljuthatnának. Ezzel talán sikerülne megúszni, hogy az olyan, nyíltan nagy horderejűnek beharangozott változtatások pusztán azért még ne legyenek fényes sikerként elkönyvelve, mert a játékosok kevesebb, mint 10 %-a hagyta abba miattuk a játékot.

Lesújtó felhasználói véleményemen túl az a helyzet, hogy ez a képességpontokkal való egynapos kínlódás vérfagyasztóan amatőr megoldást eredményezett. Már tegnap a szívemhez kaptam, hogy kezdhetem újra a pontok osztogatását, erre kiderül, hogy mégsem. Aztán meg az derül ki, hogy mégis... Láttátok/láthatjátok vajon ti adminként, hogy a késő délután belépettek közül hány lett pontok híján kiütve? (Oké, biztos voltak, akiknek ez kapóra jött, némi energiatöltővel abban a pár órában 20-30ezer TP-ket lehetett a sok nullapontos karakteren kaszálni... De ne csináljunk már lottót egy olyan játékból, aminek a tudatos fejlődés és a hosszabb távú gondolkodás lenne az egyik alapvetése!)
Mindegy, megpróbáltam valahogy elosztani a rám szakadt rengeteg pontot. Most mondanám, hogy emlékezetből, de ez hülyeség; nekem ez a karakter kettő és fél év alatt fokozatosan épült olyanná, amilyen (volt mostanáig). Sajnos, nem írtam fel egy papírfecnire a pontelosztásomat, miután ennyire azért két és fél év után is bíztam a játék informatikai hátterében... Hiba volt???
Nos tehát. A visszapontozás nem sikerült jól, számos olyan munkát nem tudok végezni, ami korábban rutinszerűen ment, és amikre szükségem is lenne. Miután a (szétbarmolás - elnézést, nem ezt akartam írni) frissítés óta semmilyen korábbi támogató-program nem játszik (magam a TW-DB-t használtam elégedetten), ezért a pontokkal való kísérletezgetés maradt, de ez nem pusztán sok pénzt, hanem rengeteg időt is igényelne. Annyival pedig nem rendelkezem.
Véleményem az, hogy ha már sikerült egy tagban a szerver összes játékosának a (néha több évnyi) munkáját tönkretenni, akkor legalább azoknak, akiket ez zavar, szíveskedjetek elküldeni (pl. e-mailben) a korábbi pontelosztási adataikat. Nem csupán meglepett, de kimondottam megdöbbent is lennék, ha erről semmilyen központi nyilvántartással nem rendelkeznétek. (És ebben az esetben a rendszerért felelőseket haladéktalanul el kellene tiltani a számítógépes munkaköröktől örök időkre.)
Szóval - korrektnek tartanám, ha ebben valahogy segítenétek.

Üdv: Daddy, a kérlelhetetlen kritikus
 

DeletedUser2234

Vendég
Üdv mindenkinek. Hosszú leszek, csak a türelmesek és az érdeklődők fogjanak bele.

Kedves Kankalin... Tisztában vagyok azzal, hogy a frissítés még akkor is rengeteg feszültséget okoz nektek (azaz a Supportnak), hogyha egyébként minden rendben van vele. És itt azért azt látom 2 napja, hogy elég sok minden nincs. Legalábbis ahhoz képest, hogy fejlesztői és üzemeltetői részről nem szabadidős műegyetemisták, vagy hobbista önkéntesek állnak az Inno csatasorában. (Felmerül a kérdés, persze, hogy ha viszont jól fizetett profik lennének ők, vajon miért csúszik át sorra-rendre ennyi hiba és átgondolatlanság annak ellenére, hogy elvileg a bétákon rommá kellene tesztelniük mindent? Jó, tudom, a játékfejlesztés nem olyan kockázatos, mint pl. a magasépítészet, vagy a szívsebészet; a felhasználó nem hal bele a hibákba, legfeljebb elkönyveli, hogy valaki nem attól lesz profi, mert jól fizetik... )
Csendben hozzáteszem mindjárt, hogy az új verzióval szemben nagyon sok érdemi kifogásom van, de egyrészt nincs most energiám itt leírni, másrészt ugyan kit érdekel... Eddig is több esetben tapasztaltam (kimondva is), hogy "úgyis mindent meg lehet szokni". Mindamellett nem ártana, ha a fejlesztőkhöz részletes és érdemi kritikai megjegyzések eljuthatnának. Ezzel talán sikerülne megúszni, hogy az olyan, nyíltan nagy horderejűnek beharangozott változtatások pusztán azért még ne legyenek fényes sikerként elkönyvelve, mert a játékosok kevesebb, mint 10 %-a hagyta abba miattuk a játékot.

Lesújtó felhasználói véleményemen túl az a helyzet, hogy ez a képességpontokkal való egynapos kínlódás vérfagyasztóan amatőr megoldást eredményezett. Már tegnap a szívemhez kaptam, hogy kezdhetem újra a pontok osztogatását, erre kiderül, hogy mégsem. Aztán meg az derül ki, hogy mégis... Láttátok/láthatjátok vajon ti adminként, hogy a késő délután belépettek közül hány lett pontok híján kiütve? (Oké, biztos voltak, akiknek ez kapóra jött, némi energiatöltővel abban a pár órában 20-30ezer TP-ket lehetett a sok nullapontos karakteren kaszálni... De ne csináljunk már lottót egy olyan játékból, aminek a tudatos fejlődés és a hosszabb távú gondolkodás lenne az egyik alapvetése!)
Mindegy, megpróbáltam valahogy elosztani a rám szakadt rengeteg pontot. Most mondanám, hogy emlékezetből, de ez hülyeség; nekem ez a karakter kettő és fél év alatt fokozatosan épült olyanná, amilyen (volt mostanáig). Sajnos, nem írtam fel egy papírfecnire a pontelosztásomat, miután ennyire azért két és fél év után is bíztam a játék informatikai hátterében... Hiba volt???
Nos tehát. A visszapontozás nem sikerült jól, számos olyan munkát nem tudok végezni, ami korábban rutinszerűen ment, és amikre szükségem is lenne. Miután a (szétbarmolás - elnézést, nem ezt akartam írni) frissítés óta semmilyen korábbi támogató-program nem játszik (magam a TW-DB-t használtam elégedetten), ezért a pontokkal való kísérletezgetés maradt, de ez nem pusztán sok pénzt, hanem rengeteg időt is igényelne. Annyival pedig nem rendelkezem.
Véleményem az, hogy ha már sikerült egy tagban a szerver összes játékosának a (néha több évnyi) munkáját tönkretenni, akkor legalább azoknak, akiket ez zavar, szíveskedjetek elküldeni (pl. e-mailben) a korábbi pontelosztási adataikat. Nem csupán meglepett, de kimondottam megdöbbent is lennék, ha erről semmilyen központi nyilvántartással nem rendelkeznétek. (És ebben az esetben a rendszerért felelőseket haladéktalanul el kellene tiltani a számítógépes munkaköröktől örök időkre.)
Szóval - korrektnek tartanám, ha ebben valahogy segítenétek.

Üdv: Daddy, a kérlelhetetlen kritikus

teljes respect, egyet értek.

ha a 0-zás óta nem importáltál, akkor a twdb-ben megvannak a pontjaid, ha oda régen importáltad
 

vadmacska

Member
Üdv mindenkinek. Hosszú leszek, csak a türelmesek és az érdeklődők fogjanak bele.

Kedves Kankalin... Tisztában vagyok azzal, hogy a frissítés még akkor is rengeteg feszültséget okoz nektek (azaz a Supportnak), hogyha egyébként minden rendben van vele. És itt azért azt látom 2 napja, hogy elég sok minden nincs. Legalábbis ahhoz képest, hogy fejlesztői és üzemeltetői részről nem szabadidős műegyetemisták, vagy hobbista önkéntesek állnak az Inno csatasorában. (Felmerül a kérdés, persze, hogy ha viszont jól fizetett profik lennének ők, vajon miért csúszik át sorra-rendre ennyi hiba és átgondolatlanság annak ellenére, hogy elvileg a bétákon rommá kellene tesztelniük mindent? Jó, tudom, a játékfejlesztés nem olyan kockázatos, mint pl. a magasépítészet, vagy a szívsebészet; a felhasználó nem hal bele a hibákba, legfeljebb elkönyveli, hogy valaki nem attól lesz profi, mert jól fizetik... )
Csendben hozzáteszem mindjárt, hogy az új verzióval szemben nagyon sok érdemi kifogásom van, de egyrészt nincs most energiám itt leírni, másrészt ugyan kit érdekel... Eddig is több esetben tapasztaltam (kimondva is), hogy "úgyis mindent meg lehet szokni". Mindamellett nem ártana, ha a fejlesztőkhöz részletes és érdemi kritikai megjegyzések eljuthatnának. Ezzel talán sikerülne megúszni, hogy az olyan, nyíltan nagy horderejűnek beharangozott változtatások pusztán azért még ne legyenek fényes sikerként elkönyvelve, mert a játékosok kevesebb, mint 10 %-a hagyta abba miattuk a játékot.

Lesújtó felhasználói véleményemen túl az a helyzet, hogy ez a képességpontokkal való egynapos kínlódás vérfagyasztóan amatőr megoldást eredményezett. Már tegnap a szívemhez kaptam, hogy kezdhetem újra a pontok osztogatását, erre kiderül, hogy mégsem. Aztán meg az derül ki, hogy mégis... Láttátok/láthatjátok vajon ti adminként, hogy a késő délután belépettek közül hány lett pontok híján kiütve? (Oké, biztos voltak, akiknek ez kapóra jött, némi energiatöltővel abban a pár órában 20-30ezer TP-ket lehetett a sok nullapontos karakteren kaszálni... De ne csináljunk már lottót egy olyan játékból, aminek a tudatos fejlődés és a hosszabb távú gondolkodás lenne az egyik alapvetése!)
Mindegy, megpróbáltam valahogy elosztani a rám szakadt rengeteg pontot. Most mondanám, hogy emlékezetből, de ez hülyeség; nekem ez a karakter kettő és fél év alatt fokozatosan épült olyanná, amilyen (volt mostanáig). Sajnos, nem írtam fel egy papírfecnire a pontelosztásomat, miután ennyire azért két és fél év után is bíztam a játék informatikai hátterében... Hiba volt???
Nos tehát. A visszapontozás nem sikerült jól, számos olyan munkát nem tudok végezni, ami korábban rutinszerűen ment, és amikre szükségem is lenne. Miután a (szétbarmolás - elnézést, nem ezt akartam írni) frissítés óta semmilyen korábbi támogató-program nem játszik (magam a TW-DB-t használtam elégedetten), ezért a pontokkal való kísérletezgetés maradt, de ez nem pusztán sok pénzt, hanem rengeteg időt is igényelne. Annyival pedig nem rendelkezem.
Véleményem az, hogy ha már sikerült egy tagban a szerver összes játékosának a (néha több évnyi) munkáját tönkretenni, akkor legalább azoknak, akiket ez zavar, szíveskedjetek elküldeni (pl. e-mailben) a korábbi pontelosztási adataikat. Nem csupán meglepett, de kimondottam megdöbbent is lennék, ha erről semmilyen központi nyilvántartással nem rendelkeznétek. (És ebben az esetben a rendszerért felelőseket haladéktalanul el kellene tiltani a számítógépes munkaköröktől örök időkre.)
Szóval - korrektnek tartanám, ha ebben valahogy segítenétek.

Üdv: Daddy, a kérlelhetetlen kritikus



Sziasztok :)

én egyet értek veled és igazad van :) 2009-óta játszom :) de most valahogy már nem nagyon érzek késztettést a játékra..pénzt öltem bele , energiát, időt, és pár évet. Most minden tönkre ment..ez nem esett jól nekem :( sajnálom nagyon, hogy csak így szét lehet szedni egy játékot :(
 

DeletedUser

Vendég
DE, ahogy te is írtad ez egy JÁTÉK!!!!
Én sosem érettem amúgy azokat akik eredeti pénzt költenek ilyenekre, annyi minden másra és fontosra lehet fordítani... Ha neked ez a lényeges, akkor meg egy ilyen dolog úgy sem veszi el annyira a kedved, hogy abbahagyjad. Vagyis én így látom, sosem fizettem aranyrögért, több karakterem is van, mindegyikkel más a célom. Jó, lassabban érem el rög nélkül, de így is menni fog. Ez pedig verziótól és újítástól független.
Világ 1-en én is játszom, leosztás előtt megnéztem melyek azok a kalandok amit pont hiányában már jó ideje nem tudtam, most úgy állítottam be magam, hogy ezek menjenek. Próbáltam a dolgok napos oldalát nézni és bejött, mert kifejezetten jó dolgokat és sok Tp-t adtak ezek a küldetések, pl. a cirkuszos kaland.
 

DeletedUser11528

Vendég
Hello, Kankalin!

Szeretnék rövid és velős lenni;
Ha már sikerült egy "ilyen egyszeri alkalmat" biztosítanotok, hogy el:censored:-tok egy frissítéssel a világ összes karakterének pontozását, legalább valami adatbázisból vagy franctudja honnan küldjétek el az előző pontozási adatokat azoknak, akik kérik.
Meg vagyok döbbenve ezen eléggé, nem is azért, mert nincsenek meg a pontjaim, amiket kb 4 éve osztogatok, hanem azért, mert ezt az egész sz*rt amit összehoztatok vissza nem térő lehetőségként tituláljátok. Hát, nehogy már a seggemet kelljen a földhöz verdesnem örömömben, hogy a karakterem egy haszontalan rongybaba lett, és még párbajruhában sem tudok egy NPC-t legyőzni. Félreértés ne essék, újra tudnám osztani a pontjaimat -ez nyilvánvaló- ha lenne türelmem 2000 órát ücsörögni a gép előtt papír-cerzua társaságban, és leírogatni, hogy melyik munkához mennyi-mi kell.
Szóval nagyon nagyon gondolkozom a karakterem törlésén, mert lényegében tényleg használhatatlan, az nem pálya, hogy nem merek egy hónapig még városba lépni, nehogy 0 ponttal kiüssön valami IQbetyár. Apropó, ma reggel kiütöttek, megnéztem az illető karakterét, párbajszintje ~50-nel kevesebb mint az enyém, és pontos Colt buntline volt nála... nameg ő ugye kihasználta ezt az ég adta kegyet, hogy lehetősége volt (egyszeri lehetősége) újraosztani a pontjait... Én inkább nem kérek e kegyből, a "Karakter törlése" opciónak kisebb a kattintás-igénye.;)

Üdv; Ikariam fiú
 

DeletedUser15178

Vendég
Sziasztok.
Egy gyors kérdés a pontok elosztásával kapcsolatban.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre:Idáig full sírrablásra voltam pontozva amely munka a frissítés után 5 percesre redukálódott.
Ki mire pakolna,Sírrablás /5 perc/ vagy Munkavállalás utazó kereskedőre /2 óra/?
 

DeletedUser2234

Vendég
Sziasztok.
Egy gyors kérdés a pontok elosztásával kapcsolatban.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre:Idáig full sírrablásra voltam pontozva amely munka a frissítés után 5 percesre redukálódott.
Ki mire pakolna,Sírrablás /5 perc/ vagy Munkavállalás utazó kereskedőre /2 óra/?

szerintem utazó keri. az 5 perces sír szinte semmit sem dob, plusz leviszi könnyen és gyorsan a motidat is. Jól el:censored: a sírrablást :S
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Nekem ma 4 órámba került a teljes újrapontozás, és végül készítettem róla egy képernyőmásolatot, mert az ördög - mint tudjuk - nem alszik. Valóban nagy segítséget jelentett a pár hónapja twdb-be importált adattömeg, de legyünk őszinték, legtöbbünknek baromira nincs kedve órákat eltölteni ezzel. Viszont ügyesen kihasználtam a lehetőséget egy kis átpontozásra, mert voltak olyan munkák, ahol szinte feleslegesen sok pontom volt, és ezeket most átraktam az eddig tőlem fényévekre álló munkákhoz tartozó képességekre.
Szóval nézzük pozitívan:mindamellett, hogy maximálisan megértem többek csalódottságát, ez tényleg egy jó lehetőség is lehet a pontok újraosztására, és sokaknak még jól is jött, hogy nem a sámán segítségét kell igénybe venni emiatt. Csak az a fránya néhány óra, amit rá kell szánni, hát igen...
 
Fent