Általános beszélgetés a JÁTÉKkal kapcsolatban

DeletedUser

Vendég
Még 1 kérdés: az egy dolog hogy a TWPRO megmutatja meik munkához meik a legjobb felszerelés ,de ezt külön egy táblázatban nem lehet megtalálni vhol? (kéne a számításhoz ,mert nincs meg a játékban minden felszerelés ezért elég sokáig tartana minden munkához kikeresni a legjobb cuccot a weststat-ról :blink:)

A pro a nálad levő tárgyakból kalkulál csak. A westat a legjobbakat mutatja alapesetben (de szettszámítás nélkül), bár lehet hogy változott, mert én már jóideje nem voltam ott fent. A tw-db-nél nem néztem.
Egyébként aki csinált ilyen táblázatot az nem nagyon osztja meg csak úgy, mert nem kevés ideje van benne... Szóval ajánlom neked a "Magad uram, ha szolgád nincsen!" mondást...
 

DeletedUser7360

Vendég
és abból te ki is tudod hozni hogy pontosan meik képességre mennyi pont kell??? mert én nem értem :)

már rájöttem h azt írja h nincs olyan ,de engem akkor is érdekelne mivan ha mégis van ,mert ő csak próbálkozással csinálta amit én is elkezdhetnék és 1 év alatt se találnám meg azt a kombinációt amivel meglehet csinálni (már ha van ilyen ) szóval azért érdekelne az eredeti problémámra tud vki választ?

Igaz hogy laccy úgy ír a honlapján mintha nem létezne már egy ilyen megoldás, ami elég fura, mert abban a topikban ahonnan most idézem magam 2szer is el akarta kérni (csak hát nem kapta meg).
http://forum.the-west.hu/showpost.php?p=203318&postcount=1276
Tehát zsigmond a dolog létezik, csak rá kell jönni a nyitjára ahogy nekem sikerült:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10122

Vendég
A pro a nálad levő tárgyakból kalkulál csak. A westat a legjobbakat mutatja alapesetben (de szettszámítás nélkül), bár lehet hogy változott, mert én már jóideje nem voltam ott fent. A tw-db-nél nem néztem.
Egyébként aki csinált ilyen táblázatot az nem nagyon osztja meg csak úgy, mert nem kevés ideje van benne... Szóval ajánlom neked a "Magad uram, ha szolgád nincsen!" mondást...

köszi:) TW-DB-n van egy menü ahol kiadja meik munkához meik a legjobb felszerelés (ha kiválasztod a hozzá kellő képességeket (szettel nem számol) ),azt kezdtem el használni (kb. 5 perce találtam :D) de mire mind a 125 munkához megkeresem addigra lemegy a nap :O , na de "Lassan járj tovább érsz" :P
 

DeletedUser10122

Vendég
Igaz hogy laccy úgy ír a honlapján mintha nem létezne már egy ilyen megoldás, ami elég fura, mert abban a topikban ahonnan most idézem magam 2szer is el akarta kérni (csak hát nem kapta meg).
http://forum.the-west.hu/showpost.php?p=203318&postcount=1276
Tehát zsigmond a dolog létezik, csak rá kell jönni a nyitjára ahogy nekem sikerült:)

köszi azon leszek hogy rájöjjek ,csak előtte kellenek a bónuszok ,hogy meik munkához mennyi munkapont hiányzik és csak azután lehet elkezdeni számolgatni :)
 

DeletedUser7360

Vendég
köszi azon leszek hogy rájöjjek ,csak előtte kellenek a bónuszok ,hogy meik munkához mennyi munkapont hiányzik és csak azután lehet elkezdeni számolgatni :)

ebben a twdb kalkulátora a segítség, max fél óra alatt kiírod belőle hogy melyik munkára a te ruháidból mi a legjobb, így máris megvan mennyi hiányzik.

köszi:) TW-DB-n van egy menü ahol kiadja meik munkához meik a legjobb felszerelés (ha kiválasztod a hozzá kellő képességeket (szettel nem számol) ),azt kezdtem el használni (kb. 5 perce találtam :D) de mire mind a 125 munkához megkeresem addigra lemegy a nap :O , na de "Lassan járj tovább érsz" :P

a szettet meg hozzászámolod te magad, ez is jó kiindulópont
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10122

Vendég
ebben a twdb kalkulátora a segítség, max fél óra alatt kiírod belőle hogy melyik munkára a te ruháidból mi a legjobb, így máris megvan mennyi hiányzik.



a szettet meg hozzászámolod te magad, ez is jó kiindulópont

jó de az úgy adja ki hogy nem feltétlenül a szett a legjobb amit kiad és lehet h szettel jobb lenne és azt is kiszámolni h szettel jobb-e és ha igen akk meikkel :blink: vagy hogy a teljes szettel jobb vagy csak vhány részével :blink:
 

DeletedUser7360

Vendég
jó de az úgy adja ki hogy nem feltétlenül a szett a legjobb amit kiad és lehet h szettel jobb lenne és azt is kiszámolni h szettel jobb-e és ha igen akk meikkel :blink: vagy hogy a teljes szettel jobb vagy csak vhány részével :blink:

ez is igaz, ha nem nagyon van ruhád akkor nagyon nehéz lesz ezt az első lépést leküzdened, mert rengeteget kellene összehasonlítanod és számolnod.
 

DeletedUser10122

Vendég
ez is igaz, ha nem nagyon van ruhád akkor nagyon nehéz lesz ezt az első lépést leküzdened, mert rengeteget kellene összehasonlítanod és számolnod.

ja így előreláthatólag tényleg lemegy a nap mire kiszámolom h meik munkára mennyi bónusz jár :blink: és akkor még nem járok sehol :blink:
 

DeletedUser8420

Vendég
sziasztok!
hol lehet a spéci lovakat rudolf és barátait megszerezni???
 

DeletedUser3632

Vendég
Igaz hogy laccy úgy ír a honlapján mintha nem létezne már egy ilyen megoldás, ami elég fura, mert abban a topikban ahonnan most idézem magam 2szer is el akarta kérni (csak hát nem kapta meg).
http://forum.the-west.hu/showpost.php?p=203318&postcount=1276
Tehát zsigmond a dolog létezik, csak rá kell jönni a nyitjára ahogy nekem sikerült:)

köszi azon leszek hogy rájöjjek ,csak előtte kellenek a bónuszok ,hogy meik munkához mennyi munkapont hiányzik és csak azután lehet elkezdeni számolgatni :)

hát ha csak a képeket megnézed, rájösz hogy 4 pontozás is jobb mint a tied :) nem akartam kisajátítani a dolgot, ha úgy érzed akkor bocsánat

amúgy meg elég fura ez az "el akarta kérni"

igen, kíváncsi vagyok, nem amiatt mert meg akarom csinálni hanem csak technikailag, én biztos vagyok benne hogy van annál jobb is
és ez a lényeg, hogy minél alacsonyabb szinten meglegyen

amúgy meg nem hiszem hogy pontoznék 2 alapnál többre és ütőerőre és lövésre egyszerre

nem állítottam olyat hogy nem létezik, de mindenkinek alkotmány adta joga van számolni, nem csak neked :)

mondjuk pár napja csináltam és több kellett egy félóránál hogy arra a konklúzióra jussak hogy 7 alá nem lehet vinni egykönnyen, látod azt a sok nullát, 6 melót úgy egyeztettem hogy nagyon közel zéróhoz, na ha ezt bárki megcsinálja most, akkor elismerésem
csak sajnos akkor még a tw pro nem ismerte fel a gyűjtőszettet

jelen állapotban kb 5 melón könnyített a legnehezebbekből is, főleg az erő és mozgékonyság alapúakon
pl salétrom, ritka drágakövek, bandák szétverése, rodeó, stb.

mondjuk a rabszolga felszabadítás nem változott de akkor is felszabadult pár pont

ugyanazt beírva már csak 4 munka van -50 és 0 között de persze biztos hogy lehet javítani rajta

szóval bizonyítsd és elhiszem :) addig meg azt mondasz amit akarsz

zsigmond1989- aranyszett, úriszett és a gyűjtő kalap, ruha, nyakbavaló-ezek nélkül nagyon nehéz
 

krcsirke

el pollo diablo
Laccy, attól hogy még te elméleti alapon megalkottál 4 pontozást, még egyiket se mutattad volna be, hogy működik. Közben Grokar-é már régóta működik.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser7360

Vendég
amúgy meg elég fura ez az "el akarta kérni"

de mindenkinek alkotmány adta joga van számolni, nem csak neked :)

tán nem szeretted volna megkapni? (http://forum.the-west.hu/showpost.php?p=203334&postcount=1277)
igen joga van, ezért is adtam zsigmondnak is tippet ebben a topikban, sőt még ruhalistát is tettem fel egy másik topikban

mondjuk pár napja csináltam és több kellett egy félóránál hogy arra a konklúzióra jussak hogy 7 alá nem lehet vinni egykönnyen, látod azt a sok nullát, 6 melót úgy egyeztettem hogy nagyon közel zéróhoz, na ha ezt bárki megcsinálja most, akkor elismerésem
csak sajnos akkor még a tw pro nem ismerte fel a gyűjtőszettet

Elárulok neked valamit. Én már akkor kiszámoltam egy olyan pontozást hogy csak 6 munka ne menjen, amikor az állatszellemek kalandok még magyarra be sem kerültek. De mondok még jobbat: ekkor az al sasos öv és a fekete vászonnaci még nem volt szett tárgy! tehát a twpro nem számolhatott vele. Azt meg gondolom te is tudod hogy mennyire fontos a teljes úri szett ehhez a számoláshoz.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3632

Vendég
én csak azt mondtam hogy kipróbálom
félreérthető
azért bétán mert ott megvan minden cuccom, nem csak kölcsönbe

láttad, 4re behoztam, sőt még azt is leírtam hogy hogy a legegyszerűbb
kivágod a 4 legnehezebb melót és kész, ha tudatosan zársz ki melókat, még egyszerűbb

krcsirke, elmélet vagy gyakorlat mindegy, működik,ez a lényeg
ott a weboldalamon már rég
a tw pro az tw pro, annélkül te sem tudnád kiszámolni, a twdb ugyanazt használja mint a zyphyr verzió, abedy mondta

és valóban, ugyanazok a hibák is, pl egy övet nem ismer fel már egyéb az eredmény
az hogy játékban csinálom meg vagy twdb-én az mindegy
ingyen reskillel ugyanaz, most nem ingyenes de akkoris ugyanaz, különben meg annyi rögöt videónézéssel is lehet szerezni

de még úgy is hogy kitérésen vagyok teljesen és indiánszettben verem védelemben a béta1 zömét, még úgy is csak 15 meló az ami nem megy

hát én az elegáns farmerról gondoltam hogy úri szett nadrág lesz, az adott legtöbb pontot a melókhoz

mondjuk elnézve az új bónuszokat, szerintem női karakter a jobb, bár érdemes lenne utánanézni

a karizma alapú lövős melók könyebbek, igaz irányításban gyengébb de pl rejtőzésben jobb
 

DeletedUser

Vendég
mondjuk elnézve az új bónuszokat, szerintem női karakter a jobb, bár érdemes lenne utánanézni

Már amikor mikor bejött a napernyő, a női kari egyértelműen jobb lett munkapont ügyileg. A sétabot és fekete nyakkendő a kanyarban sincs.
 

DeletedUser3632

Vendég
Már amikor mikor bejött a napernyő, a női kari egyértelműen jobb lett munkapont ügyileg. A sétabot és fekete nyakkendő a kanyarban sincs.

igen, én is akkor kezdtem női karaktert az új világokra meg béta 2re

csak most alaposabban megvizsgáltam az egész alapozós dolgot és egyértelmű hogy a nehezebb melókhoz a női szett többet ad a könnyek meg kit érdekelnek? 0 munkapont nem is de 10-20 már bőven elég

és nem arról van szó hogy mindenhez többet ad hanem arról hogy olyan melókba ad többet amik nem szokványosak
 

DeletedUser7360

Vendég
láttad, 4re behoztam, sőt még azt is leírtam hogy hogy a legegyszerűbb
kivágod a 4 legnehezebb melót és kész, ha tudatosan zársz ki melókat, még egyszerűbb

egy egyszerű kérdés:
HA kivágod a 4 legnehezebb melót, hogy akarsz olyan pontozást kihozni amivel minden tudsz? A minden tudás azt jelenti hogy minden meló megy nem pedig a 4 kizárton kívül minden. Ha X-4-re kihozol valamit, semmi garancia hogy X-re is működni fog. Én alapban X-re számoltam és megalkottam azóta pedig tökéletesítem.
 

krcsirke

el pollo diablo
láttad, 4re behoztam, sőt még azt is leírtam hogy hogy a legegyszerűbb
kivágod a 4 legnehezebb melót és kész, ha tudatosan zársz ki melókat, még egyszerűbb

krcsirke, elmélet vagy gyakorlat mindegy, működik,ez a lényeg

No akkor tudtommal mindent tudó kariról van szó, nem pedig 4 munka kivételével tudó. Mert ha kizárjuk a 4 legnehezebbet, persze könnyebb erre alkotni, nem nagy kunszt senkinek sem szerintem. De itt maga a feladat az, hogy 100%-osan menjen. Köztudott, úri vacsora nélkül esélytelen, így arra is kell beszállítót találnod, amit írtad mint neked van, de gondolom nem volt könnyű feladat, így láthatod mennyivel különbözik az elmélet a gyakorlattól Papíron minden szép rendben, de akkor mi értelme van, ha nem használod? Rendben van, arra jó, hogy bebizonyítsd tudsz te is ilyet, mint akár bárki más, aki kicsit is ért a matematikához, azon belül az átlagszámítás, több ismeretlenes számolás, no meg van egy kis informatikai tudása is, mert az se árt, hogy tudja kezelni a kalkulátort. Elismerem, működik neked úgy, hogy 4 munkával kevesebbel tud a te pontozásod, ami jó, ha olyan célra akarod felhasználni ahol az a 4 munka nem kell. De a mindentudó karinak ez a lényege, mint ami a nevében is benne van: Külön átpontozás nélkül, buffok segítségbe vételével, képes legyen minden munkával dolgozni átöltözéssel, és semmi vett, extra pontokkal, hanem annyival, amennyit kalandokban, szintlépéssel össze lehet szedni. Kisebb szintre ezért nem érdemes, én ott inkább tps munkákra, és kalandokra jó karit dobnák össze, hogy minél előbb meglegyen a plusz pontok és a mágikus 120. szint. Mint amit láttad, Grokar bebizonyította, hogy megy neki, kalapot meg kell emelni előtte, és örülni neki, hogy bizony lehetséges szinte minden, csak akarni kell. Ahelyett, hogy itt azt állítanád, hogy nem létezik, és van ettől jobb is(Hozzátenném, maradt fent neki pár pont is, ha olvastad volna, szóval valamelyik munkán ha akar, tud javítani munkapont ügyben, de akár erősíthet párbajra is belőlük, mivel minden munkája legalább 20mps, ez is fontos tényező), csak el kellene ismerned a létezését. Egyébként, tudtommal nem állította sehol, hogy tökéletes, hanem azt, hogy minden munka megy neki kivétel nélkül.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3632

Vendég
azért ennyire nem kellene kavarnod a dolgokat meg engem támadni
most a kedvetekért újra beírtam hogy tudjak képet adni róla
sorjában:
1. ha van annál jobb akkor bizonyítsa, bárki mondhat bármit, annélkül, nem kell ehhez megosztani csak csinálj egy képet a twdb tetejéről úgy hogy növekvő sorrendbe állítod, és kihagyod a pontokat ha úgy tetszik
2. a weboldalamon lévőnél le van írva hogy azokkal a feltételekkel a legjobb
v6xx7.jpg

itt is van, picit módosítva mert már felismeri a szettrészeket, nem tudom hogy csináltam, de hamar megvolt

ezt mint rekordot, vagy gyakorlati bizonyítást annyira tudom értékelni mint egy a "legtovább féllábon állva harmónikázó vakbéllel műtött afgán kecskepásztor" guiness rekordját, sőt az innogames hamarabb kiszámolta :)

szóval az egészben nem az a lényeg hogy kinek van több cucca, hanem hogy hogy a legegyszerűbb kiszámolni, nem sok mindenkit érdekel hogy megy , inkább az hogy hogyan

egy ilyen pontozás kinek kell? aki kalandozni akar, ha lefaragja az ember az értelmetlen képességeket, talán még erődharcra jó
ha se kalandtermék, se kalandszükségletre nem jó akkor értelmetlen

ha már ésszerűséget keresel, akkor a weboldalamon ott van az is hogy miért nem ésszerű 4 alapra osztani, miért nem használnám? mert van párbajszintem, salátával meg nem állok ki
a másik meg az hogy az egész paradoxon, egy kalandozó karit összehozni azelőtt hogy a pontot adó kalandokat lezárod, nem 1-2 dolgot változtat pár szint, hanem az egészet, még húsz pont is talán 3-4 szint átlagban

ezzel az átlag felhasználó nem megy semmire
nemtom te hogy vagy vele, nekem simán 150-200 úri vacsora összejön, amint sikerül egymást kisegítenünk a mostani receptekkel, utána simán haladunk
gondolom megérne egy automatizálást mert 150x5 percig folyamatosan gyárthatok kraft tárgyakat :)

éppen elfelejtitek az időtényezőt
ezt kiszámolni fejben ha csak fél óra is (ennél azért sokkal több), de az is sok idő, és pár pontért az egész rendszert át kell dolgozni
miért érdemes 4et kihagyni? amit mellesleg megneveztem és ábrázoltam is
mert 5 perc alatt kiszámolod az összes többit

az a vicc az egészben hogy a gyűjtő pisztoly 30 pont indigószedésbe meg 15 rodeóba
a kard 30 pont bandák szétverésébe
a teve 30 pont rákászatba, 30 pont buffaló billbe, 30 pont rabszolga felszabadításba
az öv 45 pont kaszinóba

30 pont rabszolga felszabadításhoz spórolás, az 90 pont kaszinóépítésbe :) ez fedezi az erőszükségletet is nagyrészt, pláne a sapkával együtt

ezeket úgyis meg akarom szerezni
szóval ne inkább töltsek el egy napból 30 percet azzal hogy kölcsön kérem minthogy annélkül pontozzak?

vagy 30 perc alatt beszélek abedyvel :)
vagy 30 perc alatt még zyphirt is elkapom

vagy ahelyett hogy fejben számolgatok, inkább azt az időt eltöltöm piacozással, még több buffot is vehetek mint ami szükséges

szóval igen, az egész egy matematikai feladvány csak, semmi több, igaz érdekes

a játékosok 90%a nem elég kocka ehhez, 90%a párbaj nélkül nem jut 120as szintre, 90%-a el sem gondolkodott még róla, 90%-a még 2 számot is számológéppel szoroz össze, 90%a nem tudja hogy ki vagy te, én vagy grokar, 90%-a meg az egész hszre csak azt fogja mondani hogy túl hosszú

a halmazok közös eleme, grokar, gratulálunk :rolleyes:

jah és a legfontosabb, lehet hogy X-re kiszámoltad grokar, de ahogy kivettem nincs semmi bizonyítékod hogy az a tökéletes pontozás, csak hogy közel van, ami bőven elég
szóval az a legjobb ami a legtöbb képességet spórol és a legkevesebb felé kéri az elosztást, mondjuk leszűkíteni alapokra, rejtőzésre, irányításra, lövésre, fellépésre, stb.

einsteinnek is elég összetett számításai voltak, a végképlet mégis 5 szimbólum :) most már ezernyi dolog van beépítve pár kilóbájtos programokba
pl az átpontozás kalkulátor képletére is magamtól jöttem rá, tudom hogy már tudta más is, de attól még a twdb előtt megvolt a képlet ami nem alaphelyzetből indult, nem is értettem a javascripthez, de egy hal súly/méret kalkulátort átalakítottam

szóval tényleg, semmi neheztelés vagy irigység, engem csak a téma érdekelt mint feladvány, inkább örülnétek neki, itt negatívoskodtok, én egy szó nélkül megosztom majd ha valamit kiszámolok, én is melóztam vele kicsit, és inkább a levezetés általánosan mint egy konkrét eredmény érdekel
pl 90es szintre

pl beadod hogy mennyi tulajdonságod és képességed van és kidob pár számot hogy erre és erre ennyit kell rakj hogy a legtöbb meló menjen, vagy esetleg mit kell megvegyél, melyik melók amit elérhetsz és melyiket nem, és mondjuk következő szinten újraszámolja, a pontok nem teljesen véletlen, legalábbis van valami képlet ami alapján az innósok legenerálják a ruhákat és nehézségeket, igaz a frissítés után nem javítottak a régieken csak az újon

gondolom zyphyrt is érdekelné valami konkrétum, be is építené a tw proba ha lenne egy gyorsabb út mint mindent legenerálni mindig vagy cacheből betölteni
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7360

Vendég
éppen elfelejtitek az időtényezőt
ezt kiszámolni fejben ha csak fél óra is (ennél azért sokkal több), de az is sok idő, és pár pontért az egész rendszert át kell dolgozni
miért érdemes 4et kihagyni? amit mellesleg megneveztem és ábrázoltam is
mert 5 perc alatt kiszámolod az összes többit


jah és a legfontosabb, lehet hogy X-re kiszámoltad grokar, de ahogy kivettem nincs semmi bizonyítékod hogy az a tökéletes pontozás, csak hogy közel van, ami bőven elég
szóval az a legjobb ami a legtöbb képességet spórol és a legkevesebb felé kéri az elosztást, mondjuk leszűkíteni alapokra, rejtőzésre, irányításra, lövésre, fellépésre, stb.


Nem felejtem el az időtényezőt és elhiszem hogyha 4 munkát kihagysz akkor gyorsabban megvan az eredmény, de akkor elveszik a lényeg méghozzá az hogy ez a pontozás mindent tudjon.

Mint krcsirke is írta én nem állítottam hogy ez a pontozás tökéletes, csupán azt hogy megy minden és azóta már 4-5ször tökéletesítettem mióta elsőnek eljutottam a mindent tudó karihoz és mind3 alkalommal egyre több pontot tudtam visszanyerni.
A másik, hogy ahogy egyre szűkíted az alapokra a dolgokat (ami irány szerinted a tökéletesítéshez vezet) azt fogod látni hogy egyre jobban nem fognak kijönni, egyre több pontot kell beáldoznod a szabadokból hogy tényleg újra minden menjen. Egy bizonyos fokú egyszerűsítés kell, nekem se mind a 18 képességre van téve pontom, hanem csak párra, mert így szükséges. A vegyes tulajdonság alap pedig szerintem kifizetődőbb mint specifikálódás.
 
Fent